|

سلام دوستان پشتیبان سایت؛ بسیاری از نهاد های مالی و شرکت های بزرگ برای تایید و اعتبار سنجی هویت کاربران، نیاز دارند تا یکسری سوالات امنیتی مورد نظر خود را به فرم ها اضافه کنند. افزودن سوال امنیتی به فرم‌ها در وردپرس یک لایه امنیتی را اضافه می کند تا بتوان کاربران را ارزیابی کرد. در این آموزش از پشتیبان وردپرس قصد داریم به بررسی نحوه افزودن سوال امنیتی به انواع فرم ها از جمله فرم ورود و فرم های ثبت نام در وردپرس بپردازیم.

 

افزودن سوال امنیتی به فرم‌ها در وردپرس -security-questions-wp

امنیت وب سایت

امروزه با توجه به میزان نفوذها و حملات خرابکارانه باید به مقوله امنیت وب سایت بیش از پیش توجه داشت. سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای میزان امنیت مطلوبی است و تیم آن همواره در صدد رفع عیب های موجود و انتشار نسخه های منظم هستند تا هر گونه خطرات احتمالی را دفع کنند اما باز هم تلاش برای افزایش سطح ایمنی وب سایت امری بسیار ضروری است.

افزودن سوال امنیتی به فرم‌ها در وردپرس

راه های بسیاری برای حفاظت از حوزه ی مدیریتی وردپرس از دسترسی های غیر مجاز وجود دارد مخصوصا اگر سایت چند کاربره باشد یا کسب و کاری با امکان عضویت در وبسایت را مدیریت می کنید باید به مقوله امنیت فرم های ورود و ثبت نام توجه ویژه ای داشته باشید. آنگاه انتخاب بین امنیت و تجربه ی کاربر کمی دشوار می شود.مرحله افزودن سوال امنیتی به فرم‌ها در وردپرس مانند قرار دادن یک پسورد اضافی است. کاربر شما می تواند سوالی را از لیست سوالات تصادفی انتخاب کرده و به آن پاسخ دهد. به این ترتیب کار هکر ها برای ورود به سایت با استفاده از پسورد یا ایمیل دشوار خواهد شد. در ادامه متوجه خواهید شد که افزودن سوال امنیتی به فرم‌ها در وردپرس تا چه اندازه آسان است.

افزودن سوال امنیتی برای افزایش میزان امنیت ورود به وردپرس

اولین چیزی که نیاز دارید این است که افزونه WP Security Question را دانلود کرده و سپس در محیط وردپرس به منوی افزونه ها و زیر منوی افزودن رجوع کرده و آن را نصب و فعال کنید. پس از نصب و فعال سازی افزونه زیر منوی جدیدی به نام Security Questions به منوی تنظیمات وردپرس اضافه خواهد شد. برای شروع تنظیمات و اعمال پیکربندی به این زیر منو رجوع کنید.

افزودن سوال امنیتی برای افزایش میزان امنیت ورود به وردپرس

در این بخش لیستی از انواع  سوالات امنیتی از قبل آماده شده را مشاهده می کنید. می توانید سوالات امنیتی مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن ها را برای درج در فرم گزینش کنید.  یا اینکه بر روی دکمه Add more کلیک کنید و سوالات مورد نظر خود را به لیست سوالات بیافزایید همچنین می توانید سوالات موجود را حذف کرده یا آن ها را ویرایش کنید.در پایین صفحه ی تنظیمات، گزینه ای را می بینید که سوالات امنیتی در صفحات ورود، ثبت نام و صفحه بازیابی رمز عبوور (صفحه رمز عبور فراموش شده) را فعال می سازد. تنها کافی است چک باکس مقابل هر بخش را تنظیم کنید تا سوال مورد در آن فرم نمایش داده شود. فراموش نکنید که دکمه ی save settings را برای ذخیره سازی تغییرات خود کلیک کنید.

افزودن سوال امنیتی برای افزایش میزان امنیت ورود به وردپرس

تمامی تنظیمات به همین سادگی بود. پس از اعمال تنظیمات از تمامی کاربران سایت شما درخواست می شود که یک سوال امنیتی را  در صفحه ی ورود خود انتخاب کنند و به آن پاسخ دهند تا در مراحل بعدی یک کلید برای احراز هویت آن ها باشد.

 

افزودن سوال امنیتی برای افزایش میزان امنیت ورود به وردپرس

کاربران سایت وردپرسی شما می توانند صفحه ی پروفایل خود را باز کرده و سوال امنیتی مورد نظر خود را انتخاب کنند و به آن پاسخ دهند.

افزودن سوال امنیتی برای افزایش میزان امنیت ورود به وردپرس

نکاتی برای افزودن سوال امنیتی به فرم ها در وردپرس

امیدواریم، این آموزش از پشتیبان وردپرس در افزایش سطح امنیت فرم های ورود، ثبت نام و بازیابی رمز عبور موثر واقع گردد و به شما کمک کرده باشد تا یاد بگیرید چگونه سوالات امنیتی خود را به صفحه ی ورود به وردپرس اضافه کنید.

جمع بندی نهایی

افزودن سوال امنیتی به فرم‌ها در وردپرس باعث افزایش سطح ایمنی فرم ها و جلوگیری از دستبرد به اطلاعات و یا دزدیده شدن پروفایل های کاربری می شود. این عمل یک اقدام اضافی است که یک لایه امنیتی را به فرم ها اضافه می کند. به کمک افزونه WP Security Question می توانید سوالات دلخواه خود را به فرم های ثبت نام و ورود و بازیابی رمز عبور اضافه کنید.موفق باشید.

[gap height=”50px”] [button text=”افزایش امنیت و پاکسازی کدهای مخرب” color=”alert” padding=”2px 2px 2px 2″ radius=”8″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/wordpress-malware-removal-service” target=”_blank”]
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله