هک رشد در دنیای شرکت های نوپا بسیار شایع است مخصوصا برای شرکت هایی که در مراحل اولیه خود هستند. در واقع برای مدتی هک رشد یک حرف نامفهوم در بلاگ بود و کسی آن را درک نمی کرد. مثل “محتوا شاه است” بوده است. تکنیک هک رشد در وبسایت روشی را برای یافتن راهی سریع و موثر در رشد تجارت معرفی می کند. تمرکز اصلی ایجاد قواعد کاربر محور است تا بتوانید وبسایت خود را ارتقا دهید.

تکنیک هک رشد در وبسایت

هک رشد چیست

خوشبختانه، وردپرس و هک رشد ارتباط تنگاتنگ و خوبی با بکدیگر دارند. به همین دلیل، در این مقاله از پشتیبان وردپرس مستقیما به بررسی هک رشد می پردازیم. در ادامه درباره هک رشد و چگونگی استفاده از آن در جهت ارتقای وبسایت وردپرسی صحبت خواهیم کرد. آماده اید؟ بیایید شروع کنیم.

چه ویژگی هک رشد را از بازار های معمول متمایز می‌کند؟

همانطور که گفته شد، هک رشد از شرکت های نوپا می آید. در گذشته، این امر عامل موفقیت شرکت های مشهوری چون  Dropbox, Twitter و  Airbnb بوده است. در اینجا منظورمان را به تفصیل بیان می کنیم.

چه ویژگی هک رشد را از بازار های معمول متمایز می‌کند

1- توجه به رشد به عنوان ” هدف اصلی”

تا زمانی که مقادیر درست در مسیر درست قرار بگیرند، کار انجام می شود. تمامی تلاش ها بر روی اهداف متمرکز بوده و محدودیتی برای دستیابی به آن ها نیست. تمام فعالیت های باید بررسی شوند و مواردی که نتیجه می گیرند مجددا ارزیابی می شوند.  البته باید بدانید روش های هک از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است.

مشکل Leverage browser caching در آنالیز سایت

2- محصول بخش مهمی از بازار

در هک رشد، خط بین محصول و بازار اغلب محو یا ناموجود است. در عوض، محصول بخشی از بازار خود می شود. البته برای ایجاد بازار، باید چیز ارزشمندی برای فروش داشته باشید. بدون آن تکنیک هک رشد به هیچ عنوان به شما کمک نمی کند.

3- از ابزار ها و روش های مختلف استفاده می کند

از آنجایی که رشد تنها هدف شما است و به منظور رسیدن به آن، از مهارت ها و ابزار های مختلفی استفاده کنید.

هک رشد معادل تحلیل داده، توسعه محصول و بازاریابی است.

به همین دلیل، رشد آن ها هم تحلیلی و هم خلاقانه است. تست A/B و تبلیغات مختلف بخشی از روش آن ها است که مثل صفحات فرود (landing page) عمل می کنند. به شخصی که این وظایف را بر عهده دارد هکر رشد گفته می شود.تمایل به استفاده از ابزار زمانی است که هک رخ دهد. مخصوصا در شرکت های نوپا، نبوغ و نوآوری باید بودجه صرف شده را جبران کند. بخش مهمی از هک رشد، رسیدن به رشد با هزینه های پایین است.

چگونه از تکنیک هک رشد در وردپرس استفاده کنیم؟

قواعد هک رشد به راحتی قابل انتقال هستند و وردپرس ابزار خوبی برای این کار ارائه می دهد که نه تنها انعطاف پذیر و رایگان است بلکه ابزار و دسترسی به کانال های ارتباطی را نیز دارد. در ادامه به تکنیک هایی برای هک رشد در وردپرس می پردازیم.

1- تست های جداسازی

هک رشد چیست-Growth Hacking WordPressهمان طور که قبلا ذکر کردیم، هک رشد مجموع فعالیت هایی مانند تست، تنظیم و بهینه سازی است. در وب، تغییرات کوچک اثرات بزرگی دارد. برای مثال، تغییرات رنگ و CTA در دکمه ای نرخ تبدیل را تا 72 درصد افزایش می دهد.به دلیل اینکه داشتن ابزار درست و تست A/B در سایت بسیار مهم است راه حل هایی مثل بهینه سازی کل و بهینه ساز بصری وب سایت وجود دارد. البته وردپرس جایگزین های ارزان تر دیگری نیز دارد:

  • Nelio AB Testing: یکی از معروف ترین افزونه های تست و ارزیابی است که به شما امکانی می دهد تا تست های A/B را برای همه موارد درون وبسایت خود اجرا کنید. (حتی خرید آنلاین با WooCommerce)
  • Simple Page Tester: ابزار جداسازی A/B برای صفحه های بارگذاری شده که نیاز به هیچ کدی ندارد.
  • WordPress Calls to Action: تست فراخوانی های مختلف برای افزایش نرخ تبدیلات، ثبت نام های جدید و… است. این تست با popup کار می کند.
  • Title Experiments Free: راهی ساده برای تست عناوین وب سایت است. وارد کردن جایگزین ها، ارائه ی آن به بازدیدکنندگان تصادفی و انتخاب عنوان برنده روش این ابزار است.
آشنایی با تکنیک‌های هک رشد در وردپرس

2- جمع آوری بازخوردها

برای بهبود سایت، به یک چیز نیاز دارید: بازخورد. برای اینکه بتوانیم بررسی کنیم که کدام مورد به درستی کار می کند و کدام بخش ها رضایت چندانی از کاربران جلب نکرده، تنها می توان از بازخوردهای سایت کمک گرفت.یکی از بهترین راه های فهمیدن احساسات و نظرات بازدیدکنندگان، بررسی تحلیل های موجود است. در ادامه به بررسی محتوای مورد علاقه ی بازدیدکنندگان و اینکه تا چه اندازه به سایت شما علاقه دارند و تحلیل بازخوردها می پردازیم. برای شروع کار به عنوان تست، جزییات و ابزارهای تحلیلی گوگل را بررسی می کنیم:

  • Google Analytics by MonsterInsights: به شما امکان می دهد تا Google Analytics را در عرض چند ثانیه روی سایت خود پیاده سازی کنید. حتی شامل داشبوردی برای نمایش موارد و داده های بسیار مهم با هدف دسترسی سریع در وردپرس است.
  • Hotspots Analytics: ابزاری کاربردی برای وردپرس تا بدانید کاربر از چه طریقی با سایت شما تعامل دارد. جایگزین: SumoMe Heatmaps.
  • Reactions: به بازدیدکنندگان اجازه دهید تا احساسات خود را نسبت به محتوای سایت با کلیک بر روی شکلک ها نشان دهند. این امر در وب سایت هایی مانند فیس بوک و Buzzfeed بسیار محبوب واقع شده است.

البته این موارد تنها راه دریافت بازخورد نیست، بسیار مهم است که نظرات و فرم های ارتباطی نیز تجزیه و تحلیل شوند. در این صورت بازدیدکنندگان می توانند مستقیما با شما ارتباط برقرار کنند و از سطح علمی شما سود ببرند و نظرات خود را در راستای بهبود وب سایت بیان کنند.در جلسات بعدی به انواع روش های هک رشد و فعالیت های موثر در این زمینه خواهیم پرداخت. 

تغییر نقش کاربران در وردپرس با Capability Manager Enhanced

پایان جلسه اول هک رشد

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
wordpress
وبینار جدید داریم : سومین دورهمی وردپرس‌کاران ایران
پاسخگوی آنلاین پشتیبان وردپرس
پاسخگوی آنلاین پشتیبان وردپرس
سید داود موسوی

سلام، موسوی هستم.

به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز خود خدمات یا دوره آموزشی مناسب را انتخاب کنید.

از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

۰۲۱-۹۱۰۱۴۵۱۲ ارتباط در اسکایپ