سلام دوستان پشتیبان سایت ؛ در جلسات قبلی به بررسی عواملی که موجب کندی وب سایت می شوند پرداختیم. طبق این بررسی ها مواردی مانند افزونه های سایت، تاثیر هاست، حجم تصاویر و فایل ها و… عواملی هستند که مستقیما تاثیر زیادی را روی کاهش سرعت وبسایت دارند. که هر کدام را به طور جداگانه بررسی کردیم و راه کارهایی برای حل موضوع پیشنهاد شد. در این جلسه از پشتیبان وردپرس قصد داریم به بررسی تاثیر کاهش اسکریپت‌های خارجی بر سرعت وبسایت بپردازیم.

 

کاهش اسکریپت‌های خارجی

کاهش اسکریپت‌های خارجی و سرعت وب سایت

یکی از موارد بسیار جدی که سرعت وب سایت شما را پایین می آورد میزان کدها و گزینه های مختلفی است که طی سال ها در سایت شما انبار شده است. اگر قالب وب سایت را بازبینی کنید و اقدام به کاهش اسکریپت‌های خارجی کنید و کدهای آن را به طور کامل بهبود دهید شاهد تغییر چشمگیری خواهید بود. تنها کدها نیستند که استفاده نامعقول و بیش از جد از آن ها سرعت را کاهش می دهند بلکه موارد دیگری هم در کاهش سرعت وب سایت دخیل اند. در اینجا راه کارهای دیگری نیز داریم. با بررسی موارد ذکر شده می توان مقداری از فضاهای اشغال شده را آزاد کرد که بر افزایش سرعت سایت بی تاثیر نیست.

کاهش اسکریپت‌های خارجی و سرعت وب سایت

 • پایگاه داده که بزرگ باشد می تواند موجب کندی سایت شود. مخصوصا سایت های فروشگاهی با سفارش های قدیمی زیاد.
 • سایت هایی که با تصاویر بسیار زیاد یا پشتیبان های زیاد باشند و سرور را کند کنند.
 • پلاگین های بسیار زیاد و وب سایت هایی که از افزونه های بلااستفاده کمک می گیرند.
 • قالب های متعدد نصب شده و بلااستفاده در وردپرس.
اهمیت بهینه سازی شبکه های اجتماعی در رشد رتبه سایت

نحوه اسکریپت‌های خارجی و افزایش سرعت وب سایت

راه حلی قطعی برای حل این گونه مشکلات و یا کاهش اسکریپت‌های خارجی و نگه داری یا عدم نگه داری آن در سایت وجود ندارد. تنها می توان بخش های مختلف را بررسی و ارزیابی کرد و قسمت هایی که نیاز به بهبود دارند را تغییر داد و به کاهش اسکریپت‌های خارجی اقدام کرد. اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید توسعه دهنده ی مناسبی برای آن بیابید. چند نکته برای بهبود این مساله وجود دارد که به شرح زیر است:

 • حذف سفارش های قدیمی یا تغییر در پایگاه داده در سایت های تجاری. تغییر از MyISAM به MyISAM می تواند کمک کننده باشد. می توانید از افزون هایی مثل Autoptimize و WP-Optimize برای بهینه سازی پایگاه داده نیز کمک بگیرید.
 • حذف بک آپ های قدیمی و بلا استفاده و حذف افزونه های فعال و با استفاده.
 • حذف قالب های قدیمی و افزونه های استفاده نشده ایی که تنها فضا می گیرند.
 • مرور کد های قالب یا حتی شروع مجدد با کد های تازه و خوب که از وجود موارد غیر ضروری دور شوید.
 • حذف هر نوع کامنت هرزنامه و یا آنچه نیاز ندارید.
 • حذف نصب های قدیمی وردپرس از روی سرور.
 • می توانید فایل های رسانه ای مثل PDF را به صورت خارجی بر روی Amazon S3 یا فضای شخص ثالث ذخیره کنید.
بهینه سازی پایگاه داده مانند سرویش کردن ماشین است، نمی توانید بعد از چند سال سایت خود را در همان حالت نگه دارید و انتظار داشته باشید به همان صورت اولیه و با همان سرعت کار کند.

افزایش سرعت صفحاتی که ترافیک بالاتری دارند

در آموزش های قبلی به بررسی تمام نکات لازم پرداختیم و روش های مختلف از حذف افزونه های بلا استفاده تا کمک گرفتن از افزونه های بهینه ساز پایگاه داده را بررسی کردیم. تاثیر هسات نیز بر سرعت سایت قابل چشم پوشی نیست. حجم تصاویر نیز بر سرعت وب سایت وردپرسی بسیار دخیل است.کاهش اسکریپت‌های خارجیجالب است بدانید که همه صفحات ترافیک یکسانی ندارند و بر اساس تحقیقات حدود 80 درصد ترافیک مربوط به 20 درصد صفحات است. برای دریافت نتیجه سریع، باید صفحات معتبرتر و پربازدید تر زودتر بهینه شوند. همه ما اهمیت ویژه ای به صفحات اصلی می دهیم. این تنها به دلیل ترافیک بالا نیست بلکه بیشترین اثر را بر روی برند دارد. ابتدا گوگل آنالیتیک را بررسی کنیک سپس ب روی قسمت های Behaviour / Site Content / All Pages کلیک کنید. این کلیک موجب می شود که صفحه ی اصلی را در بالای لیست قرار بگیرد. می توانید این کار با را برای تمام صفحات پر ترافیک انجام دهید و تک تک آن ها را ارزیابی کنید.

 • سعی کنید حجم صفحات را کاهش دهید. می توانید از تصاویر بهینه استفاده کنید. کدهای اضافی نداشته باشید. محتوایی با حجم مناسب تولید کنید.
 • از افزونه های بهینه ساز تصاویر کمک بگیرید.
 • از متن های کدگذاری شده ی ضعیف استفاده نکنید. برای مثال برخی از متن ها با افزودن تصویر در یک زمان یا بارگذاری زیاد جاوا اسکریپت سرعت بارگذاری وب سایت را کاهش می دهند.
مخفی کردن لینک دانلود فایل‌ها به کمک افزونه Simple Download Monitor

افزایش سرعت صفحه ی اصلی و صفحات پر بازدید با کاهش اسکریپت‌های خارجی سرعت سایت را برای بازدید کنندگان تا 80 درصد بالا می برد. این یک تکنیک است که برای شروع باید طی کنید سپس به مرور سایر صفحات را نیز بررسی کنید و راه کارهای ذکر شده را نیز در پیش بگیرید. بررسی صفحات و خدف موارد اضافی تاثیر چشم گیری بر سرعت سایت خواهد داشت.موفق باشید. 😉

افزایش سرعت سایت وردپرسی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

محصول جدید
افزونه پیشرو لاگین

افزونه ورود و عضویت، بهترین جایگزین افزونه دیجیتس
این افزونه توسط تیم توسعه پشتیبان وردپرس تولید شده است.
بستن
نمایش مجدد
پاسخگوی آنلاین پشتیبان وردپرس
پاسخگوی آنلاین پشتیبان وردپرس
سید داود موسوی

سلام، موسوی هستم.

به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز خود خدمات یا دوره آموزشی مناسب را انتخاب کنید.

از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

۰۲۱-۹۱۰۱۴۵۱۲ ارتباط در اسکایپ