|

سلام دوستان عزیز؛ امنیت وب سایت در یک کلام حرف اول و آخر را میزند. و باید برای ارتقا و بهبود آن اقدام موثری صورت گیرد. می توان گفت موثرترین عامل ادامه فعالیت، ثبات و اعتبار وب سایت با توجه به موارد دیگر، موضوع مهم امنیت است. راه های زیادی برای حفظ و ارتقا و افزایش امنیت وردپرس وجود دارد. که یکی از آن موارد در وب سایت های وردپرسی استفاده از افزونه می باشد. در این پست قصد معرفی بهترین و معروف ترین افزونه ی امنیتی یعنی افزونه ی Wordfence Security را برای وردپرس داریم.

افزایش امنیت وردپرس با افزونه ی Wordfence Security

افزایش امنیت وردپرس با افزونه ی Wordfence Security

Wordfence Security محبوب ترین افزونه ی امنیتی وردپرس است. که با اسکن کردن نسبت به افزایش امنیت وردپرس اقدام کرده. و از هک شدن آن محافظت می کند. این افزونه توسط سایت Wordfence توسعه یافته. و تا اکنون توانسته است بیش از 1 ملیون نصب فعال را در مخزن ودرپرس ثبت کند.

امکانات افزونه Wordfence Security

نصب و راه اندازی افزونه Wordfence Security

برای نصب افزونه از منوی پیشخوان وردپرس> افزونه> افزودن اقدام به نصب و فعال سازی آن کنید. پس از فعال کردن افزونه گزینه ای با عنوان “Wordfence” در منوی پیشخوان وردپرس ظاهر می شود. با کلیک بر روی آن زیر منو هایی باز می شود که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

افزایش امنیت وردپرس با افزونه ی Wordfence Security

Options

تنظیمات افزونه را از بخش Options آن شروع میکنیم.

تنظیمات بخش Basic Options

تنظیمات بخش Basic Options

Enable Rate Limiting and Advanced Blocking: این گزینه شامل میزان محدودیت و ویژیگی های پیشرفته مسدود سازی می باشد. مانند مسدود کردن IP، احراز هویت دو مرحله ای و…Enable login security: این گزینه تمام مواردی که تحت عنوان “امنیت ورود” می باشد را در بر می گیرد. مانند مجبور کردن به استفاده از پسورد قوی، مسدود کردن هر نوع تلاشی برای ورود های غیر قانونی به حساب و …Enable Live Traffic View: این گزینه ترافیک وب سایت شما را نشان خواهد داد.Enable automatic scheduled scans: اسکن های منظم و برنامه ریزی شده ای از وب سایت انجام می دهد.

?Update Wordfence automatically when a new version is released: بروز رسانی خودکار افزونه در صورت انتشار ورژن جدیدی از آن.

Where to email alerts: در این قسمت ایمیل خود را وارد کنید، تمامی هشدار های امنیتی به ایمیل شما ارسال خواهند شد. برای وارد کردن چند ایمیل می توانید آنها را با کاراکتر کاما (,) از هم جدا کنید.How does Wordfence get IPs: از این بخش می توانید تظیمات مربوط به آدرس IP را انجام دهید.تنظیمات مورد نظر خود را در بخش Basic Options ذخیره کنید و سپس به سراغ بخش Advanced Options بروید.

تنظیمات بخش Advanced Options

تنظیمات بخش Advanced OptionsAlerts: از این بخش می توانید گزینه هایی که شامل ارسال اعلان به ایمیل شما می شود را انتخاب کنید.تنظیمات بخش Advanced Options

Email Summary: از این بخش می تونید تعیین کنید که خلاصه فعالیت ها طبق چه برنامه ای برای شما ایمیل شود.Live Traffic View: اگر نمایش ترافیک را از بخش Basic Options فعال کرده باشید می توانید از این بخش تعیین کنید که ترافیک وب سایت چگونه نمایش داده شود.Scans to include: از این بخش می توانید مشخص کنید که کدام قسمت ها اسکن شوند.

تنظیمات بخش Advanced Options

Rate Limiting Rules: این بخش مربوط به تنظیمات دیوار آتش و میزان دسترسی به محتوای سایت می باشد.Login Security Options: این بخش مربوط به تمامی تنظیمات  امنیت ورود می باشد.پس از ذخیره کردن تنظیمات به بخش Scan می رویم.عملکرد اسکن افزونه ی Wordfence شما را قادر می سازد که هر گونه کد یا الگوی مخرب و آسیب پذیری های موجود در وب سایت خود را یافته و در جهت مبارزه و یا بهبود آن اقدام کنید.و گامی در جهت افزایش امنیت وردپرس خود بردارید.

تنظیمات بخش Advanced Optionsبر روی گزینه ی Start a Wordfence Scan کلیک کنید تا افزونه مطابق با تنظیماتی که انجام داده اید شروع به اسکن از وب سایت شما نماید. پس از پایان اسکن می توانید گزارش کامل آن را در بخش Scan Summary و جزئیات اسکن را از بخش Scan Detailed Activity مشاهده نمایید.

Firewall

بخش Web Application Firewall افزونه ی  Wordfence هر گونه حملات هکر ها را قبل از اینکه به سایت شما آسیب وارد کنند دفع میکند. برای فعال سازی Firewall مراحل زیر را دنبال کنید.

افزایش امنیت وردپرس با افزونه ی Wordfence Securityاز بخش Firewall افزونه بر روی گزینه ی Optimize the Wordfence Firewall کلیک کنید.افزایش امنیت وردپرس با افزونه ی Wordfence Securityدر صفحه ی باز شده اگر مشکلی در پیکربندی سرور شما وجود ندارد بر روی گزینه ی Continue کلیک کنید.افزایش امنیت وردپرس با افزونه ی Wordfence Securityدر صفحه ی بعد افزونه از شما درخواست می کند که بک آپ فایل .htaccess را قبل از ایجاد تغییرات، دانلود کنید. بر روی گزینه ی Download .htaccess کلیک کنید و فایل بک آپ را در سیستم خود ذخیره نمایید. در پایان بر روی گزینه ی continue کلیک کنید.افزایش امنیت وردپرس با افزونه ی Wordfence Securityاگر همه چیز خوب پیش برود، شما باید در بالای صفحه پیامی مبنی بر نصب موفق و همچنین در قسمت Protection level باید پیام Extended Protection را مشاهده نمایید. در پایان بر روی گزینه ی Save کلیک کنید.

Blocking

حال بر روی گزینه ی Blocking در منوی تنظیمات افزونه کلیک کنید.افزایش امنیت وردپرس با افزونه ی Wordfence Securityدر صفحه ی باز شده سه تب دیده می شود.

Live Traffic

افزایش امنیت وردپرس با افزونه ی Wordfence Securityهمانطور که مشاهده می کنید در بخش Live Traffic افزونه ی Worddence آمار دقیقی از رفت و آمد ها با جزئیات کامل لیست شده است.

Tools

در بخش Tools افزونه ی Wordfence چهار تب دیده می شود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.افزایش امنیت وردپرس با افزونه ی Wordfence SecurityPassword Audit: از این قسمت می توانید بر روی هر بخشی که تمایل دارید پسورد قرار دهید.Whois Lookup: از این بخش می توانید اطلاعات هر دامینی که وارد کنید را مشاهده نمایید.Cellphone Sing-in: احراز هویت دو مرحله ای را از این بخش می توانید فعال کنید.Diagnostics: در این بخش گزارشات کاملی از سایت و سرور شما قرار دارد.

جمع بندی

داشتن یک وب سایت با امنیت بالا می توانید در کسب کار شما تاثیر مثبتی داشته باشد. ما امروز به بررسی و آموزش بهترین افزونه جهت  افزایش امنیت وردپرس  پرداختیم، شما با تنظیم منظم این افزونه می توانید سدی مستحکم برای وب سایت خود در مقابل هکرها و دیگر تهدیدات ایجاد کنید. همچنین میتوانیدبرای اطمینان بیشتر نشانه های هک شدن سایت وردپرسی را بررسی کنید.