|

خطای این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیستسلام دوستان؛
تاکنون سعی کرده اید یک فایل را در وردپرس بارگذاری کنید ولی حین بارگذاری با خطای این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست مواجه می شوید. این یکی از رایج ترین مواردی است که کاربران با آن روبه رو می شوند. این مورد به دلایل امنیتی رخ می دهد چون سیستم مدیریت محتوای وردپرس اجازه بارگذاری برخی پسوندها را به کاربران نمی دهد. اما نگران نباشید در این مقاله از پشتیبان وردپرس قصد داریم به طور کامل این مورد و نحوه رفع را بررسی کنیم.

نحوه آپلود فایل با پسوندهای متفاوت در وردپرس

همان طور که گفتیم دلیل اصلی بروز این خطا موارد امنیتی است اما چرا این نوع فایل ها مجاز نیستند؟ هر زمان که سعی می کنید یک فایل را در ماهیت فرمتی متفاوت از فرمت های مجاز وردپرس آپلود کنید، با این خطا مواجه می شوید.  به طور پیش فرض، وردپرس به شما اجازه می دهد تا:

علاوه بر این، دیگر فرمت های فایل ها مانند .zip و .key نیز مجاز می باشند.  بنابراین، هر بار که شما سعی می کنید یک فایل را در ماهیت  فرمتی متفاوت از آنچه که در بالا ذکر شده بارگذاری کنید، با خطای این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست، مواجه خواهید شد. (مانند تصویر زیر)

خطای " آپلود این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست "

نحوه رفع خطای این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست

خیلی ساده و به کمک روش های متعددی می توانید ارور این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست را رفع کنید.

روش اول: به کمک افزونه وردپرسی

افزونه های مختلفی وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال افزونه WP Extra File Types جزء بهترین افزونه های صدور مجوز بارگذاری فایل در وردپرس است. بهترین بخش این افزونه توانایی برای صدور مجوزهای تکی و چندگانه است. برای تعریف مجوز مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا افزونه WP Extra File Types را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس آن را نصب و فعال کنید. پس از نصب و فعال سازی منوی جدیدی تحت عنوان Extra File Types به پنل مدیریتی شما اضافه خواهد شد.
به صفحه تنظیمات افزونه  رجوع کرده و سپس پسوند مورد نظر خود را از لیست انخاب کنید. در صورتی که پسوند مورد نظر شما در میان گزینه ها موجود نبود می توانید آن فرمت را تعریف کنید.

خطای " آپلود این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست "

روش دوم: از طریق درج کد در فایل wp-config.php

در صورتی که تمایلی به نصب افزونه ندارید و یا روش قبلی برای شما پاسخگو نبود می توانید از روش درج قطعه کد مخصوص کمک بگیرید. برای این منظور باید فایل wp-config.php وردپرس خود را ویرایش کنید. مراحل زیر را دنبال کنید.

define(‘ALLOW_UNFILTERED_UPLOADS’, true);

روش سوم: از طریق درج کد در فایل فایل functions.php قالب

اگر میخواهید مشکل آپلود انواع فایل های وردپرسی و خطای این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست را حل کرده و مجوز بارگذاری فایل صادر کنید و فقط اجازه دهید یک زیر مجموعه کنترل شده از انواع فایل ها بارگذاری شوند، بهترین کاری که میتوانید انجام دهید، استفاده از فیلتر upload_mimes است.

کار با این فیلتر بسیار آسان است. تنها کافی است قطعه کدی مشابه با کد زیر در فایل functions.php قالب درج کنید.

<?php

add_filter( ‘upload_mimes’, ‘my_myme_types’, 1, 1 );

function my_myme_types( $mime_types ) {

  $mime_types[‘svg’] = ‘image/svg+xml’;     // Adding .svg extension

  $mime_types[‘json’] = ‘application/json’; // Adding .json extension

  unset( $mime_types[‘xls’] );  // Remove .xls extension

  unset( $mime_types[‘xlsx’] ); // Remove .xlsx extension

  return $mime_types;

}

کد فوق مشخص می کند که فایل های SVG و JSON را می توانید در رسانه وردپرس خود به صورت کاملا مجاز و بدون بروز خطای این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست آپلود کنید، خطوط 4 و 5 به ترتیب مرتبط با پسوندهای مجاز هستند می توانید آن ها را تغییر یا پسوندهای مورد نظر را به همین صورت اضافه کنید .

جمع بندی نهایی

تغییر رفتار پیش فرض وردپرس (که بر انواع فایل هایی که مجاز به بارگذاری هستند کنترل دارد) بسیار ساده است.  از همه مهم تر، به نصب یک افزونه پیچیده برای این کار نیاز ندارید . فقط با درج چند خط کد PHP و یا حتی ویرایش فایل wp-config.php  می توانید پسوندهای مجاز و مورد نظر خود را مشخص کنید.

موفق باشید. 😎