|

وب میل های ایمیل هاستینگ

وب میل های ایمیل هاستینگ

وب میل های ایمیل هاستینگ

چگونه وب میل خود را در ایمیل هاستینگ انتخاب کنیم؟

در این مقاله به این پرسش پاسخ داده می شود که آیا باید از وب میل های SquirrelMail and, Horde, RoundCube بطور همزمان
استفاده کنیم؟ پاسخ کوتاه منفی می باشد در این مقاله به جزئیات آن میپردازیم سه نوع وب میل وجود دارد که کمک می کند تا بتوانیم ایمیل ها را مدیریت کنیم. که درادامه به بررسی و مقایسه آنها می پردازیم تا بدانیم با چگونگی کارکرد آنها بهترین انتخاب را داشته باشیم.

وب میل های ایمیل هاستینگ

انواع وب میل های ایمیل هاستینگ :

Horde Webmail
Squirrel Webmail
RoundCube Webmail

Horde Webmail

وب میل Horde

Horde Webmail یک مجموعه ارتباطی مبتنی بر مرورگر رایگان و آماده برای استفاده است. کاربران می توانند پیام های ایمیل را بخوانند ارسال و سازماندهی کرده و تقویم‌ها،مخاطبین،وظایف،یادداشت ها،پرونده ها و بوک مارک ها را با components سازگار با استاندارد از پروژه Horde مدیریت و به اشتراک بگذارند.
Horde به صورت جداگانه برنامه های موجود Trean و Gollem ،Mnemo ،Nag ،Turba ،Kronolith ،Ingo ،IMP را ارائه می‌دهد.

Squirrel Webmail

وب میل Squirrel

Squirrel Webmail یک بسته ایمیل وب مبتنی بر استانداردها می‌ باشد که با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است. این برنامه از پروتکل های IMAP و SMTP پشتیبانی می‌نماید و تمام صفحات با HTML نسخه ۴.۰ (بدون نیاز به جاوا اسکریپت) برای حداکثر سازگاری در مرورگرها ارائه می‌شوند. استفاده بسیار ساده‌ای دارد و پیکربندی و نصب آن بسیار آسان است. برخی امکانات دیگر شامل پشتیبانی قوی از MIME ، دفترچه آدرس و تغییرات در پوشه می‌باشد.

RoundCube Webmail

وب میل RoundCube

و آخرین مورد از وب میل ها در ایمیل هاستینگ RoundCube Webmail می‌باشد. یک پروژه ی وب میل Source Open و رایگان با رابط کاربری دسکتاپ مانند است که نصب و پیکربندی آن آسان است و روی یک سرور LAMPP استاندارد اجرا می شود.
پوسته ها از آخرین استانداردهای وب برای ارائه یک رابط کاربری کاربردی و قابل تنظیم استفاده می‌کنند. Roundcube شامل سایر کتابخانه های Source Open پیشرفته مانند PEAR ، کتابخانه IMAP مشتق شده از IlohaMail ، ویرایشگر متن قدرتمند TinyMCE ، کتابخانه Googiespell برای بررسی املای درست و پاک سازی کننده PHP-HTML5 توسط Masterminds است.

پس از معرفی کوتاه در مورد این سه وب میل این سوال پیش می آید که چطور مطمئن شویم که از کدامیک باید استفاده نماییم؟
طبق مستندات و راهنماییهای سی پنل تفاوتهایی بین آنها وجود دارد:

Horde برای کاربرانی است که به مجموعه کاملی از ویژگیهایی شامل دسترسی به ایمیل تلفن همراه و ابزارهای پیشرفته بهره وری نیاز دارند.
RoundCube برای کاربرانی است که به یک رابط وب کاربر پسند با برخی ویژگی های اضافی موجود نیاز دارند.

SquirrelMail برای کاربرانی است که به رابط کاربری ساده ای نیاز دارند تا ایمیل ها را با آن بخوانند و به آنها پاسخ بدهند.
اکثر برنامه های مدرن میزبانی وب به شما امکان می دهند همه آنها را امتحان کنید، اگر از یکی از این وب میل ها استفاده می کنید مانعی جهت استفاده از وب میل دیگری وجود ندارد! و اگر به یکی از آنها بیشتر علاقمند هستید ، اکثر برنامه های میزبانی وب به شما امکان انتخاب آن مورد به عنوان برنامه پیش فرض وب میل را می دهند.

وب میل Horde روی تصویر

Horde به راحتی محبوب ترین گزینه است(گزینه ای است که به طورپیش فرض انتخاب شده است) و همچنین گزینه ای با بیشترین ویژگی میباشد. قالب سه صفحه ای درقالب نمایشی خود را ارائه می نماید. شما می توانید پیام ها را درHTMLبسازید.جدولی شامل همه امکانات و ویژگی های آن ذکرشده است. قابل ذکر است که فقط Horde دارای یک رابط کاربر تلفن همراه طراحی شده می باشد، بنابراین اگر انتظار دارید که ایمیل های زیادی را در حال خواندن یا نوشتن داشته باشید، این گزینه میتواند برای شما مناسب باشد.

