|

SSL در فروشگاه اینترنتی

ضرورت استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی

SSL در فروشگاه اینترنتیسلام دوستان؛ اگر قصد دارید فروشگاه WooCommerce خود را راه اندازی کنید، باید از تکنولوژی لایه ی اتصال SSL در سرور خود استفاده کنید. این پروتکل به منظور رمزگذاری اطلاعات درون صفحات وب سایت است. پروتکل امنیتی یک ارتباط امن بین بازدید کننده و وب سایت شما ایجاد می کند. وجود SSL در فروشگاه اینترنتی یا هر نوع وب سایتی اهمیت بسیار بالایی دارد.

SSL در فروشگاه اینترنتی

به دلیل افزایش امنیت داده های کارت های اعتباری و جلب اعتماد مشتریان استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی توصیه می شود. این گواهی نامه دارای مزایای خاص خود است که  مقوله امنیت در راس همه موارد قرار دارد.

وب سایت با SSL و بدون SSL چه تفاوتی دارد؟

قبل از اینکه به بررسی مزایای گواهی نامه SSL برای WooCommerce بپردازیم، قصد داریم دو وب سایت با SSL و بدون SSL را مقایسه کنیم و ببینیم چه تفاوت هایی دارند. تا به حال فکر کرده اید که واقعا گواهی نامه SSL چیست و چه مزیت هایی دارد؟ وقتی به وب سایتی رجوع می کنید که گواهی نامه SSL ندارد و رمزگذاری نشده است پروتکل HTTP را در آدرس آن مشاهده خواهید کرد، اما وب سایت های ایمن دارای پروتکل HTTPS در آدرس خود هستند. تفاوت این دو پروتکل میزان امنیت آن ها است.  پروتکل HTTPS دارای یک لایه امنیتی برای رمزنگاری اطلاعات است و نسبت به سرقت داده ها و سایر تهدیدات سایبری حساس است.

چرا بهتر است از گواهی نامه SSL استفاده کنیم؟

دلایل بسیاری برای استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی وجود دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

1- اعتماد

با ارتقاء سطح ایمنی فروشگاه WooCommerce و تهیه گواهی نامه SSL، شما یک تصویر قابل اعتماد برای نام تجاری خود خواهید ساخت. زمانی که کاربری به وب سایت شما رجوع می کند و پروتل HTTPS را نوار ادرس مرورگر می بیند، احساس می کنند که اطلاعات شخصی و اطلاعات کارت بانکی که وارد کرده محفوظ است. هر گونه اطلاعاتی که به سایت شما ارسال می شوند، مانند شماره کارت اعتباری، داده های بانکی و… فقط توسط سایت شما دریافت می شود. و هر گونه اطلاعاتی که سایت شما برای آن ها ارسال می کند فقط توسط آن ها دریافت خواهد شد. بنابراین این میزان امنیت و رمگذاری داده ها می تواند موجب احساس امنیت کاربران شود.

2- گواهی مورد نیاز برای درگاه های پرداخت (Payment Gateways)

بیشتر درگاه های پرداخت توصیه میکنند تا وب سایت از پروتکل SSL استفاده کند. اگر فروشگاه ووکامرس شما دارای درگاه پرداخت انلاین باشد به گواهی نامه SSL نیاز دارید تا شرایط مورد نیاز درگاه پرداخت را برآورده کنید. این کار به دلیل افزایش سطح ایمنی خرید و فروش آنلاین صورت می گیرد. تنها استثناء در فروشگاه های اینترنتی این است که اگر از روش ارسال مستقیم درگاه استفاده می کنید، در این صورت نیازی به رمزنگاری ندارید، زیرا آدرس واقعی که مشتری از طریق آن اطلاعات پرداخت خود را وارد می کند توسط درگاه پرداخت مربوطه مدیریت و محافظت می شود. SSL در فروشگاه اینترنتی

3- رتبه بندی در موتور جستجو

بهینه سازی فروشگاه ووکامرس برای کسب رتبه بهتر و افزایش ترافیک و فروش نهایی اهمیت بالایی دارد. در صورتی که فروشگاه اینترنتی شما دارای میزان امنیت لازم بوده و توسط موتورهای جستجو به عنوان وب سایت ناامن شناخته نشود، می تواند جایگاه بهتری را کسب کند این امر موجب خواهد شد تا ترافیک بیشتری دریافت کنید. البته، روش های بی شماری برای هدایت ترافیک به فروشگاه شما وجود دارد و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یکی از مقرون به صرفه ترین راه کارها است. موتورهای جستجو از صدها فاکتور برای تعیین رتبه وب سایت از جمله لینک ها، محتوای وب سایت و… کمک می گیرند. در سال 2014 گوگل تایید کرد که استفاده از پروتکل HTTPS یک فاکتور موثر است و در رتبه بندی وب سایت تاثیر دارد. اساسا این تاییدیه به این معنی است که وب سایت های دارای پروتکل HTTPS در موقعیت بهتری از وب سایت های دارای پروتکل HTTP رتبه بندی می شوند.

4- حرفه ای بودن

استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی موجب می شود که سایت شما به پروتکل HTTPS مجهز شده و یک تصویر حرفه ای تر را برای شما ایجاد می کند. زمانی که درخواست گواهی نامه امنیتی می دهید وب سایت شما کاملا بررسی و تأیید خواهد شد بنابراین معمولا از دید بازدیدکنندگان وب سایت های دارای پروتکل HTTPS حرفه ای تر از وب سایت های HTTP هستند.

جمع بندی نهایی

هر نوع وب سایتی برای افزایش میزان امنیت تبادل اطلاعات باید از روش های رمزنگاری کمک بگیرد. اهمیت این موضوع در وب سایت های فروشگاهی به دلیل انجام تراکنش های مالی بیش از سایر وب سایت ها مورد توجه است. وب سایت های تجارت الکترونیکی به گواهینامه SSL نیاز دارند تا امنیت اطلاعات مشتریان خود را تامین کنند. با توجه به امکانات فوق العاده وردپرس و ووکامرس، ساخت یک فروشگاه آنلاین مطمئنا تبدیل به یک امر بسیار ساده شده است. اما ساخت فروشگاه به تنهایی کافی نیست و باید به فکر تامین امنیت اطلاعات و ضرورت استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی نیز باشید. امیواریم که به اهمیت مقوله ضرورت استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی پی برده باشد. در صورت وجود هرگونه مشکل می توانید ان را با بخش پشتیبانی سایت در میان بگذارید. موفق باشید. 😉

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله