|

سلام دوستان پشتیبان سایت ؛ آیا تا به حال پیش آمده که برای ساخت حساب جدیدی ثبت نام کنید ولی مرحله انتخاب پسورد مناسب دشوار باشد؟ به یاد داشتن یک پسورد سخت است چه برسد به چندین پسورد. توصیه می شود تا برای امنیت بیشتر تعدادی عدد و کارکتر به پسورد اضافه شود. اما مشکل اینجاست که چگونه آن را به یاد بیاوریم؟ چرا مسئله این است که یک نفر به این حساب دسترسی داشته باشد؟ در این مقاله از پشتیبان وردپرس قصد بررسی کامل این مقوله را داریم.

 

انتخاب پسورد مناسب در وردپرس

چگونه پسوردی امن برای وبسایت خود بسازیم؟

قبلا درباره ی پسورد های امن و انتخاب پسورد مناسب صحبت کردیم و این موضوع هنوز هم مهم است. هکر ها دستاورد های جدید در رمزگشایی پسورد به دست آورده اند. بنابراین انتخاب پسوردی که علاوه بر مناسب بودن پیچیده هم باشد بسیار مهم است.

انتخاب پسورد مناسب و حملات Brute Force

پنل مدیریتی یا حساب FTP باید تنها توسط شما یا چند نفر مورد دسترسی قرار گیرد، پسورد ها اغلب تنها راه برای جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز هستند.وقتی شما گزارش چندین تلاش ناموفق برای ورود به سیستم دریافت می کنید، این گزارش می تواند یک هشدار برای حملات Brute Force  یا هک یا اقدام به نفوذ به سیستم شما شناخته شود.قابل ذکر است که ربات ها به طور مداوم برای حدس پسورد های رایج تلاش می کنند. این ربات ها بی رحم هستند و چیزی برای از دست دادن ندارند جز زمان! تا سعی کنند پسورد شمارا به دست بیاورند. هرچه پسورد سخت تر باشد، آن ها تمایل کمتری برای به دست آوردن حساب شما دارند.انتخاب پسورد مناسباگر هکر ها از طریق پنل مدیریتی و FTP به سرور شما دسترسی داشته باشند، باید با اعتبار و رتبه ی SEO خود خداحافظی کنید. در این صورت سایت شما  حاوی بد افزار ها شده و آلوده میگردد. پس از آن ممکن است  ربات، هرزنامه هایی را به تمامی بازدید کنندگان شما ارسال کند. همان طور که در آموزش های قبلی نیز گفتیم یکی از نشانه های هک شدن سایت و اینکه وبسایت شما مورد سوء استفاده قرار گرفته ارسال هرزنامه به کاربران است.

بنابراین باید با انتخاب پسورد مناسب و قوی از هرگونه نفوذ احتمالی جلوگیری کرده و در برابر ربات ها باستیم.

پسورد خوب باید چگونه باشد؟ چطور یک رمز قوی بسازیم؟

در ادامه تمام ویژگی های یک پسورد مناسب را به صورت کلیدی بررسی می کنیم.

پسورد خوب باید چگونه باشد

1- رمز قابل استناد و پیش بینی

ممکن است قبلا هم گفته باشیم ولی پسور هایی چون 123 یا 123456 یا هر ترکیب واضحی از اعداد ترتیبی و حروف ها به راحتی قابل حدس زدن هستند. همچنین استفاده از نام یا تارخ تولد و اطلاعات این چنینی عاقلانه نیست و بدون هیچ تلاشی و توسط هر فردی در وب قابل حدس زدن است. یکی از نکنیک های انتخاب پسورد مناسب عدم استفاده از رمزهای قابل پیش بینی است.رمز قابل استناد و پیش بینی

2- توجه به طول پسورد

هرچه پسوردی که انتخاب می کنید، طولانی تر باشد بهتر است. اگر کارکتر های بیشتری دارید، از نظر ریاضیات و احتمال، پسورد شما احتمال کمتری برای حدس زده شدن دارد. در انتخاب پسورد مناسب کارکتر های بیشتر برابر با قدرت بیشتر پسورد است.

3- پیچیدگی پسورد

افزودن عدد و کارکتر های منحصربه فرد پسورد شما را پیچیده خواهد کرد. هر کسی می تواند از نام سگ خود مثل هری در پسورد خود استفاده کند. با افزودن عدد، کاراکتر و ترکیبی از حروف های بزرگ و کوچک، مثل &H4RrY)*7  پسورد را سخت تر خواهید کرد. انتخاب پسورد مناسب با رعایت اصل پیچیدگی امکان پذیر است.

پیچیدگی پسورد

4- منحصربه فرد بودن پسورد

مطمئن شوید که پسورد را به گونه ای انحصاری ساخته اید که کسی نمی تواند دوباره از آن استفاده کند. اگر یکی از حساب های شما مورد دستبرد قرار گیرد، باید مطمئن باشید که حساب های شما مجزا است. یعنی از رمزهای تکراری استفاده نکنید. اگر چندین حساب دارید و رمز همه ی آن ها یکی است، در صورت حمله نه تنها وب سایت شما بلکه زندگی شخصی شما نیز آسیب می بیند.

انتخاب پسورد مناسب

چالش: چگونه پسورد را به خاطر داشته باشیم؟

اگر فکر می کنید که به خاطر داشتن پسورد برای تمامی حساب های سخت است، برای شما راه حلی دارم. راحت ترین راه استفاده از برنامه های مدیریت پسورد مثل LastPass و LastPass است.  این برنامه ها تمامی پسورد ها را در یک جا نگه می دارند و حتی در صورت استفاده از توسعه دهنده ی مرورگر به صورت اتوماتیک پسورد را وارد می کنند. همچنین نگرانی از بابت سخت بودن پسورد ها و ساختن آن ها را نیز حل می کند.

چگونه پسورد را به خاطر داشته باشیم

جمع بندی نهایی

یک عنصر مهم در امنیت وب سایت اجبار در استفاده از پسوردهای قوی است. افزودن کاراکتر های بیشتر و اعداد پسورد را طولانی تر کرده و حدس آن را دشوار می کند. هکر ها ابزار های بسیاری برای هک سایت ها دارند، بنابراین باید کار آن ها را با سخت کردن پسورد دشوار کنیم. همچنین می توانید فایروال یا دیوار آتش برنامه های وب، که IP های ناخواسته را از ورود به سایت مسدود می کنند را به کار ببرید و از حملات جلوگیری کنید. همان طور که قبلا نیز ذکر کردیم پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین سعی کنید از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد استفاده کنید تا باعث پیچیده شدن و جلوگیری از حدس پسورد شوید.موفق باشید.

[gap] [button text=”افزایش امنیت وردپرس” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/wordpress-malware-removal-service” target=”_blank”]