|

سلام دوستان؛ یکی از قابلیت های وردپرس امکان نمایش اعلان های php است که در زمان توسعه قالب یا افزونه و وب سایت بسیار کاربردی می باشد. اما فعال بودن دائمی این قابلیت ظاهر وب سایت را بهم ریخته و نا منظم جلوه می دهد. چون این اعلان ها و هسدارها در گوشه کنار وب سایت به چشم می خورند و کاربران آن را می بیند. برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود که قابلیت نمایش خطاهای php  را غیر فعال کنید و به صورت موقت آن را در حالت پنهان قرار دهید. در این مقاله از پشتیبان وردپرس به بررسی نحوه اشکال زدایی و چگونگی خاموش کردن یا غیر فعال کردن خطاهای php در وردپرس می پردازیم.

خطاهای php چیست؟

اخیرا یکی از بازدیدکنندگان ما در مورد نحوه خاموش کردن یا غیر فعال سازی خطاهای PHP در وردپرس کمک خواسته بود. باید بدانید که هشدارها و اطلاعیه های php در روند اشکال زدایی به برنامه نویسان بسیار کمک می کنند و قطعه کدهایی را به نمایش میگذارند که در فرایند حل مشکلات بسیار راه گشا است.  با این حال نسبتا جالب نیست که این کدها برای همه بازدید کنندگان وب سایت شما قابل مشاهده باشد.

دلیل غیر فعال سازی خطاهای php در وردپرس

خطاهای php در وردپرس به شما این امکان را می دهند تا به سادگی هشدارها و اعلان های مربوط به وب سایت خود را مشاهده کنید اما این اعلان ها برخلاف مشکلاتی مثل سینتکس ارورها، خطاهای سرور و…  آنقدر جدی و مهلک نیستند که وب سایت را از دسترس خارج کنند و اعلان هایی کاملا ساده هستند. مانند تصویر زیر:

دلیل غیر فعال سازی خطاهای php در وردپرس

این اعلان ها و هشدارها به قدری ساده هستند که هیچ خللی در روند بارگذاری و کارکرد وب سایت ایجاد نمی کنند. هدف از وجود این نوع خطاها برای کمک به توسعه دهندگان و برطرف کردن مسائل مربوط به قالب و افزونه به کمک اشکال زدایی با کد آن هاست. توسعه دهندگان افزونه و قالب ها به این اطلاعات نیاز دارند تا میزان سازگاری و بهترین شیوه برای ارائه برنامه های خود را بررسی کنند.با این حال، اگر توسعه دهنده قالب، افزونه یا وب سایت نیستید، این خطاها باید پنهان شوند چون نمایش این کدها در انتها و یا گوشه کنار وب سایت برای بازدیدکنندگان خوشایند و جالب نیست.

 

نحوه غیر فعال کردن خطاهای php در وردپرس

اگر اعلان هایی مشابه تصویر بالا در وب سایت خود مشاهده می کنید می توانید از توسعه دهنده قالب یا افزونه درخواست رفع ارور کنید و یا این که به صورت دستی خطاهای php در وردپرس را در حالت خاموشی یا غیر فعال قرار دهید.

غیر فعال کردن اعلان های php

همان طور که گفتیم گاها این اعلان ها آزار دهنده هستند و دیده شدن آن ها توسط بازدید کنندگان جالب نیست و سایت شما را غیر حرفه ای جلوه می دهند. برای این منظور باید یکسری ویرایشات بر روی فایل wp-config.php اعمال کنید. از پوشه ریشه وردپرس خود به دنبال این فایل بگردید.

غیر فعال کردن اعلان های php

 

نکته: فایل wp-config.php یکی از فایل های پیکربندی وب سایت شماست و بسیاری از تغییرات و کد گذاری ها در این فایل انجام می شود.برای خاموش کردن حالت نمایش اعلان های php  باید ابتدا قطعه کد زیر را جستجو کنید.

define('WP_DEBUG', true);
البته احتمال دارد این قطعه کد در حالت false قرار گرفته باشد که در آن صورت کدی مشابه زیر خواهید دید:
define('WP_DEBUG', false);
این کد در هر دو حالت false و یا true  که باشد باید آن را با قطعه کد زیر جایگزین کنید:
ini_set('display_errors','Off');
ini_set('error_reporting', E_ALL );
define('WP_DEBUG', false);
define('WP_DEBUG_DISPLAY', false);
این کار باعث می شود که تغییراتی در پیکربندی صورت بگیرد از جمله:
  • قرار دادن حالت نمایش خطاها در حالت off
  • تغییر مقدار گزارش دهی خطاها
  • خاموش کردن حال اشکال زدایی
  • عدم نمایش پیام های اشکال زدایی
در نهایت تمامی تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید و فایل wp-config.php که تغییر دادید را بر روی سرور آپلود کنید تا تنظیمات اعمال شوند.
اکنون باید  خطاهای php  وردپرس در حالت خاموشی قرار گرفته باشند و اعلان ها و هشدارهایی که بر روی وب سایت داشتید پنهان شده باشند!

فعال سازی مجدد و نمایش اعلان های php

در صورتی که بر روی لوکال هاست کار می کنید و یا در مواقعی که در حال یادگیری وردپرس و یا توسعه قالب، افزونه و یا وب سایت هستید و تمایل دارید که این اعلان ها را مشاهده کنید می توانید مجددا فایل wp-config.php را ویرایش کنید و این بار باید از قطعه کد زیر استفاده کنید و آن را به جای قطعه کد قبلی جایگزین کنید:
define('WP_DEBUG', true);
define('WP_DEBUG_DISPLAY', true);
این قطعه کد باعث می شود که نمایش اعلان ها و هشدارهای php  در وردپرس به حالت فعال قرار بگیرند و بتوانید آن ها را مشاهده کنید.

جمع بندی نهایی

 اصولا توسعه دهنگان از یکسری قابلیت های ویژه وردپرس مانند ویژگی نمایش اتوماتیک اعلان ها و خطاهای php در وردپرس کمک می گیرند تا طراحی خود را بهبود ببخشند و در صدد رفع این اعلان ها می کوشند تا نهایت سازگاری کامل را در افزونه یا قالب به وجود اورند. اما فعال بودن دائمی این اعلان ها جالب نیست چون کاربران نیز هنگام مراجعه به وب سایت کدها را مشاهده می کنند. برای خاموشی موقت اعلان ها تا استفاده های بعدی روش هایی وجود دارد که در این مقاله از پشتیبان وردپرس به صورت کامل بررسی شد.
موفق باشید.
[gap] [button text=”خدمات وردپرس” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/wordpress-services/” target=”_blank”]
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله