|

ایجاد پست ثابت در وردپرس با افزونه wp sticky

نحوه ایجاد پست ثابت در وردپرس با wp sticky

ایجاد پست ثابت در وردپرسسلام دوستان؛ تاکنون به وب سایت ها و چینش محتوای آن ها دقت کرده اید؟ اصولا محتوای منتشر شده در وب سایت بر اساس تاریخ انتشار آن چینش می شود. تمام مطالب بر اساس برهه زمانی پشت سر هم قرار می گیرند. فرض کنید محتوایی دارید که در مدت زمان مشخصی باید در بالاترین نقطه قرار بگیرد تا تمام کاربران آن راببینند و یا اینکه محتوایی دارید که در یک مدت معلوم مورد نیاز کاربران است و قصد دارید آن را به صورت ثابت قرار دهید. در چنین شرایطی چه کاری باید انجام داد؟! اصولا در چنین مواقعی از پست ثابت در وردپرس کمک می گیریم. ایجاد پست ثابت در وردپرس کار بسیار ساده ای است و تنظیمات خاصی ندارد. جالب تر اینکه در هز زمان می توان نمایش پست را از حالت ثابت خارج کرد.

ایجاد پست ثابت در وردپرس

در این آموزش از پشتیبان وردپرس قصد داریم افزونه ای را به شما معرفی کنیم که بتوانید به کمک  آن نسبت به ایجاد پست ثابت در وردپرس اقدام کنید. ابتدا تعریفی از پست ثابت ارائه می کنیم تا روال کار را بهتر درک کنید. پست ثابت، پستی است که می توانید در بالای مطالب خود درج کنید و پس از مدتی آن را حذف کنید. حالت چسبان مزایای زیادی دارد از جمله نمایش دائمی یک محتوا که مورد نیاز کاربرن است و کاربران دیگر نیازی به جستجوی آن پست ندارند. برای ایجاد پست ثابت می توانید از افزونه wp sticky استفاده کنید.

بررسی ویژگی های افزونه wp sticky

  1. امکان نمایش پست مورد نظر در بالای سایر مطالب وب سایت.
  2. می توانید یک یا چند مطلب را به عنوان پست ثابت انتخاب کنید.
  3. نیازی نیست کدهای قالب را ویرایش یا دستکاری کنید.
  4. تنظیمات و پیکربندی افزونه بسیار ساده است.
  5. سهولت استفاده
  6. و…

نحوه نصب و کار با افزونه wp sticky

به منظور درج پست ثابت در وردپرس ابتدا افزونه wp sticky را دانلود کرده و در محیط وردپرس به منوی افزونه ها و زیرمنوی افزودن رجوع کنید. افزونه دانلود شده را بارگذاری کنید. پس از نصب و فعال سازی افزونه، در قسمت تنظیمات وردپرس منوی جدیدی تحت عنوان wp-sticky اضافه می شود. (مطابق با تصویر زیر) ایجاد پست ثابت در وردپرس افزونه wp sticky دارای تنظیمات خاصی نیست ولی با نصب آن یک بخش جدید برای تعیین وضعیت حالت چسبندگی پست به بخش ارسال محتوا اضافه می شود که می توانید با انتخاب هر کدام از گزینه ها پست ثابت بسازید.

تنظیمات افزونه wp sticky برای ساخت مطلب چسبان

با کلیک بر روی wp-sticky موجود در قسمت تنظیمات وردپرس با صفحه ای مانند تصویر زیر رو به رو می شوید که برای پیکربندی پست ثابت در وردپرس است. در ادامه به بررسی هر بخش آن می پردازیم. تنظیمات ایجاد پست ثابت در وردپرس با افزونه wp sticky Categories Only: این گزینه برای نمایش پست ثابت فقط در هنگام مشاهده دسته ها است. Display Date: تاریخ به عنوان یک گزینه اطلاع رسانی برای زمان انتشار محتوا  نمایش داده شود. در صورت عدم تمایل نمایش تاریخ، گزینه No را انتخاب کنید. Display Sticky Status (‘Sticky’ or ‘Announcement’ ) Before Post Title: تاریخ به عنوان بنر اطلاعاتی در پست های اعلام شده نمایش داده شود. Announcement Banner: مقدار این فیلد به جای تاریخ نمایش داده شود. در این فیلد می توانید مقدار مورد نظر جهت نمایش را درج کنید. همان طور که گفتیم پس از پیکربندی افزونه تنظیمات خاص دیگری نخواهید داشت. برای درج نوشته ثابت در وردپرس (نمایش یک محتوا در صدر تمام مطالب و به صورت ثابت) هنگام درج نوشته به ستون سمت چپ صفحه دقت کنید. کادر جدیدی برای مشخص کردن نوع نوشته اضافه شده است. تنظیمات ایجاد پست ثابت در وردپرس با افزونه wp sticky در این کادر سه حالت در دسترس نویسنده است:
  • نمایه سازی
  • نوشته به صورت ثابت در راس مطالب قرار بگیرد.
  • نوشته به صورت معمولی نمایش داده شود.
برای ایجاد پست ثابت در وردپرس گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در صورتی که حالت استیکی یا چسبان را انتخاب کنید متن یا محتوای شما حالت چسبان به خود می گیرد و محتواهای تازه تر در موقعیت قبل از آن نمایش داده می شوند. نکته: در صورتی که دیگر تمایل به نمایش محتوا در راس مطالب را نداشتید می توانید وضعیت آن محتوا را به حالت Normal بازگردانید تا به صورت معمول و در جایگاه زمانی خود قرار بگیرد.

 جمع بندی نهایی

گاهی اوقات محتوایی منتشر می شود که در یک بازه زمانی باید در راس تمام مطالب قرار بگیرد تا کاربران آن را ببینند یا بر اساس ماهیت موضوع باید در بالا و به صورت ثابت بماند تا با انتشار محتواهای جدیدتر از دید کاربران خارج نشود. در چنین مواقعی بهتر است از محتواهای چسبنده استفاده کنید. پست ثابت در وردپرس به منظور نمایش یک محتوا در بالای همه مطالب و ثابت ماندن آن مورد استفاده قرار می گیرد. متن استیکی یا متن چسبان در وردپرس برای مواردی که قصد نمایش پست ثابت در وردپرس را دارید کاربردی است. افزونه wp sticky برای ساخت نوشته ثابت گزینه خوبی است. برای ایجاد پست ثابت می توانید افزونه wp sticky را نصب کنید و بدون اعمال تنظیمات در وبسایت خود پست ثابت بسازید. حتی در صورت عدم تمایل به نمایش ثابت می توانید وضعیت را تغییر داده و حالت چسبندگی را غیر فعال کنید بدون اینکه کدی از قالب حذف یا اضافه کنید تمام این موارد قابل کنترل هستند!

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله