داستان تولد پشتیبان وردپرس

مشتریان ناراضی دلیل اصلی تولد پشتیبان وردپرس بودند

داستان از اواسط سال ۹۴ شروع شد.

من (سید داود موسوی) در آن زمان برای یادگیری بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل (SEO) وارد یک دوره آموزشی شدم که همه افراد در این دوره، یا وبمستر بودند و یا خودشان صاحب سایت بودند و می‌خواستند سایتشان در صفحه اول گوگل قرار بگیرد.

در این دوره متوجه شدم که همه این افراد یک مشکل بزرگ دارند و آن هم چیزی نبود جز مرجعی برای حل مشکلات فنی وب سایت وردپرسی آنها. این افراد اینقدر از دست طراحان سایت و فروشنده‌های قالب و افزونه شاکی و ناراضی بودند که من فکر کردم چرا هیچ کسی از این فرصت برای کسب درآمد استفاده نکرده تا حالا !!! 

 

شروع پشتیبان وردپرس

تا سال ۹۴ عمده فعالیت ما طراحی سایت و پشتیبانی فنی آنها بود، اما از اواسط سال ۹۴ و بعد از شرکت در آن دوره، درخواستهای طراحی سایت به مرور تبدیل به پشتیبانی و توسعه وب سایتها شد.

این موضوع باعث شد که انتهای سال ۹۴ تصمیم بگیرم از حالت فریلنسر (آزادکار) خارج بشوم و در قالب یک سایت رسمی شروع به کار کنم.

 

 

 همین شد که پشتیبان وردپرس در یکم فروردین ماه ۱۳۹۵ متولد شد. 

تا اواسط سال ۹۶ یک تنه جلو رفتم یعنی یک سال و نیم تک و تنها و در منزل کار کردم اما شرایط جوری شد که دیگه نمی‌شد در منزل کار کنم و نیاز بود همکارانی در کنار خودم داشته باشم تا به تمام درخواستها در زمان کمتری رسیدگی کنیم و مشتریان را راضی و خوشحال نگه داریم.

اولین دفتر پشتیبان وردپرس

دفتر که نه !!! یک اتاق ۱۲ متری در خیابان قائم مقام فراهانی

روزی با یکی از دوستانم صحبت می کردم که دفتری در خیابان قائم مقام فراهانی داشت و در حین صحبت گفتم که دیگه نمی تونم در منزل کار کنم و نیاز دارم مستقل بشم.

دوستم گفت که یک اتاق ۱۲ متری داریم با یک میز و فقط نیاز به خرید صندلی داره و پیشنهاد داد که می تونم با پرداخت هزینه از این فرصت استفاده کنم.

من از این خبر خیلی خوشحال شدم تا این حد که به دوستم گفتم، فردا میام دفتر تا قراردادش را ببندیم.

فردای اون روز وقتی رفتم دفتر دوستم خیلی شوک شده بود، فکر نمی‌کرد اینقدر نیاز به دفتر داشته باشم و دیگه من هم از فرصت استفاده کردم و ۲ سالی اونجا بودم.

پشتیبان وردپرس دفتر قائم مقام

روزهای پشتیبان وردپرس در دفتر قائم مقام

این آخرا دیگه همیشه دفتر بودم و آخر هفته ها خونه می رفتم تا برسم همه درخواستهای مشتریان رو پاسخ بدم تا تأخیر نداشته باشند.

 این مبل شده بود محل کار من در ساعاتی از روز و تختخواب من در شبها 

استخدام افراد و گرفتن مجوزها

در یک سال ۱۰۰۰ مشتری !!! اولین تارگتی که گذاشتیم و بهش رسیدیم

در اولین سال به دلیل حرفه ای بودن و خدمات سریعی که داشتیم مشتریان خیلی سریع زیاد شدند و اولین هدفی که گذاشته بودم ۱۰۰۰ سایت در سال اول بود که خیلی خوب بهش رسیدیم.

همه چی خوب بود و تمام مجوزها از جمله : اینماد، ساماندهی و درگاه بانکی مستقیم سامان کیش را گرفتیم و به صورت رسمی داشتیم کار می کردیم تا کم کم یک مشکل اساسی خودش رو به ما نشان داد.

استخدام در دفتر قائم مقام

 استخدام نیروی متخصص، بزرگترین کابوس پشتیبان وردپرس 

با استفاده از سایتهای استخدامی، موفق شدیم ۳ نفر را استخدام کنیم و تا انتهای سال ۹۶ با همین فرمان ادامه دادیم.

سقوط آزاد و پایان کار پشتیبان وردپرس

یا خدا !  چرا داریم نابود میشیم ؟!؟

چی شد ؟ هر چی ساختیم نابود شد ؟!؟

بله سال ۱۳۹۸ کم کم مشتریان شاکی زیاد شدند، افرادی که استخدام کرده بودیم براساس روشهای اشتباهی که در شرکتهای قبلی یاد گرفته بودند را به پشتیبان وردپرس آورده بودند و اختلالاتی در سیستم ایجاد کردند که باعث شد خسارات مالی سنگینی را تحمل کنیم.

 انتهای سال ۱۳۹۸ تصمیم ما بر تعطیلی پشتیبان وردپرس قطعی شد

 و تمام تیم را به جز کارشناس ارشد اخراج کردیم. 

بله بدترین لحاظ عمرمان رو طی کردیم، داشتیم بچه ای که ۳ سال شب و روزمان را برایش گذاشته بودیم از دست می‌دادیم !!! دلمان شکسته و خسته بودیم و بابت اینکه نمی توانیم نیروی مناسبمان را از سرتاسر ایران پیدا کنیم غصه دار بودیم.

ما چاره ای نداشتیم ! یا باید از این موقعیت خارج می شدیم یا باید پشتیبان وردپرس را کنار گذاشته و دنبال یک کسب و کار دیگه می بودیم !!!

 

ما یک مهارت فوق العاده داشتیم و فراموشش کرده بودیم !!!

 ما مدرس بودیم 

رشد پشتیبان وردپرس

سپاسگزارم خدای من !  ورق برگشت، رشدمان شروع شد

یکسال زمان گذاشتیم و دوره‌های حرفه‌ای را تولید کردیم تا به واسطه این دوره‌ها نیروهای آموزش دیده خودمان را تربیت کنیم و در نهایت این کار انجام شد و تمام کارشناسان فعلی ما همه آموزش دیده در دوره‌های اختصاصی خودمان هستند و فرهنگ کاری و غنی را به آنها آموزش دادیم تا بتوانند در سطح جهانی رقابت کنند.

مأموریت پشتیبان وردپرس

مشاوره، رفع مشکلات ظاهری و تکنولوژی و توسعه وب‌سایتهای بزرگ وردپرسی در ایران

چشم‌انداز پشتیبان وردپرس

پشتیبان وردپرس، برترین سایت پشتیبانی سایتهای بزرگ وردپرسی در ایران

برخی از مشتریان ما که اجازه داریم نام ببریم

بیمه پاسارگاد
همراه مکانیک
دفتر شما

خدمات ما شامل چه مواردی است

مشاوره وردپرس
پاکسازی کدهای مخرب
افزونه نویسی وردپرس
دوره‌های آموزشی وردپرس