|

نشانه‌های هک شدن وردپرس

7 علامتی که نشان می دهد وبسایت وردپرسی شما هک شده

سلام دوستان؛ چه بخواهید در این باره صحبت کنید چه نکنید، هر سیستم متن بازی می تواند هدف حمله ی هکر ها باشد و از نظر ما وضعیت سایر سیستم ها حتی بد تر نیز هستند (که نام نمی بریم!)، هک شدن وردپرس موضوع جدیدی نیست. اما باید نشانه های وبسایتی که هک شده را بدانید. بنابر این در ادامه به 7 مورد از نشانه‌های هک شدن وردپرس خواهیم پرداخت.

نشانه‌های هک شدن وردپرس

در پست های قبلی روش های برای جلوگیری از هک شدن وبسایت و اقدامات امنیتی برای افزایش سطح ایمنی وردپرس را به طور کامل بررسی کردیم. نکته مهمی که باید بدانیم این است که در وهله ی اول باید از هک شدن و قرار گرفتن در برابر خطر جلوگیری کنید.

نشانه‌های هک شدن وردپرس

به روز رسانی های منظم افزونه ها و بک آپ های منظم و اسکن های امنیتی باید در صدر لیست کار ها قرار گیرند. بیایید نگاهی به چگونگی و نشانه‌های هک شدن وردپرس داشته باشیم.

1- ارسال ایمیل و اسپم شدن شما!

نشانه‌های هک شدن وردپرسارسال ایمیل های جعلی یکی از نشانه‌های هک شدن وردپرس و از بدترین مواردی است که ممکن است برای سایت هک شده اتفاق بیفتد. تغییرات ایمیل به صورت زیر نمود می کند:

 • هکر ها وارد سایت وردپرسی شده و اسکریپت هایی نصب می کنند که هزاران ایمیل از آدرس IP شما ارسال می شود.
 • کاربران این ایمیل هارا به عنوان هرزنامه گزارش می دهند.
 • لیست های هرزنامه مثل org و spamhaus.org گزارشات را دیده و شما را به لیست های بلوکه اضافه می کنند.

گاهی حتی نمی دانید که سایت شما هک شده است، تنها متوجه می شوید که کاربرانتان ایمیل های ارسالی شما را دریافت نمی کنند. اگر یک نمایندگی هستید و وبسایتی را میزبانی می کنید، این مسدود شدن بر روی دامنه ی مشتریان شما نیز تاثیر می گذارد.

2- محتوای بدی به سایت شما اضافه می شود

اگر سایت شما هک شود، هکر ها به فایل های قالب شما دسترسی پیدا میکنند. در این مورد آن ها به راحتی می توانند کدهای مخربی را به سایت شما اضافه کنند که اصطلاحا به این عمل تزریق کد گفته می شود. یکی از 7 نشانه‌های هک شدن وردپرس مشاهده این کدهایی است که به وبسایت تزریق شده است.این فعالیت خرابکارانه می توانند آزار دهنده یا تخریب کننده باشد، به عنوان مثال:

 • کد های اضافه شده ی غیر قابل رویت بد به وب سایت ها به صورتی که این کد برای گوگل قابل دیدن است ولی برای انسان قابل مشاهده نیست و می تواند کارایی و سرعت سایت را پایین آورده و باعث شود به لیست سیاه اضافه شوید.
 • سایت هایی که لینک های ناخواسته و محتوای اضافه شده در هر صفحه داشته اند.
 • سایت هایی که کاملا با محتوایی جدید جایگزین شده اند.

اگر این اتفاقات رخ داد، ممکن است شما ندانید زیرا محتوا همیشه قابل رویت نیست.

3- سایت شما کند است و کرش می کند

این اتفاق به دلایل مختلفی رخ می دهد. یک دلیل این است که هکر ها کد های مخربی به وب سایت اضافه می کنند که سرعت سایت را پایین می آورد. دلیل دیگر این است که هکر وب سایت شما را به شبکه ای از سایت ها اضافه میکند یا با ارسال ایمیل های اسپم موجب کندی سایت می شود و همچنین در برخی موارد تاثیرات ریدایرکت موجب کندی سایت می شود.

نشانه‌های هک شدن وردپرسدر هر صورت این امر خوب نیست، خوشبختانه سریع این مسئله را متوجه می شوید.

