|

آشنایی با تکنیک‌های هک رشد در وردپرس growth-hacking-wordpress

آشنایی با تکنیک‌های هک رشد در وردپرس

آشنایی با تکنیک‌های هک رشد در وردپرس growth-hacking-wordpressدر جلسه قبلی به بررسی اینکه هک رشد چیست پرداختیم. روش هایی را باهم بررسی کردیم که به کمک آن ها بتوان از تکنیک‌های هک رشد استفاده کرد. برخی ویژگی ها این تکنیک را از تکنیک های متداول متمایز می کند. به کمک تست های A/B و بررسی بازخوردها می توانیم تکنیک‌های هک رشد را پیاده سازی کنیم.

انواع تکنیک‌های هک رشد

تکنیک‌های هک رشد یا Growth Hacking بسیار متنوع هستند اما همگی با یک هدف دنبال می شوند که به رشد وب سایت منجر می شوند.

 • توجه به رشد به عنوان ” هدف اصلی”
 • محصول بخش مهمی از بازار
 • از ابزار ها و روش های مختلف استفاده می کند
 • تست های A/B
 • تحلیل بازخوردها
 • بررسی سئوی سایت
 • بازاریابی ایمیل
 • تهیه لیست ایمیل
 • فعالبت در شبکه های اجتماعی

SEO مشکل­ آفرین سایت شما

آشنایی با تکنیک‌های هک رشد در وردپرس seo

SEO بخش مهمی از تکنیک‌های هک رشد در وردپرس است که به طور کاملا مستقیم بر رشد وب سایت تاثیر می گذارد. موتور های جستجو یکی از مهم ترین منابع جذب ترافیک برای بیشتر سایت ها است. به دلیل رقابت فزاینده بین سایت ها شما برای تضمین رتبه ی بالاتر به آن نیاز دارید. بنابر این سئوی سایت را با هدف بهینه سازی برای موتورهای جستجو دنبال می کنیم. بیش ترین ترافیک دریافتی هر وب سایت از طریق موتورهای جستجو است و اگر وب سایت شما به صورت صحیح بهینه سازی نشده باشد ترافیک قابل توجهی را از دست خواهید داد.

افزونه ای که بسیار محبوب واقع شده و عملکرد خوبی دارد و ما هم توصیه می کنم Yoast SEO است. این افزونه عمل خاصی انجام نمی دهد تنها برخی فاکتورهای سئوی داخلی را بررسی کرده و پیشنهادهایی در جهت بهبود این موارد ارائه می دهد که سرعت بهینه سازی سئوی داخلی بسیار بالا می رود. استفاده  ونصب و راه اندازی این افزونه بسیار ساده است و نسخه رایگان ان نیز  دارای عملکردی قوی و فوق العاده می باشد. این یک راه حل تکامل یافته ی SEO است که شامل ابزار تحلیل محتوای قدرتمندی می باشد.

البته، سایر موارد به موتور های جستجو مربوط می باشد. سایر فعالیت هایی که به شما مربوط است سرعت و سازگاری می باشد. بررسی کنید که وب سایت شما رسپانسیو بوده و با موبایل سازگار است، بر روی بهینه سازی سرعت سایت سرمایه گذاری کرده و با استفاده از AMP وب سایت خود را قدرتمندتر کنید.

به بازاریابی محتوای مشغول شوید

سرمایه گذاری در بازاریابی محتوا یکی از روش های بسیار خوب و از تکنیک‌های هک رشد در وردپرس می باشد. بسیاری از برند ها و وب سایت ها با فراهم نمودن محتوای منحصربفرد، بازدید کننده جذب می کنند و ترافیک خوبی دارند.

یکی از بهترین تکنیک‌های هک رشد در وردپرس استفاده از ابزارهای زمانبندی و انتشار در شبکه های اجتماعی است. این ابزارها به طور منظم پست هایی منتشر می کنند که باعث می شوند تا کاربران بیشترین بهره را از رسانه اجتماعی ببرند. انتشار این موارد موجب جذب بازدیدکننده خواهد شد.

روش دیگر اینکه از ابزارهای مدیریت محتوا یا افزونه هاب نمایش مطالب محبوب و مطالب مرتبط استفاده کنید. به این صوت خوانندگان با محتوای شما آشنا می شوند و شما نیز نرخ تبدیلات بیشتری خواهید داشت. به همین دلیل مطالعه ی محتوای بازاریابی، کار اول شما است. اگرچه وردپرس تعدادی پلاگین برای موثرتر کردن روش های هک نیز ارائه می دهد. در ادامه تعدادای از افزونه های وردئرسی را معرفی می کنیم که می توان به عنوان تکنیک‌های هک رشد در وردپرس استفاده کرد.

 • Editorial Calendar: مدیریت زمانبندی انتشارات با کشیدن و رها کردن پست ها در تقویم. جایگزین: CoSchedule
 • Related posts by Jetpack: یکی از بهترین افزونه هایی است که پست های مرتبط را نمایش می دهد.  Yuzo Related Posts نیز مشابه آن می باشد.
 • WordPress Popular Posts: نشان دادن معروف ترین پست های سایت شما یکی از بهترین راه ها برای درگیر کردن افراد است. تنظیمات این افزونه قابل سفارشی سازی است.
 • Revive Old Posts: با این افزونه محتوای قدیمی را به صورت منظم در رسانه ی اجتماعی به چرخه در بیاورید. محتوای همیشه سبز را به چرخه در آورده و بازدید کننده جدید کسب کنید.

لیستی از ایمیل بسازید

آشنایی با تکنیک‌های هک رشد در وردپرس optinmonster

یکی دیگر از تکنیک‌های هک رشد در وردپرس بازاریابی ایمبل است. کمک گرفتن از بازاریابی ایمیل برای هک رشد ضروری است. مشترکین ایمیل همان بازدید کنندگان وفادار شما هستند. از آنجاییکه آن ها قبلا ایمیل خود رادر فرم خبرنامه های وبسایت وارد نموده اند، به گرفتن اطلاعات و محتوای بیشتر از سایت شما مایل دارند. به همین دلیل ایجاد لیست ایمیل یک گزینه بسیار عالی است تا در مراحل بعدی محتوای خود را به صاحبان این ایمیل ها ارسال کنید.

 • OptinMonster: یکی از ابزار های مفید، اضافه کردن فزم های مختلف به قسمت های دلخواه وب سایت است. این افزونه رایگان نیست.
 • SumoMe: یکی دیگر از ابزارهای بسیار مفید برای جمع آوری ایمیل و تهیه لیست ایمیل برای استفاده در دفعات بعدی است. اضافه نمودن فرم های ثبت نام به صورت شناور، ساخت فرم یا  popup و … تکنیک های خوبی برای دریافت ایمیل کاربران هستند. البته می توان از ابزار های رایگان نیز استفاده نمود.
 • MailChimp for WordPress: افزونه MailChimp یکی از مطلوب ترین سرویس های بازاریابی است زیرا کارکرد آن تا 2000 مشترک به صورت رایگان است. این افزونه اتصال MailChimp به وردپرس را به راحتی فراهم می آورد.

پایان جلسه دوم هک رشد

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله