|

سلام دوستان وردپرسی عزیز؛ با توجه به پیشرفت چشمگیر دنیای وب، هکر ها نیز برای نفوذ و آلوده کردن وب سایت ها از روش ها و تاکتیک های بی نظیر و عالی استفاده می کنند. بنابراین اهمیت افزایش امنیت سایت وردپرسی برای هیچ کاربری پوشیده نیست. ما در این مطلب قصد معرفی افزونه Security, Antivirus, Firewall – S.A.F را داریم که با کمک آن خواهید توانست جهت حفظ امنیت در وردپرس به صورت حرفه ای اقدام کرده. و از آن در برابر حملات هکر ها و اسپمر ها محافظت کنید.

حفظ امنیت در وردپرس با Security, Antivirus, Firewall – S.A.F

حفظ امنیت در وردپرس با Security, Antivirus, Firewall – S.A.F

افزونه امنیتی Security, Antivirus, Firewall – S.A.F با رابط کاربری بسیار ساده اما با الگوریتمی بسیار قدرتمند و هوشمند که توسط وب سایت wptools توسعه داده شده است. قادر است از تمام قسمت های وب سایت وردپرسی شما محافظت کند. و امنیت در وردپرس به ارمغان آورد!!!

امکانات افزونه Security, Antivirus, Firewall – S.A.F

 نصب و راه اندازی افزونه Security, Antivirus, Firewall – S.A.F

برای نصب و فعال سازی افزونه Security, Antivirus, Firewall – S.A.F از بخش پیشخوان وردپرس> افزونه> افزودن اقدام به نصب و فعال سازی آن کنید.پس از فعال کردن افزونه گزینه ای با نام Security S.A.F. در منوی پیشخوان وردپرس ایجاد می شود. با کلیک کردن بر روی آن زیر منو هایی باز شده. که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 

 نصب و راه اندازی افزونه Security, Antivirus, Firewall – S.A.F

زیر منوی Security S.A.F

آموزش افزونه ی Security, Antivirus, Firewall – S.A.F را از بخش Security S.A.F. شروع میکنیم. همانطور که مشاهده می کنید بیشتر ماژول های تامین امنیت در وردپرس در این قسمت جای دارد. که در ادامه به بررسی تک تک آنها خواهیم پرداخت.

 

زیر منوی Security S.A.F

Live System Monitor:

در این بخش امکانت زیادی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

Easy Password:

امنیت در وردپرس تحت الشعاع مشائلی چون رمز و افراد قرار دارد.رمز عبور ساده یکی از شایع ترین مشکلات امنیتی است. این بخش مانع از استفاده رمزهای ساده برای ورود میشود.

404 Detection:

این بخش با اسکن کردن وب سایت شما نقاط آسیب پذیر آن را که می تواند توسط هکر ها مورد سوء استفاده قرار بگیرد را پیدا کرده.و شما را قادر خواهد ساخت تا دسترسی به آن قسمت هارا مسدود نمایید. و میزان امنیت در وردپرس را افزایش ذهید!

 Firewall (Network Monitor):

ماژول Firewall هر نوع تلاشی برای نفوذ به وبسایت شما را شناسایی کرده و آن را مسدود می کند. شما می توانید آدرس IP هایی که مسدود شده اند را مشاهده کرده و یا IP خاصی را  به آن اضافه کنید. برای مسدود کردن IP خاصی پس کلیک بر روی گزینه ی IP Ban/Deny Manager در پنجره ی باز شده بر روی گزینه ی Add IP address کلیک کنید. شما از این قسمت قادر خواهید بود هر IP را تا هر مدتی که تمایل دارید مسدود کنید.

Brute Force Monitor:

با استفاده از ماژول Brute Force می توانید تلاش هایی که برای ورود انجام می شود را محدود کنید. از بخش Settings این ماژول شما می توانید زمان مسدود شدن، مقدار تلاش برای ورود و … را سفارشی کنید.Brute Force Monitor

Google Captcha (reCaptcha):

ماژولی بسیار موثر برای حفاظت از وب سایت شما در مقابل ربات ها و اسپمر ها می باشد. برای استفاده از ریکپچای گوگل شما باید کلید های آن را از حساب گوگل خود دریافت کرده و از بخش Settings این ماژول در فیلد های Public Key و Secret Key قرار بدهید و پس از فعال کردن گزینه ی Active بر روی Submit کلیک کنید.

Hide WordPress Info:

این ماژول کمک می کند تا نسخه ی وردپرس شما از بخش Front end مخفی شود. مخفی بودن این اطلاعات وب سایت شما را امن تر می کند.

Auto Update:

استفاده از نسخه های جدید وردپرس، افزونه ها و قالب همیشه احتمال هک شدن را کاهش می دهند، با فعال کردن گزینه های این ماژول در صورت انتشار نسخه ی جدیدی از وردپرس، افزونه ها و قالب بروزرسانی آنها به طور خودکار انجام خواهند شد.

Security Report:

با استفاده از این ماژول می توانید تنظیم کنید که گزارشات فعالیت های این افزونه در چه دوره ی زمانی(روزانه، هفتگی، ماهانه) برای شما ایمیل شود.حال که توضیحات ماژول های بخش Security S.A.F. به اتمام رسید اجازه دهید به سراغ بخش Antivirus برویم.

زیر منوی Antivirus

بخش Antivirus افزونه ی Security, Antivirus, Firewall – S.A.F با الگوریتمی دو مرحله ای کاملا خودکار هرگونه بد افزار و ویروسی را شناسایی کرده و نابود می کند. در سطح اول آنتی ویروس خود فایل های سرور را اسکن کرده و همه ی بدافزار ها و ویروس ها را شناسایی می کند. در سطح دوم فایل ها بصورت آنلاین با سرویس cloud antivirus اسکن می شوند.

Antivirus:

کادر سمت چپ مربوط به بخش شناسایی بدافزارها و بررسی آن ها میباشد. ابتدا باکلیک بر روی دکمه active این بخش را فعال کنید.تیک سبز رنگ نمایانگرفعال شدن این بخش است. سپس برای اسکن، از دکمه scan  پایین کادر کمک بگیرید.همچنین با کلیک بر روی دکمه  detailed log میتوانید گزارشی از بررسی ها واسکن های انجام شده دریافت کنید.

Cloud Antivirus Monitor:

همان طور که اشاره کردیم این بخش (کادرسمت راست) برای بررسی و مانیتورینگ به صورت آنلاین میباشد. که فایل ها بصورت آنلاین با سرویس cloud antivirus اسکن می شوند. برای فعال سازی از دکمه  Activeکمک بگیرید.هنگام فعال سازی این بخش، با پیغامی مشابه تصویر زیر برخورد خواهید کرد.Cloud Antivirus Monitor

که از شما کلید API درخواست میکند.برای دریافت API  و فعال سازی، مراحل زیر را دنبال کنید.لازم به ذکر است که مراحل کاملا ساده و کوتاه هستد.توصیه میکنیم این بخش را فعال کنید.

مراحل دریافت API Key

 برای دریافت API Key و فعال سازی این بخش به آدرس https://www.virustotal.com/#/join-us رجوع کنید.مراحل دریافت API Key

در کادر مربوطه اطلاعات کاربری شامل نام، ایمیل، یوزر نیم و پسوردی را به دلخواه وارد کنید.سپس بر روی دکمه join  کلیک کرده. ایمیلی مبنی بر تایید ثبت نام برای شما ارسال خواهد شد.

افزایش امنیت در وردپرس با افزونه ی Security, Antivirus, Firewall – S.A.F

با کلیک بر روی لینک دریافتی ثبت نام شما تکمیل و اکانت شما فعال میشود.

افزایش امنیت در وردپرس با افزونه ی Security, Antivirus, Firewall – S.A.F

در قسمت sign in ایمیل و پسورد خود را جهت دریافت API Key وارد کنید.

افزایش امنیت در وردپرس با  Security, Antivirus, Firewall – S.A.F

در آخر بر روی اکانت خود کلیک کرده و به قسمت setting  رجوع کنید.کد دریافت شده را کپی کنید.به محیط وردپرس باز گردید.در زیر منوی ANTIVIRUS  همین افزونه و در سمت راست صفحه، روی دکمه SETTING  کلیک کرده. مانند تصویر زیر:

 

افزایش امنیت در وردپرس  Security, Antivirus, Firewall – S.A.F

 

سپس این قسمت را فعال و کد دریافتی را  در فیلد وارد کنید.روی دکمه SUBMIT کلیک کنید.تا تنظیمات ثبت شوند.

 

افزایش امنیت در وردپرس با افزونه ی Security, Antivirus, Firewall – S.A.F

اکنون قسمت بررسی و مانیتورینگ آنلاین  برای شما فعال شد. فایل های شما هربار توسط سیستم مانیتورینگ بررسی خواهندشد.(به صورت آنلاین و اتوماتیک)

 زیر منوی Settings

در این زیرمنو میتوانید تنظیمات مربوط به گزارشات و  آدرس ایمیل خود را  بررسی کنید.افزایش امنیت در وردپرس با افزونه ی Security, Antivirus, Firewall – S.A.F

جمع بندی نهایی

تعدد و کثرت وب سایت ها باعث ترقیب برخی افراد سودجو به نفوذ و هک شده است. امروزه توجه به مسائل امنیتی برای هر وب سایت و کسب و بار بسیار لازم میباشد. افزونه های امنیتی متعددی جهت افزایش امنیت در وردپرس ثبت شده است. به کمک افزونه Security, Antivirus, Firewall – S.A.F میتوانید اقدام به افزایش امنیت وردپرس کنید.در نهایت وب سایت خود را در برابر  حملات هکرها و اسپمر ها حفظ کنید.