4- افزایش مصرف پهنای باند

گاها دیده می شود که که هاست ها برای پهنای باند مبلغ زیادی را پرداخت می کنند. در استرالیا، پهنای باند بسیار گران بوده و حداقل 10 برابر آمریکا می باشد. مرسوم است که هاست مبلغ مشخصی را برای پهنای باند پرداخت می کند.

نشانه‌های هک شدن وردپرسیکی دیگر از نشانه‌های هک شدن وردپرس تغییرات در میزان مصرف پهنای باند است. پهنای باند وقتی استفاده می شود که افراد از سایت شما بازدید کرده و یا به شما ایمیل می زنند. وقتی سایت شما هک می شود، هزینه ی پهنای باند شما بسیار بالا می رود، زیرا:

 1. فایل های بزرگی به سایت شما اضافه می شوند، که میزان دانلود داده را در صورت درخواست بازدید کننده بالا می برد.
 2. نوشته های مخرب به سرور اضافه شده و هزاران ایمیل فرستاده شده و مصرف پهنای باند را بالا می برد.
 3. ترافیک زیادی اعمال می شود زیرا سایت شما به یک شبکه وصل می شود.

این مسئله بسیار سریع رخ می دهد مگر اینکه هاست شما این اخطار را به مشتریان خود بدهد و شما زود­تر متوجه شوید.

5- کاهش چشمگیر بازدید وبسایت

نشانه‌های هک شدن وردپرسدر هر صورت تغییرات غیر عادی چه افت ترافیک چه افزایش غیر عادی بازدید نشانه های مشکوکی هستند. اگر سایت شما هک شده باشد در برخی موارد ممکن است متوجه شوید که ترافیک به طور چشمگیری تغییر کرده و شاهد افت آن خواهید بود. این مورد به چند دلیل رخ می دهد:

 1. اگر سایت کرش کند یا کند شود، کاربران از آن بازدید نمی کنند.
 2. اگر گوگل شما را به لیست سیاه اضافه کند، به کاربران اخطار داده می شود و آن ها بعد از جستجو بر روی سایت شما کلیک نمی کنند.
 3. ترافیک به صورت خودکار به سایت دیگری هدایت می شود.
 4. به محض مشاهده ی چیزی غیر عادی در سایت، ترافیک می پرد.

برخی از افراد، به صورت فعال ترافیک سایت خود را چک نمی کنند، بنابراین، افت ترافیک برای آن ها مشهود نیست.

6- جریان سریع و غیر­عادی ترافیک

این جریان نیز مشکوک است. در نکته ی 3 درباره ی وضعیتی که سایت به بخشی از ریدایرکت های شبکه اضافه می شود، صحبت کردیم. این مورد می تواند نتیجه ی افزایش سریع ترافیک در کوتاه مدت باشد. ولی هیجان زده نشوید که هیچ سودی در این ترافیک نیست! این مورد باعث می شود گزارشات تحلیلی نابود شود، سایت شما را کند کرده و شانس شما را برای اضافه شده به لیست سیاه بالا ببرد و حتی موجب کرش در سرور شود. در هر صورت تجربه ی خوبی برای کاربران فراهم نیاورده و بودن در لیست سیاه از ترافیک جستجو و اعتبار سایت کم می کند. 

نشانه‌های هک شدن وردپرس

7- وبسایت شما ناپدید می شود

گاهی در صورت هک شدن، هکر می تواند مدیریت فایل ها را به دست گرفته و کل سایت را حذف کند. حذف یک سایت از روی سرور!نشانه‌های هک شدن وردپرس

جمع بندی نهایی

هک شدن سایت موردی نیست که بتوان به راحتی اثرات زیان بار آن را جبران کرد پس قبل از هرچیزی به اهمیت این موضوع واقف شده و اقداماتی برای افزایش سطح امنیت وبسایت فراهم آوردید. با بررسی نشانه‌های هک شدن وردپرس که 7 مورد از آن ها را در پشتیبان وردپرس ذکر کردیم میتوانید از سلامت سایت خود مطمئن شوید. در صورتی که وبسایت هک شده میتوانید اقدام به پاکسازی آن کنید که در جلسات آتی به آن خواهیم پرداخت. قابل ذکر است در جلسات قبلی تمامی روش‌های موجود برای ارتقاء سطح ایمنی وردپرس را بررسی کردیم.

موفق باشید.

[gap] [button text=”پاکسازی کدهای مخرب از سایت ویروسی و هک شده” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/wordpress-malware-removal-service” target=”_blank”]

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله