|

بالا بردن امنیت در وب سایت

روش های بهبود و افزایش امنیت سایت

یکی از موضوعاتی که امروزه برای صاحبان سایت ها بسیار حائز اهمیت است، بالا بردن امنیت در وب سایت می باشد. همانطور که می دانید، افراد سودجو متعددی در سراسر جهان وجود دارند که با هک کردن وب سایت ها و دریافت اطلاعات شخصی آن ها، می توانند خطرات ریز و درشتی را برای صاحبان سایت ها به وجود بیاورند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که نگران حریم شخصی صفحات تان در گوگل می باشید، به شما توصیه می کنیم تا در ادامه مقاله با پشتیبان وردپرس همراه بمانید تا برای شما روش های بهبود امنیت وب سایت را شرح دهیم.

 بالا بردن امنیت در وب سایت

 

روش های بهبود امنیت وب سایت

روش های متعددی برای افزایش امنیت سایت وجود دارد که برخی از آن ها کار آمد و بعضی دیگر هیچ نتیجه ای را در پی خود ندارند. تیم ما با تحقیقاتی که در این باره صورت داد، چند روش ایده آل برای حفظ و افزایش امنیت سایت را گرد آوری نمود که در ادامه آن ها را شرح خواهیم داد.

 • به روز رسانی مداوم سایت

یکی از مهم ترین روش ها برای بالا بردن امنیت در وب سایت، به روز رسانی مداوم سایت تلقی می شود. اگر می خواهید صفحات تان از هکر ها تا حد زیادی در امان بمانند، می بایست ورد پرس و پلاگین خود را دائما به روز رسانی نمایید و به محض منتشر شدن نسخه جدید اقدام به دریافت آن ها کنید.

 • کنترل مداوم مجوز های فایلی

از دیگر روش های بهبود امنیت وب سایت، می توان به کنترل مداوم مجوز های فایلی اشاره نمود. شما باید مجوز های فایل های تان را دائما مورد بررسی قرار دهید، زیرا در صورت تنظیم نبودن آن ها هکر ها می توانند به سرعت به دریافت آن ها بپردازند و خطراتی را برای شما به وجود بیاورند.

 • استفاده از افزونه های امنیتی

همانطور که می دانید، امروزه افزونه های امنیتی بسیاری در حال انتشار هستند که به صورت خودکار امنیت سایت شما را تضمین می کنند. اکثریت این پلاگین ها در ازای پردات مبالغ مشخصی به شما تعلق می گیرند که بهتر است آن ها را مورد استفاده قرار دهید. اما اگر به هر دلیلی قادر به تهیه افزونه های پولی نبودید، می توانید از نسخه های رایگان آن که در سطح فضای مجازی موجود است استفاده نمایید.

روش های بهبود امنیت وب سایت

 

 • انتخاب پسورد ایمن

یکی دیگر از اقداماتی که به صاحبان وب سایت ها بسیار توصیه می گردد، انتخاب پسورد ایمن است. شما با این اقدام می توانید امنیت سایت خود را تضمین کنید و به هکر ها اجازه دسترسی به حساب هایتان را ندهید.

برای این که بتوانید یک گذرواژه قوی ایجاد کنید، کافی است از اعداد، حروف و کلمات انگلیسی به طور همزمان بهره مند گردید. اگر می خواهید از دیگر روش های بهبود امنیت سایت آگاه شوید، به شما توصیه می کنیم تا در ادامه مقاله با ما همراه بمانید.

 • حذف ابزار های نا کارآمد سایت

بسیاری از افراد بر روی سایت های خود ابزار های اضافه و نا کارآمدی را نگهداری می کنند و هیچ گاه اقدام به حذف نمودن آن ها نمی کنند. این مسئله می تواند خطرات بسیاری را برای صفحات شما به همراه داشته باشد، زیرا در این صورت هکر ها و افراد سودجو می توانند به راحتی به اطلاعات شخصی وب سایت شما نفوذ کنند. به شما پیشنهاد می دهیم اگر چنین ابزار هایی را در بر دارید، هر چه زود تر اقدام به حذف آن ها نمایید.

 

روش های بهبود امنیت وب سایت

 • اسکن سایت به صورت مداوم

از دیگر روش های بهبود امنیت سایت، می توان به اسکن سایت به صورت مدام اشاره نمود. شما با اسکن می توانید خطرات احتمالی که سایت تان را مورد تهدید قرار می دهد را از بین ببرید و امنیت صفحات تان را تضمین نمایید. البته توجه داشته باشید که برای اسکن می بایست از ابزار و برنامه های مرتبط بهره مند گردید.

به شما پیشنهاد می دهیم برای بالا بردن امنیت در وب سایت تان در صورت امکان از نرم افزار های پولی بهره بگیرید تا اسکن بهتر و راحت تر انجام شود.

 • بهره مندی از هاستینگ معتبر

برای این که بتوانید امنیت سایت تان را بالا ببرید، کافی است از هاستینگ های معتبر برای آن استفاده کنید. برخی از میزبانی ها وجود دارند که بر خلاف نام و آوازه خوش شان از کیفیت و ایمنی نا مناسبی بهره مند هستند که توصیه می شود در صورت امکان آن ها را مورد استفاده قرار ندهید.

 • گرفتن بکاپ از اطلاعات

نکته دیگری که تمامی صاحبان وب سایت ها باید مد نظر قرار دهند، گرفتن بکاپ از اطلاعات است. برای این که بتوانید برای افزایش امنیت سایت تان قدم بردارید، در ابتدا توصیه می شود تا از تمامی اطلاعات قدیمی و جدید وب سایت تان یک بکاپ تهیه نمایید.

اگر می خواهید تیر نهایی را برای بالا بردن امنیت در وب سایت تان بزنید، به شما توصیه می کنیم تا در ادامه مقاله با ما همراه بمانید و از مطالب ذکر شده بهره کافی و لازم را ببرید.

روش های بهبود امنیت وب سایت

 

 • عدم استفاده از افزونه های نال شده

از دیگر مسئله هایی که برای صاحبان سایت ها بسیار حائز اهمیت است، رتبه صفحات شان در گوگل می باشد. همانطور که می دانید اکثریت افراد راغب اند تا سایت شان در صفحه اول گوگل قرار بگیرد تا به پیشرفت آن ها کمک شود، اما ممکن است برخی از موارد مانع این موضوع گردند. افزونه های نال شده می توانند تا حد زیادی هرزنامه به سایت شما افزون کنند که این موضوع سبب می شود گوگل رتبه تان را کاهش دهد و مانع پیشرفت وب سایت تان گردد.

از دیگر مسائلی که استفاده از افزونه های نال شده به همراه خود دارند، کاهش امنیت سایت است. بدین منظور توصیه می گردد تا به هیچ وجه از این نوع قالب ها بهره مند نگردید.

در ادامه مقاله برخی از مواردی که می تواند امنیت سایت شما را کاهش دهد را مورد بررسی قرار می دهیم.

چه عواملی باعث کاهش امنیت سایت می گردد؟

عوامل مختلفی در کاهش ایمنی سایت نقش دارند، که برخی از آن ها به شرح زیر می باشند.

 • فیشینگ

یکی از راهکار هایی که هکر ها و افراد سودجو برای نفوذ به سایت ها از آن استفاده می کنند، فیشینگ است. در این روش اغلب هکر ها به ساخت یک صفحه تقلبی و جعلی در گوگل می پردازند تا بتوانند اطلاعات کاربران را به دست آورند.

 • بد افزار ها

بد افزار ها از دیگر عواملی هستند که می توانند به راحتی امنیت سایت مد نظر را کاهش دهند و یا به هک کردن آن بپردازند. هنگامی که بد افزار ها بتوانند به درون سایت نفوذ کنند، آنگاه گوگل متوجه می شود و برای حفظ اطلاعات کاربران به مسدود کردن این نوع سایت ها می پردازد. طی تحقیقاتی که توسط تیم ما صورت گرفت، دریافتیم که حدود 20000 وب سایت در روز که در معرض این بد افزار ها قرار گرفته اند، مسدود می گردند.

اگر می خواهید با عوامل دیگری که به کاهش امنیت سایت کمک می کند آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا در ادامه مقاله ما را همراهی کنید و از مطالب ذکر شده استفاده کافی و لازم را ببرید.

 • باج افزار ها

باج افزار ها از بد افزار ها بسیار دقیق و خطرناک تر عمل می کنند، به صورتی که پس از دسترسی به سایت مد نظر شان آن را از دسترس صاحب سایت خارج می نمایند. در اکثر مواقع صاحبان سایت ها برای دسترسی دوباره به صفحات شان، اقدام به پرداخت مبالغ هنگفت به هکر می کنند.

 • حملات بروت فورس

یکی دیگر از مواردی که امنیت سایت را کاهش می دهد، حملات بروت فورس است. در این حملات هکر با استفاده از بد افزار هایی که تهیه کرده، به حدس زدن پسورد اکانت های گوناگون می پردازد. حال ممکن است برخی از افراد با خود بپرسند که این موضوع چه ربطی به کاهش امنیت سایت می گردد. در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم اگر اکانتی که هک می شود در حال فعالیت بر روی یک سایت نیز باشد، هکر می تواند به اطلاعات آن سایت نیز دست یابد و خطرات متعددی را برای آن به وجود آورد.

در این قسمت از مقاله سعی نمودیم تا برای شما عوامل موثر در بهبود و افزایش امنیت وب سایت را شرح دهیم، امیدواریم با مطالعه مطالب فوق از دسترسی افراد سودجو به سایت تان جلوگیری نمایید.

 

[gap] [button text=”سرویس پاکسازی کدهای مخرب از سایت ویروسی و هک شده” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/wordpress-malware-removal-service” target=”_blank”]

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله