|

بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه Wp smush

بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه Wp smush

سلام دوستان پشتیبان سایت ؛ مدیران وبسایت روزانه تعداد متنوعی فایل های ویدئویی ، تصاویر و … از قسمت کتابخانه و رسانه ها آپلود می کنند که تصاویر ، بخش اعظم این آپلود یعنی حدود هشتاد یا نود درصد آن را تشکیل می دهد. همانطور که می دانید تصاویر در رتبه بندی سایت تاثیر بسزایی دارند. اما چطور می توانیم حجم تصاویر را کنترل کنیم که موجب کندی سایت نشوند؟ جواب این است که باید به کاهش حجم تصاویر وردپرس نیز توجه داشته باشیم.

بهینه سازی تصاویر وردپرس -Image Compression and Optimization

کاهش حجم تصاویر وردپرس با Wp smush

کاهش حجم تصاویر وردپرس و بهینه سازی عکس های سایت فواید بسیار زیادی دارد از جمله اینکه بهینه سازی موجب کاهش حجم تصاویر شده و سرعت سایت کاهش نمی یابد. به کمک افزونه های بسیاری که به هدف کاهش حجم و بهینه سازی رائه شده اند، افزونه Wp smush گزینه بسیار مناسبی است.در این مقاله از پشتیبان وردپرس قصد داریم افزونه Wp smush و نحوه کار با آن را بررسی کنیم که با استفاده از آن به راحتی بتوانید حجم تصاویر سایت خود را کاهش دهید. این افزونه تاکنون توانسته بیش از یک میلیون نصب فعال را با امتیاز 4.8 از 5 در مخزن وردپرس به ثبت برساند.

کاهش حجم تصاویر وردپرس با Wp smush

نصب و راه اندازی افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

ابتدا افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس به نام Wp smush را دانلود کنید و درقسمت افزونه ها ، افزودن افزونه فایل زیپ آن را بارگذاری کنید. برای فعال سازی می توانید بر روی کادر فعال کردن کلیک کنید یا در پنل مدیریتی آن را فعال کنید. پس از فعال سازی همانند تصویر زیر در قسمت رسانه یک بخش با نام WP Smush اضافه می شود.

کاهش حجم تصاویر وردپرس

امکانات افزونه Wp smush

  • کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت
  • قابلیت بهینه سازی تمام تصاویر (تصاویر قبلی وتصاویری که آپلود می شوند.)
  • ارائه گزارش پروسه فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر
  • و …

حال می خواهیم به تنظیمات افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس بپردازیم.

پیکربندی افزونه Wp smush

به منظور کاهش حجم تصاویر وردپرس با کلیک بر روی افزونه WP Smush موجود در رسانه وارد تنظیمات افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس شده که با صفحه ای که شامل تنظیمات ابتدایی افزونه است مواجه می شوید که در ادامه به بررسی هر قسمت آن می پردازیم.Automatically smush my images on upload: در صورت فعال بودن این گزینه، تصاویر به صورت خودکار بهینه سازی می شوند. هنگامی که تصویری را بارگذاری کنید به صورت اتوامتیک حجم آن کنترل خواهد شد.

کاهش حجم تصاویر وردپرسPreserve my image EXIF data: 

مجموعه EXIF شامل یکسری اطلاعات فایل های تصویری مانند نام تتصویر ، فاصله ی کانونی ، تاریخ و زمان و … است.داده های مجموعه EXIF غیر ضروری هستند و حجم تصاویر را بالا می برند. شما با فعال سازی این قسمت می توانید تمام اطلاعات اضافی تصاویر را پاک کنید و حجم تصاویر را به میزان قابل توجه کاهش دهید.

سئوی تصاویر وردپرسResize my full size images: با فعال سازی این بخش می توانید تصاویر خود را بدون افت کیفیت به سایزهای مختلف تبدیل کنید. حتی اگر حداکثر عرض و ارتفاع را برای تصویر در نظر بگیرید با بهینه سازی حجم آن تصویر کاهش می یابد.

کاهش حجم تصاویر وردپرسپس از انجام تنظیمات ابتدایی، می توانید در قسمت DIRECTORY SMUSH علاوه بر ارسال فایل های رسانه ای خود تصاویر ذخیره شده در پوشه های دیگر هم فشرده کنید. برای این کار بر روی کادر CHOOSE DIRECTORY کلیک کنید. همانطور که مشاهده می کنید این قسمت به صورت پیش فرض در قسمت رایگان غیرفعال است. برای فعال سازی، باید نسخه ی پرمیوم را خریداری کنید.

کاهش حجم تصاویر وردپرس (قبلی و تصاویر جدید)

برای کاهش حجم تصاویر وردپرس با کلیک بر روی media library مانند تصویر زیر به صفحه ی کتابخانه چند رسانه ای هدایت می شوید تصویر جدید را آپلود کنید و با کلیک بر روی Smush now آن را فشرده کنید.کاهش حجم تصاویر وردپرس (قبلی و تصاویر جدید)همچنین می توانید با کلیک بر روی BULK SMUSH تصاویری که قبلا بارگذاری کرده اید را بهینه کنید. تمام تصاویر وبسایت بررسی و در صورت لزوم بهینه خواهند شد.افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرسنکته: به اعلان های افزونه توجه داشته باشید. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید 18 تصویر باید بهینه سازی شوند. کاهش حجم تصاویر وردپرس موجب جلوگیری از کندی سایت خواهد شد.آموزش افزونه wp smushتوجه کنید افزونه smush image compression and optimization در هر مرحله راهنمای کوچک و در مقابل هر تصویر اطلاعاتی درباره ی کاهش حجم تصاویر وردپرس نمایش داده شده است. کمی صبر کنید تا پروسه بهینه سازی به طور کامل انجام شود. با این کار تمام تصاویر وب سایت ارزیابی خواهند شد. در دفعات بعدی با بارگذاری هر تصویر، بهینه سازی سریعا صورت خواهد گرفت.افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرسدرنهایت درصد کاهش حجم هر تصویر به همراه جزئیاتی از آن را مشاهده خواهید کرد. این عمل تاثیر به سزایی در کنترل سرعت وب سایت وردپرسی خواهد داشت. وجود تصاویر با حجم بالا موجب افت سرعت خواهند شد بنابراین کنترل و بهینه سازی تصاویر امری ضروری است.افزونهsmush image compression and optimizationنکته: بخش advanced setting مربوط به نسخه ی پرمیوم آن می باشد که در زیر تنظیمات آن را مشاهده می کنید.افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

جمع بندی نهایی

افزوونه wp smush یکی از بهترین افزونه های وردپرس  برای بهینه سازی و کاهش حجم تصاویر وردپرس است که با کاهش حجم اتوماتیک تصاویر، سرعت سایت شما را افزایش می دهد و این یک پارامتر ضروری و مهم در رتبه ی سئو است.

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله