|

افزونه های سئو با ارائه راهنمایی ها و پیشنهادات می توانند به سئو و بهینه سازی وبسایت شما برای موتورهای جستجوگر کمک کنند. از بهترین و پرکاربردترین افزونه های سئو می توان به افزونه سئو وردپرس yoast seo  و پلاگین رنک مث  rank math  اشاره کرد. مقایسه رنک مث و یواست سئو به شما کمک می کند با توجه به نوع سایت افزونه متناسب با سایت خود را انتخاب کنید. ما در این مقاله سعی کرده ایم که ویژگی های این دو افزونه سئو را بیان کنیم و در نهایت این دو را با هم مقایسه کنیم.

 

افزونه سئو وردپرس yoast seo

افزونه سئو وردپرس yoast seo  یکی از افزونه هایی همیشه و در اکثر مقاله هایی که درباره بهترین افزونه های سئو برای وردپرس صحبت می شود، دیده می شود. این افزونه جزء افزونه هایی است که نسخه رایگان آن نیز می تواند برای شما هم مفید باشد، اما خب قطعا کارایی نسخه رایگان آن به اندازه نسخه پولی یا پرمیوم آن نمی باشد و اگر میخواهید به شکل حرفه ای تر کار کنید بهتر است نسخه پرمیوم یا پولی آن را خرید کنید. ما هم در این مقاله کارایی نسخه پرمیوم یواست سئو را برای شما بیان خواهیم کرد.

قبل از هر چیز باید به این موضوع اشاره کنیم که اصلا قرار نیست تمام سئوی سایت خود را بر اساس اصول افزونه یواست سئو قرار دهید. از همان لحظه اول که تصمیم میگیرید یک وبسایت را ایجاد کنید که به حل یک مشکل (problem) برای کاربر می پردازید، طراحی سایت وانجام سئوی اصولی خود را براساس استانداردهایی انجام دهید که گوگل برای کاربرپسند بودن مشخص کرده است. پس تمام تلاش خود را برای کاربر پسند بودن سایت خود قرار دهید، حتی اگر گاهی افزونه یواست سئو در امتیازدهی خود به شما چراغ سبز ندهد، زیرا در نهایت این مشتریان، کاربران و گوگل است که با شما نمره و امتیاز می دهد نه یواست سئو. پس زرنگ باشید و از این افزونه برای هدف اصلی خود استفاده کنید. برخی از ویژگیهای افزونه یواست سئو پرمیوم عبارتند از:

 

به طور کلی هر چند که رعایت قوانین سئو از ابتدای ایجاد سایت الزامی می باشد، اما وجود افزونه یواست سئو هم تا حدودی می تواند به شما کمک کند. به شما توصیه می کنیم آموزش رایگان یواست سئو را به طور کامل مطالعه کنید.

 

پلاگین رنک مث rank math

یکی دیگر از افزونه ای کاربردی و پرطرفدار در سالهای اخیر پلاگین یا افزونه رنک مث می باشد. این افزونه در چند سال اخیر طراحی و به بازار آمده اما باید بدانید که با این افزونه می توانید کارهای خیلی بیشتری نسبت به افزونه یواست سئو برای بهبود سئوی وبسایت خود انجام دهید.

هر چند این افزونه راهنماهای حرفه ای تر بیشتری به شما ارائه می دهد اما باید بدانید که با دریافت یک نمره بالا از طرف افزونه رنک مث هم سئوی شما کامل انجام نمی شود و باید بدانید که سئوی اصولی چیزی ورای تمام این مطالب می باشد و تمام گامهای سئوی سایت خود را کاربر محور بردارید، زیرا تنها در این صورت صعود شما به صفحات اول گوگل میسر خواهد شد.

استفاده تخصصی از افزونه رنگ مث منوط به خرید افزونه پرمیوم رنگ مث می باشد و بعضی از این عملکردها را نمی توان در نسخه رایگان این افزونه انجام داد.

افزونه Yoast یا rank math

همانطور که  از مقایسه رنک مث و یواست سئو مشاهده کردید تعداد قابلیت ها و کارایی پلاگین رنک مث بسیار بیشتر از یواست سئو می باشد. از طرفی بسیاری از قابلیت ها را رنک مث به شکل بسیار حرفه های تر از یواست انجام می دهد. بنابراین اگر به دنبال سئوی حرفه ای سایت خود می باشید و می خواهید این کار را با کمک یک افزونه ی حرفه ای تر سئو انجام دهید، افزونه رنک مث می تواند به شما کمک بیشتری کند.  

 

مقایسه رنک مث و یواست سئو

در این مقاله به  مقایسه رنک مث و یواست سئو و بررسی ویژگی های افزونه یواست سئو و رنک مث پرداختیم. افزونه یواست سئو با اینکه افزونه بسیار قدیمی می باشد سالها جزو بهترین افزونه های سئو بوده است اما هم اکنون افزونه رنک مث با قابلیت های بسیار بیشتری برای سئوی حرفه ای وجود دارد و به راحتی با مشاهده آموزش افزونه rank math می توان با آن کار کرد.

 

 

 

 

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *