|

طراحی سایت چقدر درامد دارد؟1

این سوال یعنی طراحی سایت چقدر درامد دارد ؟ جزء سوالات پر تکرار دانشجویان در دوره‌های طراحی سایت بوده و همیشه این نگرانی وجود دارد که اگر پروژه در ماه پیدا نکنیم چه می شود و چطور می توانیم از پس مخارجمان برآییم.

جالب است که بدانید حتی افرادی که سالهاست در حال طراحی سایت هستند هم درگیر این موضوع هستند که یکماه پروژه‌ها زیاد است و درآمد خوب بوده و در ماه بعد پروژه‌ها به نتیجه نرسیده و نتوانسته‌اند از پس مخارج خود برآیند.

برای اینکه بتوانم به این سوال جواب دهم ابتدا پروژه‌ها را دسته بندی می کنم که شامل موارد زیر است.

انواع پروژه از نظر قیمت

اجازه بدهید در مورد هر کدام برای شما بیشتر توضیح دهم.

پروژه‌های طراحی سایت ارزان قیمت

پروژه‌های طراحی سایت ارزان قیمت به پروژه‌های گفته می‌شود که به تنهایی قابل انجام هستند مانند سایتهای شخصی، شرکتی، خبری و فروشگاهی که نیاز به هیچ امکانات خاصی نداشته و با نصب قالب و افزونه‌های ابتدایی پیاده سازی و اجرا می‌شوند و صاحب وب سایت تجربه قبلی نداشته و برنامه‌ای برای آینده سایت هم ندارد.

پروژه‌های طراحی سایت میان قیمت

پروژه‌های طراحی سایت میان قیمت معمولاً به تنهای امکان پیاده سازی آنها وجود ندارد و نیاز است که بصورت تیم ۲ نفره و یا ۳ نفره انجام شوند. برای مثال سایت فروشگاهی که در شروع راه اندازی ۲۰۰ محصول دارد و در قرارداد کارفرما درخواست کرده است که ورود اطلاعات با طراح سایت باشد.

در پروژه فروشگاهی ذکر شده طراحی سایت را یک نفر انجام می‌دهد و نفر دوم به کمک صاحب کسب‌وکار نیاز است که محتوای مناسب را تهیه کرده و آماده ورود به سایت کنند.

اگر طراح سایت از نفر دوم و سوم در این پروژه استفاده نکند و پیش خود بگوید :

بعد از اینکه سایت رو آماده کردم خودم ورود اطلاعات رو هم انجام میدم و پولش رو میزارم جیب خود و نیاز به فرد دیگه‌ای نیست !!!

طراح سایت با تفکر قدیمی

در این شرایط طبق مشاوره‌هایی که به بیش از ۳۰۰۰ صاحب وب سایت داشتم با اطمینان خاطر به شما می گویم که با این طرز تفکر، پروژه زمانبر شده و آنقدر با صاحب کسب‌وکار به چالش برمی‌خورید که از طراحی سایت بدتان می‌آید و تلاش می‌کنید با ضرر هم شده از پروژه خارج شوید و خاطره بدی را از خودتان در ذهن صاحب کسب‌وکار ایجاد می‌کنید.

حالا اگر یاد بگیرید که چطور با فرد مطمئن و مناسبی همکاری کرده و بصورت تیمی و موازی با هم کار کنید و ورود اطلاعات را برون‌سپاری کرده و یا یک تیم ۲ نفره یا بیشتر تشکیل دهید که هر فردی کار تخصصی خود را روی پروژه انجام دهد می توانید در این صورت پروژه‌های طراحی سایت میان قیمت را به خوبی انجام داده و از درامد آن لذت ببرید !!!

پروژه‌های طراحی سایت گران قیمت

پروژه‌های طراحی سایت گران قیمت دارای ویژگی‌های خاصی هستند برای مثال موارد زیر را در شامل می‌شوند :

در این نوع پروژه‌ها عملاً اجرای آن بصورت انفرادی غیرممکن بوده و اجرای انفرادی آنها کاری اشتباه است و فرد طراح سایت را در وضعیت بدی قرار خواهد داد که نتیجه آن چیزی جز شکست در آن پروژه و عدم موفقیت‌آمیز بودن آنها است.

معمولاً برای انجام این دست پروژه‌ها نیاز به افراد زیر خواهیم داشت :

برای گرفتن پروژه‌های طراحی سایت گران قیمت نیاز به تیمی داریم که مهارتهای بالا را داشته و کاملاً متعهد باشند. بسیار رویت کردیم که تیم تخصص بالایی دارد اما تعهد کاری نداشته و پروژه را دچار اختلال و مشکلات فراوانی می‌کند.

بسیار رویت کردیم که کارفرما یا صاحب پروژه برای اینکه در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند یک پروژه بزرگ را با یک نفر بصورت فریلنسر (آزادکار) شروع کرده و در میانه راه به اختلاف برخوردند و یا مشکل در زمانبندی پروژه را داشتند که در نهایت کار به شکایت و عدم انجام پروژه رسیده است.


در ادامه می خواهم در مورد تشخیص پروژه‌ها برای شما بنویسم تا بتوانید آنها را دسته بندی کنید، پس با دقت در ادامه مقاله با من همراه باشید.

تشخیص انواع پروژه‌ها

برای اینکه بتوانید انواع پروژه‌ها را تشخیص دهید نیاز است که سوالات زیر را بپرسید :

 1. سایت شخصی :
  • آیا تجربه ایجاد سایت از قبل داشته‌اید ؟
  • آیا برای سایت برنامه طولانی مدت دارید ؟
  • سایت شما قرار است میزبان چه تعداد بازدیدکننده در سال اول باشد ؟
 2. سایت شرکتی :
  • آیا تجربه ایجاد سایت از قبل داشته‌اید ؟
  • آیا برای سایت برنامه طولانی مدت دارید ؟
  • شرکت شما قصد فروش محصولات و خدمات را در سایت دارد ؟
  • سایت شما قرار است میزبان چه تعداد بازدیدکننده در سال اول باشد ؟
  • آیا کسب‌وکار فعلی شما بصورت سنتی مدیریت می‌شود ؟
  • شرکت شما در چه سالی تأسیس شده است ؟
 3. سایت خبری :
  • این سایت قرار است بصورت انفرادی مدیریت شود یا بصورت تیمی ؟
  • سایت قرار است میزبان چه تعداد بازدیدکننده در سال اول باشد ؟
  • آیا برای سایت برنامه طولانی مدت دارید ؟
 4. سایت فروشگاهی :
  • سایت قرار است میزبان چه تعداد بازدیدکننده در سال اول باشد ؟
  • آیا برای سایت برنامه طولانی مدت دارید ؟
  • آیا برای فروش محصولات هم اکنون کسب‌وکار سنتی دارید ؟

با پرسیدن این سوالات در واقع می‌خواهیم با ابعاد پروژه آشنا شده و بدانیم که فردی که در حال مذاکره با ایشان هستیم با چه دیدگاهی نیاز به طراحی سایت دارد و در این حالت می‌توانیم براساس نیاز کارفرما مشخص کنیم که پروژه ایشان جزء کدام دسته از پروژه‌ها قرار خواهد گرفت.


طراحی سایت چقدر درامد دارد؟2

حالا بیایید به این سوال پاسخ بدیم که :

پول خوب در پروژه‌های طراحی سایت کجاست و چقدر می توانیم درامد داشته باشیم ؟

پول خوب از دید من یعنی درامد ۸ رقمی از پروژه طراحی سایت است و می‌دانید که همین الان طراحی سایت را برخی دوستان با ۵۰۰ هزار تومان یا حتی کمتر انجام می‌دهند، پس می‌توان به جرأت گفت که پروژه‌های ارزان قیمت که بتوان با نصب یک قالب وردپرس و افزونه‌های مورد نیاز انجام داد برای شما درامد ۸ رقمی ایجاد نکرده و هزینه‌های عادی زندگی شما را تأمین نمی‌کند.

در عمل پروژه‌های میان قیمت و گران قیمت هستند که می‌توانند درامد خوب برای شما محسوب شده و زندگی خوبی را برای شما ایجاد کنند، پس اولین اقدام شما پیدا کردن هم تیمی در بخش تولید محتوا و ورود محتواست که بتوان به پروژه‌های میان قیمت برویم.

شاید پیش خود فکر کنید که چرا یکدفعه به سراغ پروژه‌های گران قیمت نرویم ؟!؟

بزرگترین دلیل من این است که مهارت تیم‌سازی را نمی‌توان به یکباره بدست بیاورید و نیاز است که از یک یا دو نفر شروع کنید و به مرور زمان که در این مهارت تبحر پیدا کردید به تعداد اعضاء تیم اضافه کرده و به سراغ پروژه‌های بزرگتر بروید.

نکات مهم در کسب درامدهای ۸ رقمی

برای اینکه در گرفتن پروژه‌ها دچار مشکل نشوید چند نکته در انتهای مقاله برای شما در نظر گرفتم و فکر نکنید چون ساده هستند نباید در نظر گرفته بشوند و پیشنهاد می‌کنم که حتماً آنها را با دقت اجرا کنید :

نتیجه گیری در مورد طراحی سایت چقدر درامد دارد ؟

در دنیای طراحی سایت شما نیاز است تکامل خود را طی کنید، اگر تا بحال طراحی سایت ارزان قیمت انجام نداده باشید، گرفتن پروژه میان قیمت برای شما دردسر‌ساز است مگر اینکه قبل از دریافت پروژه میان قیمت به فکر تیم‌سازی بوده و افرادی را در کنار خود داشته باشید.

برای داشتن درامدهای بیش از حد طراحی سایت نیاز است که روشهای کسب درامد از وردپرس را یاد بگیرید که در همین زمینه یک دوره رایگان برای شما تهیه کردم که می‌توانید از لینک زیر اقدام به شرکت در آن نمایید.

کسب درآمد از وردپرس

نکته پایانی اینکه طبق تجربه من هیچ محدودیتی در کسب درامد از طراحی سایت وجود ندارد اما شما باید شرایط آن را داشته باشید که در طول این مقاله کامل برای شما شرح دادم.

امیدوارم که این مقاله دید شما را به دنیای طراحی سایت باز کرده باشد. اگر دوستی دارید که تازه می‌خواهد وارد این دنیای جذاب شود و مشتاق است که درامد بالایی داشته باید لطفاً این مقاله را با ایشان به اشتراک بزار و اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید در بخش نظرات بنویس تا دیگران هم از دانش و تجربه شما استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *