سلام دوستان  پشتیبان سایت ؛ می­توان گفت تصاویر موجود در یک وب­سایت بخش جدا نشدنی از آن می­باشد. وب­سایت بدون عکس هیچ جذابیتی برای خواننده نداشته و بسیار کسل کننده ­است. با این حال اگر تصاویری که در وب­سایت خود قرار می دهید بهینه نباشند ، سرعت بارگذاری وب­سایت را بسیار کاهش داده و باعث ترک سریع کاربران از وب­سایت خواهد شد. پس توجه به بهینه سازی تصاویر وردپرس بسیار مهم است. امروز در این مطلب قصد معرفی افزونه EWWW Image Optimizer یکی از بهترین افزونه­ های بهینه سازی تصاویر وردپرس را داریم.

بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه EWWW Image Optimizer

 

افزونه EWWW Image Optimizer

افزونه EWWW Image Optimizer یکی از بهترین و پرطرفدارترین افزونه­ های بهینه سازی تصاویر وردپرس با بیش از 500000 نصب فعال در مخزن وردپرس می­باشد. این افزونه که توسط تیم Shane Bishop توسعه داده شده خیلی ساده و سریع حجم  تصاویر موجود درون وب­سایت را کاهش داده و باعث افزایش سرعت وب­سایت می­شود.

امکانات افزونه EWWW Image Optimizer

  • بهینه سازی و کاهش ججم تصاویر.
  • افزایش سرعت بارگذاری وب­سایت.
  • کاهش مصرف فضا و پهنای باند سرور.

نصب و راه اندازی افزونه EWWW Image Optimizer

برای نصب و فعال سازی افزونه EWWW Image Optimizer از منوی پیشخوان وردپرس به افزونه> افزودن مراجعه کرده و اقدام به نصب و فعال سازی آن نمایید. پس از فعال کردن افزونه گزینه­ای تحت عنوان EWWW Image Optimizer در منوی پیشخوان وردپرس ایجاد می­شود. بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه­ی تنظیمات افزونه منتقل شوید.

قرارداد طراحی سایت

نصب و راه اندازی افزونه EWWW Image Optimizer

 

Basic Settings

تب اول تنظیمات افزونه، Basic Settings نام دارد که مربوط به تنظیمات پایه افزونه می­باشد. در ادامه به توضیح کامل این بخش خواهیم پرداخت.

 

Basic Settings

Cloud optimization API Key:

پس از تایید ایمیل خود، کلید API به ایمیل شما ارسال می­شود. که می­توانید به ایمیل خود مراجعه کرده و پس از کپی کردن کد، آن را در این فیلد پست نمایید.Debugging: با فعال کردن این گزینه هرگاه مشکلی ایجاد شود. افزونه شما را برای حل مشکل راهنمایی می­کند.Remove metadata: این قابلیت تمام اطلاعات اضافه موجود در تصویر از جمله موقعیت مکانی، زمان تصویر برداری و … را حذف می­کند.گزینه­ های دیگر موجود در این صفحه مربوط به میزان بهینه­ سازی تصاویر، گیف­ ها، فایل­ های PDF می­باشد. که با توجه به نیاز خود می­توانید تنظیمات آن را پیکربندی نمایید.

Advanced Settings

این بخش مربوط به تنظیمات پیشرفته بهینه سازی تصاویر می­باشد.

Advanced Settings EWWW Image Optimizer افزونه

JPG quality level:

از این قسمت می­توانید سطح کیفیت پیشفرض وردپرس را با وارد کردن عددی از 1 تا 100 تغییر دهید. توصیه می­شود عدد 82 را استفاده نمایید.Parallel optimization: این گزینه مربوط به بهینه سازی همگام با آپلود می­باید. اگر سرور شما ضعیف باشد فعال بودن این گزینه ممکن است عملکرد وب­سایتتان را با مشکل مواجه کند.Scheduled optimization: با فعال کردن این گزینه بهینه سازی­ ها به صورت برنامه ریزی شده و هنگامی که وب­سایت شما بازدید می­شود، انجام می­گیرد.Include Media Library Folders: این گزینه مربوط به اسکن کردن تمام عکس­ ها از دو پوشه آخر کتابخانه هنگام Scheduled optimization و Bulk Optimization می­باشد.Folders to optimize: مسیرهایی که حاوی تصاویر هستند را برای بهینه سازی در این فیلد وارد کنید.Folders to ignore: اگر می­خواهید عمل بهینه سازی بر روی فایل­ های خاصی انجام نشود آدرس آن را در این فیلد وارد نمایید.

تاثیر فوق‌العاده تکنیک هک رشد در وبسایت

Resize Settings

این تب مربوط به تنظیمات خودکار تغییر اندازه تصاویر می­باشد.

Resize Settings

ExtractDN:

این گزینه مربوط به فعال سازی CDN و تغییر اندازه خودکار تصاویر بر اساس اندازه صفحه می­باشد.Resize Detection: این گزینه مربوط به برجسته سازی و تغییر اندازه تصاویر در پنل کاربران مدیریت می­باشد.Resize Media Images: این گزینه مربوط به تغییر اندازه تصاویری که به صورت مستقیم به کتابخانه وردپرس وارد شده­ اند می­باشد. مانند تصاویر آپلود شده­ ی پست­ ها و … که به دلخواه می­توانید آن را تنظیم نمایید.Resize Other Images: این گزینه مربوط به تغییر اندازه تصاویری که به صورت غیر مستقیم به کتابخانه وردپرس وارد شده­ اند می­باشد. مانند تصاویر قالب و … که به دلخواه می­توانید آن را تنظیم نمایید.Disable Resizes: از این بخش می­توانید اعمال تغیرات اندازه را برای گروه خاصی از تصاویر غیرفعال نمایید.

Conversion Settings

تنظیمات موجود در این تب مربوط به تبدیل تصاویر به فرمت­ های سبک­تر می­باشد.

Conversion Settings

Hide Conversion Links: این گزینه مربوط به مخفی نمودن لینک­ های تبدیل می­باشد.Delete originals: با فعال کردن این گزینه تصاویر اصلی بعد از تبدیل تصویر از سرور حذف خواهد شد.enable JPG to PNG conversion: با فعال کردن این گزینه تمامی تصاویر از فرمت JPG به PNG تبدیل می­شود.enable GIF to PNG conversion: با فعال کردن این گزینه نیز تمامی تصاویر از فرمت GIF به PNG تبدیل می­شود.

WebP Settings

این تب مربوط به تنظیمات تصاویر با فرمت WebP می­باشد.

WebP Settings

با فعال کردن تنظیمات WebP در این صفحه، تصاویر با فرمت­های JPG و PNG به تصاویر با فرمت WebP تبدیل خواهند شد.

علت خطای اتصال به پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرسی چیست و راه حل آن

Bulk Optimize

حال که با تنظیمات افزونه آشنا شدید از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس، از بخش رسانه بر روی گزینه­ ی Bulk Optimize کلیک نمایید.برای بهینه سازی تمام عکس‌های موجود در کتابخانه وردپرس، کافیست در این بخش بر روی گزینه Scan For unoptimized images کلیک کرده و سپس بر روی گزینه­ ی Start optimizing کلیک نمایید.

نتیجه پایانی

همان طور که مشاهده کردید کار با افزونه EWWW Image Optimizer نسبتا ساده است. تنها با چند کلیک می­توانید تمام تصاویر موجود در وب­سایت وردپرسی خود را بهینه کنید. بدون شک افزونه EWWW Image Optimizer یکی از بهترین افزونه­ های بهینه سازی تصاویر وردپرس موجود می­باشد. :

خدمات افزایش سرعت سایت وردپرسی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

محصول جدید
افزونه پیشرو لاگین

افزونه ورود و عضویت، بهترین جایگزین افزونه دیجیتس
این افزونه توسط تیم توسعه پشتیبان وردپرس تولید شده است.
بستن
نمایش مجدد
پاسخگوی آنلاین پشتیبان وردپرس
پاسخگوی آنلاین پشتیبان وردپرس
سید داود موسوی

سلام، موسوی هستم.

به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز خود خدمات یا دوره آموزشی مناسب را انتخاب کنید.

از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

۰۲۱-۹۱۰۱۴۵۱۲ ارتباط در اسکایپ