وب میل RoundCube روی تصویر

RoundCube که احتمالا جذاب ترین این سه مورد است . دارای یک قالب سه صفحه ای با صفحه نمایش است و درست مانند hord شامل ترکیب html است. همچنین برخی از ویژگیهای اضافی مانند قابلیت کشیدن و رهاکردن و امکان استفاده از افزونه ها برای افزودن ویژگیهای سفارشی براساس نیازهای شما را دارد.به نظر این وب میل امکانات و ویژگیهای مناسبتری را دارا می باشد.

وب میل RoundCube روی تصویر

SquirrelMail دارای یک قالب لیست ساده دو پنجره با یک رابط ساده است. این مورد برای کسانی است که محیط ایمیل را می خواهند که با گزینه های زیادی دست به گریبان نشوند گزینه بسیارمناسبی میباشد.توجه داشته باشید که SquirrelMail در مقایسه با دو گزینه دیگر امکان ترکیب متن را فراهم می سازد.

جدول مقایسه وب میل ها

با کمک جدول زیر میتوانید مزیت ها و معایب انواع وب میل های ایمیل هاستینگ نام برده شده در این مقاله را بررسی کنید و وب میل موردنظر خود را انتخاب کنید.

مقایسه وب میل ها در جدول1
مقایسه وب میل ها در جدول2
مقایسه وب میل ها در جدول3

نتیجه گیری:


اگر با برنامه های ایمیل مانند Outlook یا Gmail کار می کنید ، به لطف پوسته رابط کاربری موسوم به “Larry “با RoundCube احساس راحتی در کارکرد خواهید داشت.عملکرد ایمیل RoundCube عالی است. زیرا امکاناتی از قبیل دفترچه آدرس ، جستجوی پیشرفته و تمام ویژگیهای معمول مدیریت پوشه و ایمیل را در اختیار کاربر قرار می دهد.
اگر این وب میل را نصب کردید و امکانایی مانند غلط گیر املایی یا افزونه های تقویم را مشاهده نکردید نگران نشوید می توانید افزونه های موجود را از سایت https://plugins.roundcube.net جستجو و جهت فعالسازی آن به میزبان وب خود درخواست ارسال کنید.
اگر به مجموعه کاملی از ویژگیهای خارج از موارد ذکر شده نیاز دارید ، ممکن است بخواهید Horde را در نظر بگیرید. با این حال ، اگر همه آنچه شما نیاز دارید؛ مدیریت مخاطبین و ایمیل ها است ، RoundCube یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود .
در وب میل Horde امکان دسترسی به ایمیل از طریق IMAP و POP3 وجود دارد.اگر قصد دارید روزانه از Horde به عنوان برنامه کاربردی خود استفاده کنید ، داشبورد بسیار قدرتمندی را در اختیار شما قرار می دهد. این امکان را برای شما فراهم می کند تا تمام اطلاعات خود را با یک نگاه مشاهده کنید. شما می توانید ابزارک هایی مانند وضعیت آب و هوای فعلی ، RSS یا حتی یک صفحه وب (مانند وبسایت خبری مورد علاقه خود ) را به داشبورد خود اضافه کنید. شروع کار آسان است ، زیرا آدرس ایمیل ایجاد شده در سی پنل به طور خودکار برای استفاده در Horde پیکربندی می شود. به هیچ وجه نیازی به پیکربندی سرویس گیرنده ایمیل خود ندارید.
SquirrelMail بسیار ساده است زیرا برای سازگاری در همه مرورگرها طراحی شده است . مانند محیط وب در سال 1995 می باشد. علیرغم طراحی قدیمی آن ، ممکن است برای برخی از افراد مناسب باشد. مطمئنا در حال رشد می باشد و نیاز به فرصت دارد.

در تصویر زیر میزان محبوبیت این سه وب میل مشخص شده است:

براساس مواردی که برای شما ذکر کردم و تحقیقات زیادی که برای مقایسه این سه وب میل انجام دادم می‌توان نتیجه گرفت با امکانات موجود این وب میل ها پیشنهاد به استفاده از وب میل Roundcube می شود زیرا افزونه های آن باعث عدم ایجاد محدودیت برایتان می گردد. به دیگر سخن وب میل Roundcube خیلی از دغدغه های شما برای مدیریت ایمیل ها را مرتفع می سازد.لطفاً اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید همین الان در بخش نظرات پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

نام نویسنده: محسن قربانی

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله