|

 

سلام دوستان؛ گاهی اوقات کاربران هنگام محتواگذاری با مشکلات عجیبی مواجه می شوند و دلیل آن نیز مشخص نیست. مثلا دکمه افزودن رسانه در وردپرس ناگهان با مشکل رو به رو و عملکرد آن متوقف می شود. این مشکل هیچ خطا، نشانه یا هشداری را ندارد که بتوان متوجه شددلیل کار نکردن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس چیست. در این مقاله از پشتیبان وردپرس قصد داریم این مشکل را به طور کامل بررسی و روش های رفع آن را معرفی کنیم.

حل مشکل کار نکردن دکمه افزودن رسانه در وردپرس

کار نکردن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس

چه چیزی باعث می شود کارکرد دکمه افزودن رسانه در وردپرس یا سایر دکمه های وب سایت دچار اختلال شود؟
 
مشکل کار نکردن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس معمولا توسط اسکریپت های متناقض یا استایل شیت های بارگذاری شده توسط افزونه های وردپرس یا قالب های نصب شده در سایت شما ایجاد می شود. به صورت پیش فرض وردپرس همه اسکریپت ها و شیوه های مورد نیاز را بارگذاری می کند. به صورت عادی این امر و نحوه لودینگ به منظور بهبود عملکرد وردپرس و سرعت در محیط مدیریتی وردپرس صورت می پذیرد. ویرایشگر پست وردپرس برای تمام دکمه های روی صفحه از جمله دکمه پرونده چند رسانه ای از جاوا اسکریپت استفاده می کند. یک تداخل کوچک می تواند کارکرد جاوا اسکریپت را متوقف کند و در نهایت این تداخل موجب می شود که دکمه «افزودن رسانه» غیرفعال شود.
 
حل مشکل کار نکردن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس

حالا سوال اینجاست چطور مشکل کار نکردن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس را رفع کنیم؟

نحوه رفع مشکل کار نکردن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس

  1. رفع سریع مشکل از طریق افزودن کد به فایل wp-config.php
  2. بررسی و یافتن منشا مشکل

نحوه رفع مشکل کار نکردن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس

رفع سریع مشکل کار نکردن دکمه وردپرس از طریق افزودن کد به فایل wp-config.php

برای رفع سریع این مشکل باید یک قطعه کد مخصوص را به فایل wp-config.php خود اضافه کنید. ابتدا فایل wp-config.php وب سایت وردپرسی خود را یافته و آن را باز کنید سپس قطعه کد زیر را دقیقا قبل از ‘That’s all, stop editing! Happy blogging’ درج کنید.

define('CONCATENATE_SCRIPTS', false );
افزودن این کد به وردپرس می گوید که هر اسکریپت را به صورت جداگانه بارگیری کند که موجب جلوگیری از تداخل جاوا اسکریپت با اسکریپت های دیگر خواهد شد. بعد از اینکه کد را اضافه کردید، صفحه را بررسی کنید که آیا مشکل کار نکردن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس رفع شده است یا خیر.توجه: اضافه کردن این کد یک راه حل بلندمدت مناسب نیست، زیرا شما یک اسکریپت دارید که باعث بروز مشکل می شود. یک راه ساده تر برای یافتن منبع مشکل استفاده از ابزارهای بررسی یا inspect است. این کار ارورها و منبع تداخلات را نمایش داده که می توانید نسبت به رفع آن ها اقدم کنید. برای رفع چنین مشکلاتی از ریشه، می توانید راهنمایی های عیب یابی وردپرس را را مطالعه کنید تا مشخص شود کدام افزونه یا قالب ممکن است باعث ایجاد مشکل شده باشد.

بررسی دلیل مشکل کار نکردن دکمه افزودن رسانه در وردپرس

  1. از طریق غیر فعال سازی افزونه های وردپرسی
  2. از طریق تغییر قالب به قالب پیش فرض وردپرس
توصیه: پیشنهاد می کنید روش های تست و ارزیابی را روی نسخه اصلی انجام ندهید و تنها روی نسخه لوکال از وب سایت خود امتحان کنید و هر بار دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس را بررسی کنید و ببینید عملکرد آن به چه صورت است. زمانی که این دکمه به خوبی کار کند منشا مشکل را یافته اید و می توانید مشکل را روی نسخه اصلی برطرف کنید.

غیر فعال کردن افزونه های وردپرس

در مرحله اول باید با غیرفعال کردن تمام افزونه های وردپرس خود، شروع به کار کنید. سپس اگر مشکل دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس حل شد، به این معنی است که یکی از افزونه ها باعث ایجاد مشکل می شود.
 
غیر فعال کردن افزونه های وردپرس
 
بعد از اینکه همه افزونه ها غیر فعال شد، آن ها را یک به یک فعال کنید و پس از فعال کردن یک افزونه، دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای را بررسی کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا متوجه شوید کدام افزونه باعث ایجاد مشکل می شود. پس از پیدا کردن منشا تداخلات، می توانید آن را با افزونه دیگری جایگزین کنید یا از نویسنده افزونه کمک بگیرید.

فعال کردن قالب پیش فرض وردپرس

اگر با غیرفعال کردن افزونه ها مشکل همچنان پا برجا بود، گام بعدی این است که قالب خود را به طور موقت به قالب پیش فرض وردپرس تغییر دهید.
 

فعال کردن قالب پیش فرض وردپرس

اگر تغییر به قالب پیش فرض مشکل را حل کند، به این معنی است که قالب وردپرس شما باعث ایجاد تداخل می شود. می توانید از نویسنده قالب و بخش پشتیبانی کمک بگیرید. هنگامی که منبع مشکلی را در نسخه لوکال پیدا کنید، می توانید این اصلاحیه را در سایت وردپرسی زنده خود اعمال کنید.امیدواریم مطالعه این راهنما مشکل شما را حل کرده باشد.

پیروز باشید. 😉

[gap] [button text=”تحلیل سایت و عیب یابی وردپرس” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/analysis-and-troubleshooting” target=”_blank”]
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله