|

سلام دوستان  پشتیبان سایت ؛ می­توان گفت تصاویر موجود در یک وب­سایت بخش جدا نشدنی از آن می­باشد. وب­سایت بدون عکس هیچ جذابیتی برای خواننده نداشته و بسیار کسل کننده ­است. با این حال اگر تصاویری که در وب­سایت خود قرار می دهید بهینه نباشند ، سرعت بارگذاری وب­سایت را بسیار کاهش داده و باعث ترک سریع کاربران از وب­سایت خواهد شد. پس توجه به بهینه سازی تصاویر وردپرس بسیار مهم است. امروز در این مطلب قصد معرفی افزونه EWWW Image Optimizer یکی از بهترین افزونه­ های بهینه سازی تصاویر وردپرس را داریم.

بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه EWWW Image Optimizer

 

افزونه EWWW Image Optimizer

افزونه EWWW Image Optimizer یکی از بهترین و پرطرفدارترین افزونه­ های بهینه سازی تصاویر وردپرس با بیش از 500000 نصب فعال در مخزن وردپرس می­باشد. این افزونه که توسط تیم Shane Bishop توسعه داده شده خیلی ساده و سریع حجم  تصاویر موجود درون وب­سایت را کاهش داده و باعث افزایش سرعت وب­سایت می­شود.

امکانات افزونه EWWW Image Optimizer

نصب و راه اندازی افزونه EWWW Image Optimizer

برای نصب و فعال سازی افزونه EWWW Image Optimizer از منوی پیشخوان وردپرس به افزونه> افزودن مراجعه کرده و اقدام به نصب و فعال سازی آن نمایید. پس از فعال کردن افزونه گزینه­ای تحت عنوان EWWW Image Optimizer در منوی پیشخوان وردپرس ایجاد می­شود. بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه­ی تنظیمات افزونه منتقل شوید.

نصب و راه اندازی افزونه EWWW Image Optimizer

 

Basic Settings

تب اول تنظیمات افزونه، Basic Settings نام دارد که مربوط به تنظیمات پایه افزونه می­باشد. در ادامه به توضیح کامل این بخش خواهیم پرداخت.

 

Basic Settings

Cloud optimization API Key:

پس از تایید ایمیل خود، کلید API به ایمیل شما ارسال می­شود. که می­توانید به ایمیل خود مراجعه کرده و پس از کپی کردن کد، آن را در این فیلد پست نمایید.Debugging: با فعال کردن این گزینه هرگاه مشکلی ایجاد شود. افزونه شما را برای حل مشکل راهنمایی می­کند.Remove metadata: این قابلیت تمام اطلاعات اضافه موجود در تصویر از جمله موقعیت مکانی، زمان تصویر برداری و … را حذف می­کند.گزینه­ های دیگر موجود در این صفحه مربوط به میزان بهینه­ سازی تصاویر، گیف­ ها، فایل­ های PDF می­باشد. که با توجه به نیاز خود می­توانید تنظیمات آن را پیکربندی نمایید.

Advanced Settings

این بخش مربوط به تنظیمات پیشرفته بهینه سازی تصاویر می­باشد.

Advanced Settings EWWW Image Optimizer افزونه

JPG quality level:

از این قسمت می­توانید سطح کیفیت پیشفرض وردپرس را با وارد کردن عددی از 1 تا 100 تغییر دهید. توصیه می­شود عدد 82 را استفاده نمایید.Parallel optimization: این گزینه مربوط به بهینه سازی همگام با آپلود می­باید. اگر سرور شما ضعیف باشد فعال بودن این گزینه ممکن است عملکرد وب­سایتتان را با مشکل مواجه کند.Scheduled optimization: با فعال کردن این گزینه بهینه سازی­ ها به صورت برنامه ریزی شده و هنگامی که وب­سایت شما بازدید می­شود، انجام می­گیرد.Include Media Library Folders: این گزینه مربوط به اسکن کردن تمام عکس­ ها از دو پوشه آخر کتابخانه هنگام Scheduled optimization و Bulk Optimization می­باشد.Folders to optimize: مسیرهایی که حاوی تصاویر هستند را برای بهینه سازی در این فیلد وارد کنید.Folders to ignore: اگر می­خواهید عمل بهینه سازی بر روی فایل­ های خاصی انجام نشود آدرس آن را در این فیلد وارد نمایید.

Resize Settings

این تب مربوط به تنظیمات خودکار تغییر اندازه تصاویر می­باشد.

Resize Settings

ExtractDN:

این گزینه مربوط به فعال سازی CDN و تغییر اندازه خودکار تصاویر بر اساس اندازه صفحه می­باشد.Resize Detection: این گزینه مربوط به برجسته سازی و تغییر اندازه تصاویر در پنل کاربران مدیریت می­باشد.Resize Media Images: این گزینه مربوط به تغییر اندازه تصاویری که به صورت مستقیم به کتابخانه وردپرس وارد شده­ اند می­باشد. مانند تصاویر آپلود شده­ ی پست­ ها و … که به دلخواه می­توانید آن را تنظیم نمایید.Resize Other Images: این گزینه مربوط به تغییر اندازه تصاویری که به صورت غیر مستقیم به کتابخانه وردپرس وارد شده­ اند می­باشد. مانند تصاویر قالب و … که به دلخواه می­توانید آن را تنظیم نمایید.Disable Resizes: از این بخش می­توانید اعمال تغیرات اندازه را برای گروه خاصی از تصاویر غیرفعال نمایید.

Conversion Settings

تنظیمات موجود در این تب مربوط به تبدیل تصاویر به فرمت­ های سبک­تر می­باشد.

Conversion Settings

Hide Conversion Links: این گزینه مربوط به مخفی نمودن لینک­ های تبدیل می­باشد.Delete originals: با فعال کردن این گزینه تصاویر اصلی بعد از تبدیل تصویر از سرور حذف خواهد شد.enable JPG to PNG conversion: با فعال کردن این گزینه تمامی تصاویر از فرمت JPG به PNG تبدیل می­شود.enable GIF to PNG conversion: با فعال کردن این گزینه نیز تمامی تصاویر از فرمت GIF به PNG تبدیل می­شود.

WebP Settings

این تب مربوط به تنظیمات تصاویر با فرمت WebP می­باشد.

WebP Settings

با فعال کردن تنظیمات WebP در این صفحه، تصاویر با فرمت­های JPG و PNG به تصاویر با فرمت WebP تبدیل خواهند شد.

Bulk Optimize

حال که با تنظیمات افزونه آشنا شدید از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس، از بخش رسانه بر روی گزینه­ ی Bulk Optimize کلیک نمایید.برای بهینه سازی تمام عکس‌های موجود در کتابخانه وردپرس، کافیست در این بخش بر روی گزینه Scan For unoptimized images کلیک کرده و سپس بر روی گزینه­ ی Start optimizing کلیک نمایید.

نتیجه پایانی

همان طور که مشاهده کردید کار با افزونه EWWW Image Optimizer نسبتا ساده است. تنها با چند کلیک می­توانید تمام تصاویر موجود در وب­سایت وردپرسی خود را بهینه کنید. بدون شک افزونه EWWW Image Optimizer یکی از بهترین افزونه­ های بهینه سازی تصاویر وردپرس موجود می­باشد. :

[gap] [button text=”خدمات افزایش سرعت سایت وردپرسی” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/wordpress-speed-optimization” target=”_blank”]