سلام دوستان پشتیبان سایت ؛ در ادامه مبحث افزایش سرعت وردپرس قصد داریم به بررسی تمام نکاتی که به میزان قابل توجهی بیشترین تاثیر را بر روی سرعت دارند، بپردازیم. در جلسه اول از پشتیبان وردپرس به تاثیر هاست بر سرعت سایت پرداختیم و به طور کامل آن را بررسی کردیم. در این جلسه تاثیر افزونه‌ها بر سرعت سایت را مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهیم داد. چطوری سرعت سایت را به زیر یک ثانیه برسانیم؟!

 

تاثیر افزونه‌ها بر سرعت سایت

تاثیر افزونه‌ها بر سرعت سایت

تنها سرعت مورد نظر نیست، انتخاب اشتباه افزونه ها یک دلیل رایج در بروز مشکلات وردپرسی می باشد. زیرا این افزونه ها توسط توسعه دهندگان متعدد نوشته شده اند و تاثیر افزونه‌ها بر سرعت سایت باید در نظر گرفته شود که چه چیزی و به چه تعدادی نصب شده است. تداخل افزونه ها به دلیل وجود توابع مشابه نیز از شایع ترین مشکلات کاربران وردپرسی است. در کل، توجه داشته باشید تا سایت شما کمتر از 20 افزونه داشته باشد.

با توجه به تاثیر افزونه‌ها بر سرعت سایت هرچه تعداد افزونه ها کمتر باشد برای وب سایت بهتر است.

استفاده از حداقل ترین نیازها عالی است ولی کمی غیر واقعی است. در اینجا دو توصیه داریم: هر افزونه ای که لازم ندارید و بلا استفاده است را حذف یا غیر فعال کنید. در ادامه به معرفی برخی افزونه های پرطرفدار و مهم برای هر وب سایت پرداخته ایم:

 • Akismet: از این افزونه استفاده می کنیم که یک فیلتر کننده ی هرزنامه ی قوی برای نظرات بلاگ است.
 • W3 Total Cache: این بهترین کاری است که در سطح سرور انجام می شود یعنی از ویژگی های کش کردن وردپرس استفاده می کنیم.
 • Backup buddy: این افزونه در سطح سرور جزء بهترین ها است، سیستم مدیریت محتوای وردپرس آن ر ابه سادگی کنترل می کند.
 • C Metrics: این یک پلاگین تحلیلی است که اطلاعات خوبی را فراهم می کند ولی می توانیم داده را خارج از وردپرس دریافت کنیم. اگر اولویت شما سرعت باشد، این نوع پلاگین ها می توانند صرف نظر شوند.
 • Price Table: افزونه ها متعددی برای طراحی جدول قیمت وجود دارد. ای یکی از محبوب ترین ها است.
 • Slingpic: این افزونه گزینه های اشتراک گذاری تصاویر را ارائه می دهد که فقط برای اشخاصی کاربردی است که بر روی موارد و ظاهر و گزینه های اشتراک گذاری وبسایت خود حساس هستند.
 • WordPress Importer: این پلاگینی است که بعد از انتقال سایت ها نصب می شود. ما آن را حذف کردیم. از بسیاری از پلاگین ها تنها یک بار می توان استفاده کرد و بهتر است بعد از استفاده حذف شوند.
 • Youtube Shortcode: بعد از استفاده از LeadPlayer برای کنترل ویدیو می توانیم آن را حذف کنیم.
 • Zilla Shortcode: این افزونه هم نسبتا محبوب است اما می توان از برخی افزونه ها چشم پوشی کرد!
 • All In One Favicon: توابع این افزونه در برخی قالب ها موجود است و از آن استفاده شده بنابراین می توان آن را حذف کرد.
آموزش گذاشتن رمز عبور روی پوشه wp-admin

موارد ذکر شده مثالی بود تا با روند تحلیل افزونه ها آشنا شوید و تمامی افزونه های وب سایت خود را بررسی کنید و موارد بلا استفاده را حذف کنید چون تاثیر افزونه‌ها بر سرعت سایت قابل چشم پوشی نیست. بسیار توجه کنید ما به هیچ وجه نمی گوییم افزونه ها بد هستند. اگر مرتبا بروزرسانی ها را چک نمی کنید می توانید به کار بسیاری از این افزونه ها پایان دهید. حذف این افزونه ها به معنی انجام کار های زیر است:

 • اگر قطعیت پیدا کردید که سرعت مهم تر از هرچیزی است، بدون داشتن ویژگی های خاص ادامه دهید.
 • استفاده از افزونه هایی که بیش از یک عمل را انجام می دهند به جای استفاده از دو افزونه، برای مثال استفاده از YOAST به عنوان افزونه ای برای نظارت بر SEO و نقشه ی سایت.
 • حذف هر افزونه ای که فکر می کنید کند است. این پلاگین P3 profiler plugin می تواند پلاگین های کند را بیابد ولی بعد از استفاده آن را هم حذف کنید زیرا سایت را کند می کند.
 • اجرای سایر توابع بیرون از وردپرس. برای مثال تحلیل ها، ایمیل، پشتیبانی و غیره می توانند خارج از وردپرس انجام شوند.
 • پلاگین هایی که گاها به صورت موقت از آن استفاده می کنید. برای مثال افزونه هایی مثل WordPress Importer یا افزونه هایی که حالت تحلیلی دارند و… اگر از آن ها به طور مرتب استفاده نمی کنید آن را حذف کنید و در صورت نیاز نیز دوباره آن را نصب کنید.

به تاثیر افزونه‌ها بر سرعت سایت بسیار توجه داشته و از نصب افزونه های مشکل ساز اجتناب کنید. زیرا این افزونه ها سایت را کند می کنند. منظور ما افزونه هایی که در اینجا مطرح شد نمی باشد زیرا آن ها از نظر توسعه دهندگان مزایا و معایب خود را دارند. تنها چند مورد درد سر ساز هستند.

 • پلاگین های پولی با کد های رمز نگاری شده. این نوع افزونه ها باید توسط برنامه شخص ثالث بررسی و رمزگشایی شوند و این فرایند سایت را کند می کند.
 • پلاگین های باز نشانی با آدرس های زیاد. آن ها تاثیر بسیار زیادی بر سرعت سایت داشته و آن را کند می کنند.
 • هر پلاگینی که جستجو های زیادی در پایگاه داده دارد. موتور وردپرس لیستی از این افزونه ها دارد. پلاگین های سنگین یا افزونه های بلا استفاده بهتر است که غیر فعال یا حذف شوند.
 • افزونه ها اثرات زیادی بر روی سرعت سایت دارند، به آنچه نصب می کنید توجه کنید.
ایجاد اکانت ادمین وردپرس با phpMyAdmin

پایان جلسه دوم

افزایش سرعت سایت وردپرسی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

محصول جدید
افزونه پیشرو لاگین

افزونه ورود و عضویت، بهترین جایگزین افزونه دیجیتس
این افزونه توسط تیم توسعه پشتیبان وردپرس تولید شده است.
بستن
نمایش مجدد
پاسخگوی آنلاین پشتیبان وردپرس
پاسخگوی آنلاین پشتیبان وردپرس
سید داود موسوی

سلام، موسوی هستم.

به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز خود خدمات یا دوره آموزشی مناسب را انتخاب کنید.

از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

۰۲۱-۹۱۰۱۴۵۱۲ ارتباط در اسکایپ