|

بک آپ از وردپرس

سلام؛از هر چه بگذریم، صحبت کردن در مورد نسخه ی پشتیبان را هرگز نباید فراموش کنیم. هنوز هم دوستانی هستند که به خاطر توجه نکردن به این موضوع با شکست هایی مواجه می شوند که جبران ناپذیر است. افزونه های متعدد و خوبی را خدمت شما ارائه دادیم که از بخش های مختلف وبسایت وردپرس نسخه ی پشتیبان تهیه می کند. بعضی از این افزونه ها از پایگاه داده و بعضی از محتوای سایت و بعضی ها نیز از کل سایت بک آپ تهیه می کنند. انتخاب با شماست که با توجه به نیاز خود کدام یک را انتخاب کنید.در آموزش وردپرس امروز هم با یک افزونه ی بسیار قوی برای تهیه ی بک آپ و بازگردانی آن در مواقع مورد نیاز در خدمت شما هستیم و  تهیه بک آپ از وردپرس با افزونه UpdraftPlus را بیان می کنیم.

افزونه UpdraftPlus

افزونه UpdraftPlus

تهیه ی نسخه ی پشتیبان یک امر ضروری است اما بهتر از آن قدرت بازگردانی همان نسخه ی پشتیبان توسط همان افزونه است! مسلما چنین افزونه ای بسیار قابل اعتماد است و افراد را به سمت خود جذب می کند.افزونه ی “Updraftplus” پلاگینی است که قدرت بک آپ گیری و بازگردانی در مواقع ضروری را دارد.در گام اول افزونه را در وردپرس نصب و فعال می کنیم، پس از فعال سازی، گزینه ی “پشیبان های UpdraftPlus” در زیر منوی تنظیمات اضافه می شود. با کلیک بر روی آن می توانید به صفحه ی تنظیمات افزونه مراجعه کنید.

Updraftplus تنظبمات

همانطور که می بینید با کلیک بر روی گزینه ی تهیه ی پشتیبان می توانید بک آپ تهیه کنید و همچنین با کلیک بر روی گزینه ی بازنشانی می توانید بک آپ های از وردپرس را که با افزونه UpdraftPlus  تهیه کرده اید بازگردانی نمایید. اما بهتر است قبل از اینها به بخش تنظیمات مراجعه کنیم.

بک آپ از وردپرس

در این قسمت می توانید زمانبندی بک آپ ها را مشخص کنید که از جداول پایگاه داده به چه صورت بک آپ بگیرد و همچنین از محتوای سایت به چه صورت بک آپ تهیه کند. با مشخص کردن حافظه ی ریموت می توانید مشخص کنید که به غیر از همین محیط در کجا باید ذخیره شود. قرار گرفتن در فایل های پشتیبان>> می توانید مشخص کنید که کدام بخش ها شامل نسخه ی پشتیبان شود.

بک آپ از وردپرس

اگر می خواهید گزارشی از فرآیند بک آپ از وردپرس با افزونه UpdraftPlus برای شما ایمیل شود، با تیک زدن در گزینه ی ایمیل، آن را فعال کنید. سپس تنظیمات خود را ذخیره کنید.

پشتیبان های موجود

بک آپ از وردپرس

تمامی بک آپ هایی از وردپرس را که با افزونه UpdraftPlus تهیه کرده اید در این بخش مشاهده کنید.توجه!!! با توجه به برنامه ای که در بخش تنظیمات مشخص می کنید، اگر به صورت اتوماتیک زمان بندی کرده اید که بک آپ تهیه شود پس طبق زمانبندی بک آپ گرفته می شود و در بخش پشتیبان های موجود قرار می گیرد. اما اگر می خواهید که به صورت دستی بک آپ تهیه کنید از بخش وضعیت کنونی بک آپ بگیرید.بک آپ گیری

بک آپ از وردپرس

همانطور که ملاحظه می کنید افزونه در حال تکمیل فرآیند بک آپ گیری است.

بازگردانی بک آپ از وردپرس با افزونه UpdraftPlus

برای بازگردانی نسخه ی پشتیبان می توانید به قسمت پشتیبان های موجود مراجعه کنید و عملیات را انجام دهید.به همین راحتی با کلیک بر روی گزینه ی بازنشانی می توانید در صورت لزوم نسخه ی پشتیبان تهیه شده را بازگردانی نمایید.

جمع بندی!

تهیه ی بک آپ از وردپرس یکی از اوامر بسیار ضروری برای پشتیبانی و مدیریت از یک سایت محسوب می شود و نباید فراموش شود. زیرا فراموشی آن شما را دچار عواقب جبران ناپذیری خواهید کرد. برای همین افزونه های کاربردی را در وردپرس به شما معرفی کردیم که می توانید با کمک آن ها بک آپ های منظمی از وردپرس را دریافت کنید.پشتیبان وردپرس با معرفی بک آپ از وردپرس با افزونه UpdraftPlus قصد بالا بردن سطح و امنیت سایت های شما دوستان عزیز و پشتیبان سایت های موفق را دارد .

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله