افزونه های سئو با ارائه راهنمایی ها و پیشنهادات می توانند به سئو و بهینه سازی وبسایت شما برای موتورهای جستجوگر کمک کنند. از بهترین و پرکاربردترین افزونه های سئو می توان به افزونه سئو وردپرس yoast seo  و پلاگین رنک مث  rank math  اشاره کرد. مقایسه رنک مث و یواست سئو به شما کمک می کند با توجه به نوع سایت افزونه متناسب با سایت خود را انتخاب کنید. ما در این مقاله سعی کرده ایم که ویژگی های این دو افزونه سئو را بیان کنیم و در نهایت این دو را با هم مقایسه کنیم.

 

افزونه سئو وردپرس yoast seo

افزونه سئو وردپرس yoast seo  یکی از افزونه هایی همیشه و در اکثر مقاله هایی که درباره بهترین افزونه های سئو برای وردپرس صحبت می شود، دیده می شود. این افزونه جزء افزونه هایی است که نسخه رایگان آن نیز می تواند برای شما هم مفید باشد، اما خب قطعا کارایی نسخه رایگان آن به اندازه نسخه پولی یا پرمیوم آن نمی باشد و اگر میخواهید به شکل حرفه ای تر کار کنید بهتر است نسخه پرمیوم یا پولی آن را خرید کنید. ما هم در این مقاله کارایی نسخه پرمیوم یواست سئو را برای شما بیان خواهیم کرد.

قبل از هر چیز باید به این موضوع اشاره کنیم که اصلا قرار نیست تمام سئوی سایت خود را بر اساس اصول افزونه یواست سئو قرار دهید. از همان لحظه اول که تصمیم میگیرید یک وبسایت را ایجاد کنید که به حل یک مشکل (problem) برای کاربر می پردازید، طراحی سایت وانجام سئوی اصولی خود را براساس استانداردهایی انجام دهید که گوگل برای کاربرپسند بودن مشخص کرده است. پس تمام تلاش خود را برای کاربر پسند بودن سایت خود قرار دهید، حتی اگر گاهی افزونه یواست سئو در امتیازدهی خود به شما چراغ سبز ندهد، زیرا در نهایت این مشتریان، کاربران و گوگل است که با شما نمره و امتیاز می دهد نه یواست سئو. پس زرنگ باشید و از این افزونه برای هدف اصلی خود استفاده کنید. برخی از ویژگیهای افزونه یواست سئو پرمیوم عبارتند از:

 • نصب راحت اولین ویژگی جالب توجه این افزونه می باشد.
 • با این افزونه امکان ایجاد ریدایرکت یا تغییر مسیر خودکار هنگام حذف پست وجود دارد، که این موضوع به جلوگیری خطای 404 کمک می کند.
 • به بهبود و سئوی محتوای سایت شما کمک می کند. افزونه یواست سئو با هشدار و راهنمایی شما در مورد عنوان سئو، کلیدواژه ها و طول آنها، پارگرافها و طول آنها، چگالی و تراکم کلمات کلیدی و به طور کلی رعایت اصول نگارشی در محتوا نویسی در خوانایی و کاربر پسند بودن محتوای شما کمکهای خوبی ارائه می دهد.
 • نحوه ی نمایش متا دیسکریپشن محتوای مقاله شما را در صفحه گوگل نمایش می دهد.
 • در قسمت خوانایی با ارائه پیشنهاداتی به خوانایی هر چه بیشتر متن برای کاربر کمک می کند.
 • با استفاده از این افزونه می توانید توضیحات مختصری در شبکه های اجتماعی توئیتر و فیس بوک انجام دهید. با توجه به استفاده روز افزون از سوشال مدیاهایی مثل توئیتر در ایران می توانید از افزونه کمک بگیرید.
 • امکان ایجاد نقشه xml سایت برای ایندکس کردن بهتر سایت توسط موتورهای جستجو
 • با استفاده از تب اسکیما و تنظیمات آن می تواند گوگل بر روی قسمتهایی که کاربر آنها را جستجو می کند متمرکز شود. این موضوع کمک می کند که نتایجی که کاربر به دنبال آنهاست به خوبی در سایت شما در صفحه اول نمایش داده شود و کاربر با دیدن آنها رغبت بیشتری برای وارد شدن به سایت شما خواهد کرد.
 • در مورد لینک داخلی و خارجی تنها هشداری که توسط این افزونه داده می شود این است که محتوای شما دارای لینک داخلی یا خرجی می باشد یا نه؟ و جزئیات بیشتری در این مورد ارائه نمی دهد.
۷ اشتباه مشکل ساز در وردپرس

 

به طور کلی هر چند که رعایت قوانین سئو از ابتدای ایجاد سایت الزامی می باشد، اما وجود افزونه یواست سئو هم تا حدودی می تواند به شما کمک کند. به شما توصیه می کنیم آموزش رایگان یواست سئو را به طور کامل مطالعه کنید.

 

پلاگین رنک مث rank math

یکی دیگر از افزونه ای کاربردی و پرطرفدار در سالهای اخیر پلاگین یا افزونه رنک مث می باشد. این افزونه در چند سال اخیر طراحی و به بازار آمده اما باید بدانید که با این افزونه می توانید کارهای خیلی بیشتری نسبت به افزونه یواست سئو برای بهبود سئوی وبسایت خود انجام دهید.

هر چند این افزونه راهنماهای حرفه ای تر بیشتری به شما ارائه می دهد اما باید بدانید که با دریافت یک نمره بالا از طرف افزونه رنک مث هم سئوی شما کامل انجام نمی شود و باید بدانید که سئوی اصولی چیزی ورای تمام این مطالب می باشد و تمام گامهای سئوی سایت خود را کاربر محور بردارید، زیرا تنها در این صورت صعود شما به صفحات اول گوگل میسر خواهد شد.

 • افزونه رنک مث در مورد بهبود محتوا راهنماهای خوبی ارائه می دهد. مانند تکرار و جاگذاری کلمات کلیدی در جای مناسب مانند اول پارگراف یا در عنوانها، اندازه پارگراف ها، کوتاهی و بلندی جملات و پارگراف ها و استفاده از گوگل ترند برای استفاده از بهترین کلمه برای سئوی بهتر.
 • امکان ارائه اطلاعات سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس بر روی این افزونه. هر چند این اطلاعات بر روی خود گوگل آنالینیکس و سرچ کنسول وجود دارد، اما با وجود آمار و اطلاعات این ابزار بر روی رنک مث میتوان سریعتر و با نگاهی اجمالی به این اطلاعات دست یافت.
 • امکان پیشنهاد لینک دهی داخلی و خارجی در صورت نبودن این موارد در مقاله.
 • امکان ایجاد سئوی دسته بندی محصولات
 • امکان پیشنهاد دادن صفحات کنونیکال سایت در این افزونه
 • رتبه بندی کلمات کلیدی و صفحات سایت. از این ویژگی موقعیت خود را به راحتی در مقایسه به رقبا تجزیه و تحلیل خواهید کرد.
 • امکان ایجاد ریدایرکت خوکار با استفاده از این افزونه و همچنین نوایندکس کردن صفحات در صورت نیاز.
 • ایجاد نقشه سایت xml برای سایت، که باعث ایندکس کردن بهتر سایت می شود.
 • اضافه کردن انواع اسکیماها برای سایت. اسکیماها از موضوعاتی می باشند که به راحتی می توانید با استفاده از آنها ترافیک خوبی را به سایت خود هدایت کنید.
 • امکان ایجاد برخی تنظیمات شبکه های اجتماعی وبسایت در رنگ مث.
 • امکان سئوی تصاویر و ویدئوها و همچنین امکان ایجاد بعضی تنطیمات به شکل پیش فرض برای سایت در صورت نداشتن تصاویر و ایجاد آلت برای تصاویر. البته باید بگوییم تا می توانید این تنظیمات را باید خودتان به شکل دستی و با دانش کافی انجام دهید.
 • امکان انجام تنطیمات فایل txt
 • امکان انجام سئوی سایتهای فروشگاهی مانند ووکامرس
 • تجزیه و تحلیل سرعت سایت و صفحات آن
 • امکان ایجاد سئوی محلی . سئوی محلی ابزاری کارامد برای سئوی سایت شما در سطح جستجوی محلی می باشد و این موضوع به دیده شدن محتواهای وبسایت شما توسط افزونه رنک مث در بین کاربرانی که در منطقه شما سرچ را انجام میدهند، خواهد شد.
 • امکان ایجاد تنظیمات مربوط به دسترسی به قسمتهای مختلف سایت، توسط افرادی مثل مدیر سایت، نویسنده کاربر و افراد دیگر
 • امکان ویرایش htaccess به شکل خودکار
 • سازگار با قالب المنتور و سئوی آن
 • تنظیمات و سئوی اکثر متاهای سایت
 • امکان ارائه پیش نمایش اکثر قسمتهای سایت در گوگل
 • و در نهایت دهها قابلیت دیگر برای سئو سایت …
با افزونه Ultimate TinyMCE ویرایشگر وردپرس خود را منفجر کنید

استفاده تخصصی از افزونه رنگ مث منوط به خرید افزونه پرمیوم رنگ مث می باشد و بعضی از این عملکردها را نمی توان در نسخه رایگان این افزونه انجام داد.

افزونه Yoast یا rank math

همانطور که  از مقایسه رنک مث و یواست سئو مشاهده کردید تعداد قابلیت ها و کارایی پلاگین رنک مث بسیار بیشتر از یواست سئو می باشد. از طرفی بسیاری از قابلیت ها را رنک مث به شکل بسیار حرفه های تر از یواست انجام می دهد. بنابراین اگر به دنبال سئوی حرفه ای سایت خود می باشید و می خواهید این کار را با کمک یک افزونه ی حرفه ای تر سئو انجام دهید، افزونه رنک مث می تواند به شما کمک بیشتری کند.  

 

مقایسه رنک مث و یواست سئو

در این مقاله به  مقایسه رنک مث و یواست سئو و بررسی ویژگی های افزونه یواست سئو و رنک مث پرداختیم. افزونه یواست سئو با اینکه افزونه بسیار قدیمی می باشد سالها جزو بهترین افزونه های سئو بوده است اما هم اکنون افزونه رنک مث با قابلیت های بسیار بیشتری برای سئوی حرفه ای وجود دارد و به راحتی با مشاهده آموزش افزونه rank math می توان با آن کار کرد.

 

 

 

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

One thought on “مقایسه افزونه رنک مث و یواست سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصول جدید
افزونه پیشرو لاگین

افزونه ورود و عضویت، بهترین جایگزین افزونه دیجیتس
این افزونه توسط تیم توسعه پشتیبان وردپرس تولید شده است.
بستن
نمایش مجدد
پاسخگوی آنلاین پشتیبان وردپرس
پاسخگوی آنلاین پشتیبان وردپرس
سید داود موسوی

سلام، موسوی هستم.

به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز خود خدمات یا دوره آموزشی مناسب را انتخاب کنید.

از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

۰۲۱-۹۱۰۱۴۵۱۲ ارتباط در اسکایپ