|

سلام دوستان امروز براتون یک ویدئوی بسیار مهم در زمینه تست امنیت در وردپرس تهیه کردم که بتونید متوجه شوید که آیا سایت شما هک شده یا سایت مشکلی ندارد.

این تست توسط گوگل انجام می شود و از مواردی که هر صاحب سایت یا پشتیبان سایت، نیاز است به صورت موردی و ماهی یکبار این مسئله را انجام داده و صفحات گوگل را بررسی نماید.

به این روش هک شدن سایت، مسمومیت سئو گفته می شود و هکر در این روش سعی می کند با تزریق کدهای مخرب در افزونه ها و قالب باعث شود لینکهای ایندکس شده در گوگل بازنویسی شده و به سایتهایی که هکر قصد ایجاد ترافیک دارد ریدایرکت یا منحرف شوند.

با این روش سایتها تمام ترافیک خود را از دست داده و هکر صاحب تمام لینکهای ثبت شده در گوگل می شود و با اینکار به نتیجه ای که می خواهد می رسد.

حالا شاید برای شما سوال پیش بیاید که سایت شما چطور دچار این مشکل یا کدهای مخرب می شود ؟

جواب این سوال خیلی ساده است و ما در شبکه های اجتماعی بسیار این مورد را گفته ایم که هرگز از قالب و افزونه های پولی که در وب سایتها به رایگان قرار داده شده اند استفاده نکنید.

این روش خیلی ساده است و با قرار دادن کدهای مخرب در لابلای کدهای قالب و افزونه ها به مرور باعث می شوند که نتایج گوگل تغییر کرده و کم کم به سایتی که هکر برنامه ریزی کرده هدایت شوند.

معمولاً این فرایندی است که بین ۱ تا ۳ ماه طول می کشد و پاکسازی آن کار ساده ای نبوده اما شدنی است و ما در تیم امنیتی پشتیبان وردپرس بارها این مورد را رویت کرده و پاکسازی کامل را انجام داده ایم.

لطفاً به ویدئو با دقت توجه کنید تا این تست امنیت در وردپرس را روی سایت خود بتوانید انجام دهید.