|

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه، در این مقاله میخواییم به سراغ یکی یگه از آموزش های المنتوری بریم و شمارو با یکی دیگ از بخش های المنتور آشنا کنیم در آموزش فبلی با کمک همدیگه تونستیم یک سربرگ یا هدر رو طراحی کنیم اگر میخوایید هدر سفارشی برای سایتتون طراحی کنید بهتره که مقاله ( آموزش طراحی هدر در المنتور ) رو مطالعه کنید و با کمک اون مقاله هدر سفارشی برای سایت خودتون طراحی کنید.

تو این مقاله هم میخواییم بهتون یاد بدیم که چطوری میتونید با استفاده از المنتور هر نوع فوتری رو برای سایت خودت طراحی و اجرا کنید، اگر المنتور نبود و یا اگر نخواهید از المنتور برای سفارشی سازی فوتر سایت خودتون استفاده کنید باید به زبان های برنامه نویسی مسلط باشید تا بتونید یک فوتر سفارشی برای خودتون طراحی کنید اما المنتور اینکارو ساده کرده براتون و شما میتونید با استفاده از روش کشیدن و رها کردن ( drag and drop ) فوتر سفارشی برای سایتتون ایجاد کنید.

سفارشی سازی فوتر در المنتور

خیلی خوب در این بخش میخواییم بریم به سراغ سفارشی سازی فوتر سایت، همین اول بگم که اصلا نیاز به هیچ گونه کد نویسی نداره و شما بدون نوشتن یک خط کد میتونید هر نوع طرح فوتری که مد نظر دارید رو طراحی و اجرا کنید، برای سفارشی سازی فوتر در المنتور باید به پیشخوان وردپرس خود رفته و در گزینه های بخش قالب ها بر روی افزودن جدید کلیک کنید تا بتوانید یک بخش جدید برای خود ایجاد کنید.

طراحی فوتر سفارشی در المنتور

بعد از انتخاب افزودن جدید شما میتوانید تعیین کنید که میخواهید چه بخشی از سایت را بازطراحی یا سفارشی سازی کنید، ما در مقاله های قبلی به شما توضیح دادیم که بتوانید هدر با استفاده از المنتور طراحی کنید اما در این مقاله چون میخواهیم فوتر با استفاده زا المنتور طراحی کنیم باید یک در کادر اول تعیین کنیم که میخواهیم پاورقی طراحی کنیم، در کادر اول پاورقی را انتخاب کرده و در کادر دوم هم یک نام اختیاری برای فوتر خود انتخاب کنید.

طراحی فوتر با المنتور

بعد از وارد کردن مقادیر خواسته شده باید بر روی دکمه سبز رنگ ایجاد قالب کلیک کنید تا این سند جدید برای شما ایجاد بشه و بعد از ایجاد سند شما میتونید به سفارشی سازی بخش انتخاب شده بپردازید.

بعد از کلیک بر روی دکمه ایجاد قالبف المنتور به صورت پیش فرض یک سری فوتر از پیش طراحی شده به شما نمایش میدهد که شما میتوانید آنها را انتخاب کنید و در سایت خود درج کنید، با این روش دیگر نیست نیست برای طراحی اختصاصی وقت بگذارید و فقط با چند کلیک میتوانید فوتر مورد نظر خود را در سایت درج کنید و فوتر اصلی سایت را تغییر دهید.

پیشنهاد میکنیم اگر خیلی به المنتور مسلط نیستید و آشنایی کامل با بخش های آن ندارید از تمپلیت های آماده المنتور استفاده کنید.

طراحی فوتر هم همانند طراحی هدر است و تفاوتی که با آن دارد این است که المنتور بخش بالای صفحه را در اختیار شما قرار نمیدهد و شما باید از پایین صفحه به طراحی شروع کنید چون میخواهید یک فوتر برای سایت خود طراحی کنید، شما باید در اول کار مشخص کنید که هدر شما چند بخشیباشد بهتر است این مورد را طبق اصول 3 الی 4 بخشی کنید تا هدر هم بسیار شلوغ نباشد که کاربر در آن سر درگم شود.

بعد از طی کردن این مراحل میتوانید از منو کناری المنتور به صورت زنده فوتر خود را به هر نحوی که میخواهید و هر امکاناتی که نیاز دارید طراحی کنید و آنرا اجرا کنید،

خیلی خب کار ما تمام شده و توانسته ایم یک فوتر سفارشی در المنتور طراحی کنیم، حتما توجه داشته باشید اگر میخواهید که فوتر طراحی شده خود را در سایت به نمایش بگذاری باید از قسمت نمایش شرایط یک سری شرایط را برای سند خود تعیین کنید تا در سایت نمایش داده شود، اگر شما به صورت آدی انرا انتشار بزنید در سایت فعال نخواهد شد و فقط یک سند مخفی باقی میماند.

برای به نمایش درآوردن فوتر خود در سایت بهتر است این ظرایطی که در تصویر میبینید را برای سند خود تعیین کنید و در نهایت بر روی دکمه سبز رنگ ذخیره و بستن کلیک کنید تا فوتر در سایت فعال شود، خیلی خب توانستیم در این مقاله هم با استفاده ا افزونه حرفه ای المنتور یک فوتر سفارشی برای سایت طراحی و اجرا کنیم.

المنتور رو از کجا حرفه ای یاد بگیرم؟

برای یادگیری المنتوز شما میتوانید در دوره جامع پشتیبانی سایت ما ثبت نام کنید و با استفاده از آموزش هایی که به شما ارائه میدهیم کاملا به این افزونه حرفه مسلط شوید و هر نوع طرحی را که بخواهید بتوانید با استفاده از آن طراحی و اجرا کنید، ما در دوره جامع پشتیبانی سایت به شما اطلاعات بسیار ارزشمندی را میدهیم که میتوانید با این آموزش به یک پشتیبان حرفه ای سایت تبدیل شوید و کسب درآمد میلیونی ماهانه از تخصص خود داشته باشید.

سخن نهایی:

ما در این مقاله سعی داشتیم شما را تا حدودی با المنتور آشنا کنیم و شما بتوانید با استفاده از المنتور فوتر سفارشی برای سایت خود ایجاد و طراحی کنید، اگر از سری آموزش های المنتور ما راضی هستید حتما برای ما نظر بگذارید تا ما هم آموزش های المنتور را ادامه دهیم و به همه قسمت های المنتور بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله