|

سلام دوستان عزیز پشتیبان وردپرس ؛ روش های مختلفی برای حفظ و افزایش امنیت وب سایت های وردپرسی وجود دارد. یکی از این روش ها مانع شدن از اسپم ها می باشد. که توسط کاربران یا ربات ها ارسال می شود. بیشتر اسپم ها در قالب نظرات در مطالب وب سایت می باشد. در کل در سایت هایی که بازدید خوبی دارند حدود 85 درصد نظرات ارسالی اسپم می باشد. بنابراین باید راهی را برای مقابله با آن برگزید. یکی از ساده ترین و کارآمد ترین روش ها استفاده از افزونه های امنیتی  آنتی اسپم وردپرس  Spam protection FireWall, AntiSpam by CleanTalk می باشد.

افزونه امنیتی  Spam protection FireWall, AntiSpam by CleanTalk

افزونه امنیتی  Spam protection FireWall, AntiSpam by CleanTalk 

Spam protection FireWall, AntiSpam by CleanTalk افزونه ای کاربردی و مفید برای مقابله با اسپم های ارسالی در وب سایت های شما می باشد. این افزونه که توسط وب سایت cleantalk توسعه داده شده تاکنون توانسته است بیش از 60000 نصب فعال را در مخزن وردپرس ثبت کند.

امکانات افزونه ی Spam protection FireWall, AntiSpam by CleanTalk

نصب و راه اندازی افزونه انتی اسپم

برای نصب و فعال سازی افزونه ی Spam protection FireWall, AntiSpam by CleanTalk به پیشخوان وردپرس> افزونه ها> افزودن مراجعه کرده و اقدام به نصب و فعال سازی افزونه نمایید.

افزونه امنیتی آنتی اسپم وردپرس

پس از فعال سازی افزونه، گزینه ای با عنوان Antispam by cleanTalk در منوی تنظیمات پیشخوان ظاهر می شود. برای شروع راه اندازی افزونه بر روی آن کلیک کنید.

نحوه کار با افزونه انتی اسپم

برای استفاده از این افزونه ابتدا باید برای خود یک حساب کاربری در سایت cleanTalk ایجاد کنید. برای ایجاد حساب کاربری و دریافت Access key بر روی گزینه ی Get access key manually کلیک کرده. پس از منتقل شدن به سایت مورد نظر ایمیل و آدرس وب سایت خود را واردکنید. بر روی CREATE ACCOUNT کلیک کنید. پس از نام نویسی سایت Access key را در اختیار شما خواهد گذاشت. در پایان کد را در فیلد Access key در صفحه ی تنظیمات افزونه وارد کرده. و بر روی گزینه ی ذخیره ی تغیرات کلیک کنید.

نحوه کار با افزونه انتی اسپم

Tell others about CleanTalk

فعال کردن این گزینه باعث می شود تا دیگران بدانند از چه افزونه ی ضد اسپمی استفاده کرده اید.

SpamFireWall

فعال بودن این گزینه، دسترسی ربات های اسپم را قبل از ورود به وب سایت مسدود کرده. و نیز سرعت بارگزاری صفحات وب سایت شما را افزایش خواهد داد. 

Advanced Settings

این افزونه داری بخش تنظیمات پیشرفته نیز می باشد. از طریق این بخش قادر خواهید بود تعیین کنید که افزونه در کدام بخش ها از وب سایت شما فعال باشد. برای پیکربندی این تنظیمات همانند تصویر زیر بر روی گزینه ی Advanced Settings کلیک کنید.

نحوه کار با افزونه انتی اسپم

Forms to Protect

در این بخش می توانید تنظیمات حفاظتی برای فرم های تماس، نظرات، ثبت نام و … را پیکربندی کنید.

Comments and massages

در این بخش تنظیمات حفاظتی مربوط به پیام های خصوصی buddyPress، حذف خودکار اسپم های ارسال شده در کامنت ها و نیز نمایش IP و اطلاعات اسپمر ها را پیکر بندی کنید.

Data processing

از این بخش تنظیمات امنیتی مربوط به ارسال داده ها از سمت کاربرانی که نام نویسی کرده اند، و تمام داده های ذخیره شده در پلاگین ها پست ها و همچنین استفاده یا عدم استفاده از SSL را میتوان بررسی نمود.

نحوه کار با افزونه انتی اسپم

Admin bar

این بخش مربوط به تنظیمات نمایش امکانات افزونه در منو و صفحات پیشخوان وردپرس می باشد.نکته: برای مشاهده تعداد اسپم ها و نیز ویرایش آنها باید به پنل کاربری خود در سایت cleanTalk مراجعه کنید. برای مراجعه به پنل کاربری از منوی بالای پیشخوان وردپرس همانند تصویر زیر بر روی گزینه ی CleanTalk dashboard کلیک نمایید. 🙄

 

نحوه کار با افزونه انتی اسپم

با کلیک بر روی این گزینه به پنل کاربری خود در سایت cleanTalk منتقل میشوید.و میتوانید سایت های خود که افزونه ی Spam protection FireWall, AntiSpam by CleanTalk بر روی آن فعال می باشد را مشاهده فرمایید.

 

نحوه کار با افزونه انتی اسپم

همانطور که در تصویر نشان داده شده است. در کادر آبی تعداد اسپم های ارسال شده به وب سایت شما را در طول 7 روز گذشته نشان می دهد. برای مشاهده ی اسپم های ارسال شده با جزئیات بیشتر بر روی گزینه Log کلیک کنید.

 

نحوه کار با افزونه انتی اسپم

نتیجه پایانی:

جلوگیری از نفوذ اسپم و تروجان ها به وب سایت وردپرسی بسیار مهم است. در آموزش های قبلی نحوه جلوگیری از ورود تروجان ها به وب سایت وردپرسی را باهم بررسی کردیم. در این آموزش به آنتی اسپم وردپرس پرداختیم . وگفتیم که افزونه  CleanTalk یکی از بهترین افزونه های آنتی اسپم وردپرس در دسترس می باشد. این افزونه تمام پیام های ارسالی از سمت ربات ها را مسدود می کند. همچنین قابلیت Firewall افزونه دسترسی ربات هارا قبل از راه یافتن به صفحات وب سایت مسدود می کند. و بدین ترتیب فشار وارده به سرور را کاهش داده. و باعث افزایش سرعت بارگزاری وب سایت خواهد شد. همانطور که مشاهده کردید راه اندازی و استفاده از این افزونه بسیار ساده می باشد. اگر اسپم های ارسال شده برای وب سایت شما مشکل بوجود آورده است پیشنهاد ما به شما افزونه ی Spam protection FireWall, AntiSpam by CleanTalk می باشد.