داستان تولد پشتیبان وردپرس

مشتریان ناراضی دلیل اصلی تولد پشتیبان وردپرس بودند

داستان از اواسط سال ۱۳۹۴ شروع شد.

من (سید داود موسوی) در آن زمان برای یادگیری بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل (SEO) وارد یک دوره آموزشی شدم که همه افراد در این دوره، یا وبمستر بودند و یا خودشان کسب و کاری داشتند و صاحب سایت بودند و می‌خواستند سایتشان در صفحه اول گوگل قرار بگیرد.

در این دوره متوجه شدم که همه این افراد یک مشکل بزرگ دارند و آن هم چیزی نبود جزء مرجعی برای حل مشکلات فنی وب سایت وردپرسی آنها. این افراد اینقدر از دست طراحان سایت و فروشنده‌های قالب و افزونه شاکی و ناراضی بودند که من فکر کردم، چرا هیچ کسی از این فرصت برای کسب درآمد استفاده نکرده تا حالا !!! 

 

شروع پشتیبان وردپرس

از سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۴ عمده فعالیت من طراحی سایت و پشتیبانی فنی آنها بود، اما از اواسط سال ۹۴ و بعد از شرکت در آن دوره، فعالیتهای خود را به مرور تبدیل به پشتیبانی فنی و توسعه وب سایتها کردم.

این موضوع باعث شد که انتهای سال ۱۳۹۴ تصمیم بگیرم از حالت فریلنسری (آزادکار) خارج بشوم و در قالب یک سایت رسمی شروع به کار کنم.

 

 همین شد که پشتیبان وردپرس در یکم فروردین ماه ۱۳۹۵ متولد شد. 

تا اواسط سال ۱۳۹۶ یک تنه جلو رفتم یعنی یک سال و نیم تک و تنها و در منزل کار کردم اما شرایط جوری شد که دیگه نمی‌شد در منزل کار کنم و نیاز بود همکارانی در کنار خودم داشته باشم تا به تمام درخواستها در زمان کمتری رسیدگی و مشتریان را راضی و خوشحال نگه داریم.

اولین دفتـــر پشتیبان وردپرس

دفتر که نه !!! یک اتاق ۱۲ متری در خیابان قائم مقام فراهانی

روزی با یکی از دوستانم صحبت می کردم که دفتری در خیابان قائم مقام فراهانی داشت و در حین صحبت گفتم که دیگه نمی‌تونم در منزل کار کنم و نیاز دارم مستقل بشم.

دوستم گفت که یک اتاق ۱۲ متری داریم با یک میز و فقط نیاز به خرید صندلی داره و پیشنهاد داد که می تونم با پرداخت هزینه از این فرصت استفاده کنم.

من از این خبر خیلی خوشحال شدم تا این حد که به دوستم گفتم، فردا میام دفتر تا قراردادش را ببندیم.

فردای اون روز وقتی رفتم دفتر دوستم خیلی شوک شده بود، فکر نمی‌کرد اینقدر نیاز به دفتر داشته باشم و دیگه من هم از فرصت استفاده کردم و ۲ سالی اونجا بودیم.

پشتیبان وردپرس دفتر قائم مقام

روزهای پشتیبان وردپرس در دفتر قائم مقام

این آخرا دیگه همیشه دفتر بودم و آخر هفته‌ها خونه می‌رفتم تا برسم همه درخواست‌های مشتریان رو پاسخ بدم تا تأخیر نداشته باشند. خوشحالی مشتریان خیلی لذت بخشه !

 این مبل شده بود محل کار من در ساعاتی از روز و تختخواب من در شبها 

استخدام افراد و گرفتن مجوزها

در یک سال ۱۰۰۰ مشتری !!! اولین تارگتی که گذاشتیم و بهش رسیدیم

در اولین سال به دلیل تسلطی که روی وردپرس داشتیم و خدمات سریعی که ارایه دادیم، مشتریان خیلی سریع زیاد شدند و اولین هدفی که گذاشته بودم ۱۰۰۰ سایت در سال اول بود که خیلی خوب بهش رسیدیم.

همه چی خوب بود و تمام مجوزها از جمله : اینماد، ساماندهی و درگاه بانکی مستقیم سامان کیش را گرفتیم و به صورت رسمی داشتیم کار می کردیم تا کم کم یک مشکل اساسی خودش رو به ما نشان داد.

استخدام در دفتر قائم مقام

 استخدام نیروی متخصص، بزرگترین کابوس پشتیبان وردپرس 

با استفاده از سایتهای استخدامی و بررسی صدها رزومه، موفق شدیم ۳ نفر را استخدام کنیم و تا انتهای سال ۱۳۹۶ با همین افراد ادامه دادیم.

سقوط آزاد و پایان کار پشتیبان وردپرس ؟!؟

یا خدا !  چرا داریم نابود میشیم ؟!؟

چی شد ؟ هر چی ساختیم نابود شد ؟!؟

سال ۱۳۹۸ کم‌کم مشتریان شاکی زیاد شدند، افرادی که استخدام کرده بودیم، آموزشهای ناقص و ناکارآمد داشتند و از همان روشهای اشتباه در پشتیبان وردپرس استفاده کردند و اختلالاتی زیادی در سیستم ایجاد کردند که باعث شد خسارات مالی سنگینی را تحمل کنیم.

 انتهای سال ۱۳۹۸ با اخراج اکثریت افراد، شرایط سخت شد  

بله بدترین لحاظ عمرمان رو طی کردیم !!! دلمان شکسته و خسته بودیم و بابت اینکه نمی‌توانیم نیروی مناسب را از سرتاسر ایران پیدا کنیم ناراحت بودیم.

ما می‌خواستیم ادامه دهیم و سرسختانه دنبال راه حل بودیم.

یک روز بالاخره ایده ای که لازم داشیتم رو پیدا کردیم !

ما یک مهارت فوق العاده داشتیم و فراموشش کرده بودیم !!!

 ما مدرس هستیم و سالها دوره CIW (دوره متخصص طراحی سایت) را تدریس کردیم. 

رشد پشتیبان وردپرس

سپاسگزارم خدای من !  ورق برگشت، رشدمان شروع شد.

یکسال زمان گذاشتیم و دوره‌های حرفه‌ای جهت ورود به بازار کار را تولید کردیم تا به واسطه این دوره‌ها نیروهای آموزش دیده حرفه ای تربیت کنیم. در نهایت این کار سال ۱۳۹۹ انجام شد و تمام کارشناسان فعلی ما همه آموزش دیده در دوره‌های اختصاصی خودمان هستند و فرهنگ کاری و غنی را به آنها آموزش دادیم تا بتوانند در سطح جهانی رقابت کنند و با رفتار حرفه ای مشتریان راضی و خوشحالی داشته باشیم.

مأموریت پشتیبان وردپرس

مشاوره تخصصی، رفع مشکلات ظاهری و تکنولوژی و توسعه وب‌سایتهای بزرگ وردپرسی در ایران

چشم‌انداز پشتیبان وردپرس

پشتیبان وردپرس، برترین سایت پشتیبانی سایتهای بزرگ وردپرسی در ایران

برخی از مشتریان ما که اجازه داریم نام ببریم

بیمه پاسارگاد
همراه مکانیک
دفتر شما

خدمات ما شامل چه مواردی است

مشاوره وردپرس
پاکسازی کدهای مخرب
افزونه نویسی وردپرس
دوره‌های آموزشی وردپرس

مجوزهای ما

مجوز نشر دیجیتال برخط