|

کاهش زمان بارگذاری سایت site speed

زمان بارگذاری سایت را به زیر 1 ثانیه برسانید

سلام دوستان پشتیبان سایت ؛ سرعت یکی از معیارهای بسیار مهم در رتبه بندی وب سایت ها است. اخیرا بیانیه ای منتشر شد که علنا اعلام می کرد تاکید موتورهای جستجو بر سرعت و زمان بارگذاری وب سایت ها بیش از پیش شده است. روش های متنوعی برای ارزیابی سرعت سایت وجود دارد. اگر وب سایتی با سرعت کم دارید باید هر چه زودتر به فکر کاهش زمان بارگذاری سایت خود باشید.

کاهش زمان بارگذاری سایت

کاهش زمان بارگذاری سایت

از آن جا که رقابت میان وب سایت ها بسیار بالا و تنگاتنگ است می توانید از معیارهای متنوع کمک گرفته و با تقویت هر کدام از رقبا پیشی بگیرید. یکی از معیارهای بسیار مهم سرعت سایت یا زمان بارگذاری ان است.می توانید سرعت وب سایت خود را به کمک ابزارهای مختلف یا وب سایت های آنالیزر بررسی کنید. برخی وب سایت ها مانند gtmetrix خدمات آنلاین و رایگان ارائه می دهند که در نهایت بعد از بررسی سایت پیشنهادهایی نیز ارائه می شود که توجه به هر کدام می تواند قدم بزرگی در کاهش زمان بارگذاری سایت محسوب شود.

روش های افزایش سرعت وب سایت وردپرسی

ابتدا باید وب سایت خود را به طور کامل بررسی و سپس ارزیابی کنید. در برخی وب سایت ها وجود بیش از افزونه یا قالب های بلا استفاده موجب کندی شده و در برخی دیگر وجود تصاویری که بهینه نیستند باعث کندی وب سایت شده است. بنابراین ابتدا باید وب سایت خود را به طور کامل آنالیز کنید تا دلایل کندی سایت را متوجه شوید و سپس بر روی همان مورد و برای اصلاح آن تلاش کنید. به طور کلی رعایت برخی موارد می تواند بر کاهش زمان بارگذاری سایت و افزایش سرعت موثر باشد از جمله:

 1. حذف افزونه ها یا قالب های بلا استفاده.
 2. حذف بکاپ های قدیمی که دیگر فایده ای ندارند و عملا منسوخ هستند.
 3. بررسی کدهای قالب. سعی کنید از قالب های سنگین استفاده نکنید.
 4. مدیریت دیدگاه های وب سایت. همیشه دقت داشته باشید که به دیدگاه های اسپم وب سایت نیاز ندارید.
 5. ذخیره برخی از فایل های در فضای شخص ثالث.
 6. بهینه سازی تصاویر وب سایت.
 7. و…

زمان بارگذاری سایت را به زیر 1 ثانیه برسانید

روش هایی که دربالا ذکر شد تاثیر به سزایی در کاهش زمان بارگذاری سایت دارند. موارد ذکر شده مربوط به محیط داخلی وردپرس هستند عوامل دیگری نیز وجود دارند که توجه به آن ها موجب افزایش چشم گیر سرعت و کاهش زمان بارگذاری سایت خواهند شد که هر کدام به صورت کامل تشریح شده اند. از جمله:

 1. تاثیر هاست بر سرعت وب سایت
 2. تاثیر افزونه‌ها بر سرعت سایت
 3. تاثیر حجم سایت بر سرعت
 4. کاهش اسکریپت‌های خارجی

مدیریت صحیح سرعت وب سایت

اگر برای موارد ذکر شده مدیریت صحیحی صورت پذیرد می توانند سرعت وب سایت را به زیر 2 ثانیه برسانند.

 • برخی از متن ها را در صفحات پر ترافیک بارگذاری نکنید. به عنوان مثال، کد چت زنده را در صفحه اصلی سایت قرا نمی دهیم و به جای آن لینک تماس را در بالا قرار می دهیم. چت زنده را در صفحه ی محتوا قرار می دهیم. مثال دیگر پلاگین هایی است که در صفحات اصلی قرار نمی گیرند مثل پلاگین جستجوی SwiftType که می تواند متن های مربوطه را تنها در صفحات بارگذاری کند.
 • از CSS برای ساخت تصاویر کوچک مثل آیکون ها استفاده کنید.
 • بارگذاری متن های غیرهمگام. اگر موردی وجود داشته باشد که فورا به آن نیاز دارید، می تواتد خوب عمل کند، ما این کار را برای ویدیو ها و چت زنده در سایت انجام داده ایم.
 • بررسی کنید که ابعاد تصویر در کد HTML مشخص شده باشد. GT Metrix این کار را برای شما انجام می دهد.
 • قطعه کد زیر در فایل php رشته های جستجو را از منابع ایستا حذف می کند. این کار اطمینان می دهد که آن ها مانند سایر عناصر کش شده اند.

function ewp_remove_script_version( $src ){ return remove_query_arg( ‘ver’, $src ); } add_filter( ‘script_loader_src’, ‘ewp_remove_script_version’, 15, 1 ); add_filter( ‘style_loader_src’, ‘ewp_remove_script_version’, 15, 1 );

نکته: معیار سرعت بسیار مهم است اما اولویت های رقابتی نیز وجود دارد مثل:

 • می خواهیم طراحی زیبا به همراه چند عکس داشته باشیم که وقت کمی برای دانلود بگیرد.
 • افزونه هایی وجود دارد که کار هایی برای ما انجام می دهند و بدون آن ها نمی توان ادامه داد.
 • نمی خواهیم افزونه هایی ضعیف داشته باشیم که هک شوند! در نتیجه کارایی را با چند افزونه که نیاز داریم بالا می بریم.

جمع بندی نهایی

در نهایت می توان با این کار ها سرعت را تا زیر 2 ثانیه رساند. داشتن طراحی خوب، بسیار مهم است و احتمالا به چند تصویر و افزونه و… نیاز دارید تا از آن ها استفاده کنید. خلاصه ی سرعت وردپرس این است که شما ی توانید دلایل کند شدن سیستم را یافته و از این عوامل جلوگیری کنید تا زمان به هدر نرود. در نهایت اقدامات لازم برای کاهش زمان بارگذاری سایت را انجام داده و موجب بهبود رتبه شوید.

 • کیفیت هاست شما.
 • اندازه ی فیزیکی سایت، عموما به دلیل وجود تصاویر بهینه نشده حجم وب سایت افزایش می یابد و منجر به کندی سایت می شود.
 • تعداد و کیفیت افزونه های استفاده شده.
 • تعداد متن های خارجی اجرایی در سایت.
 • بسته های اضافی ساخته شده در طی زمان.

بهبود تجربه ی کاربری، رتبه ی سایت را بهبود می بخشد. موفق باشید. 😉

[gap] [button text=”افزایش سرعت سایت وردپرسی” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/wordpress-speed-optimization” target=”_blank”]

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله