|

سلام دوستان پشتیبان سایت ؛ دلایل متعددی برای تغییر نام کاربری در وردپرس وجود دارد. از جمله موارد امنیتی، فراموشی نام کاربری، فاش شدن نام کاربری و… اما چگونه می توانید نام کاربری وردپرس خود را تغییر دهید؟ راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. در این آموزش از پشتیبان وردپرس سه روش برای چگونگی انجام تغییر نام کاربری وردپرس خواهیم داد. اما قبل از آن باید بدانید چرا باید نام کاربری پیش فرض admin را تغییر دهید؟

 

تغییر نام کاربری وردپرس

چرا باید نام کاربری وردپرس خود را تغییر دهید؟

سوالی که برای اکثر کاربران پیش می آید این است که چرا باید نام کاربری وردپرس خود را تغییر دهیم؟ آیا نیاز به تغییر آن وجود دارد یا هیچ مشکلی در استفاده از نام پیش فرض وجود ندارد؟
بله دلیلی معتبر برای تغییر نام کاربری وردپرس شما وجود دارد که “امنیت” است. نام کاربری پیش فرض وردپرس admin برای همه شناخته شده است و این باعث می شود که سایت وردپرسی شما به در برابر تلاش های هک شدن آسیب پذیر باشد. این کار یکی از ۷ اشتباه مشکل ساز در وردپرس است که هیچ گاه نباید انجام داد!
 
 
چرا باید نام کاربری وردپرس خود را تغییر دهید
 
محبوبیت وردپرس در میان میلیون ها طراح وب و توسعه دهندگان آن را به عنوان هدفمندترین پلتفرم برای هکرها نیز ایجاد کرده است. بنابراین برای محافظت از وب سایت خود در برابر هکرها، باید اقدامات امنیتی لازم را انجام دهید.  اولین و اساسی ترین قدم، تغییر نام کاربری پیش فرض وردپرس است.
 

 3 روش برای تغییر نام کاربری در وردپرس

در ادامه به سه روش برای تغییر نام کاربری در وردپرس می پردازیم.
 1. اضافه کردن یک کاربر جدید و حذف کاربر مدیریت قبلی
 2. تغییر نام کاربری در وردپرس با استفاده از افزونه
 3. تغییر نام کاربری وردپرس با استفاده از phpMydAdmin

1- اضافه کردن یک کاربر جدید و حذف کاربر مدیریت

روش اول ساده ترین ترفند موجود است. منطق ساده ای است که در آن یک کاربر جدید با مجوزهای مشابه مدیر ایجاد می کنیم و کاربر قبلی پیش فرض یا همان مدیر را حذف می کنیم. فرایند به صورت زیر است که از پنل مدیریتی وردپرس به بخش کاربران و سپس افزودن رجوع کنید.
 1. کاربر جدیدی با نقش مدیر ایجاد کنید.
 2. دقت کنید فیلدهای نام، آدرس ایمیل، نام کاربری و… را به درستی وارد کنید.
 3. با کاربر مدیر جدید به وردپرسی خود وارد شوید.
 4. کاربر مدیر پش فرض قبلی را حذف کنید.
 5. تایید حذف مدیر قبلی
نکته بسیار مهم: مرحله شماره 5 بسیار مهم است. این مرحله برای ذخیره تمام محتوایی است که شما با کاربر قبلی ایجاد کرده اید. بر روی گزینه Attribute all content to کلیک کرده و سپس از منوی کشویی مقابل آن نام کاربری مدیر جدید را انتخاب کنید. پس از انتخاب حساب، می توانید دکمه تأیید حذف را کلیک کنید. اکنون مدیر قدیمی در فهرست کاربران مشاهده نمی شود و تمام محتوای قبلی به کاربر جدیدی که در مرحله 5 انتخاب کرده اید اختصاص داده می شود.

2- تغییر نام کاربری در وردپرس با استفاده از افزونه

یکی دیگر از روش های ساده برای تغییر نام کاربری در وردپرس استفاده از یک افزونه وردپرس برای این است.
نکته: اگر دربرابر نصب افزونه ها حساس هستید و فکر می کنید برای موارد ریز نباید افزونه نصب کرد اصلا نگران نباشید. استفاده از این افزونه ها هیچ آسیبی به وب سایت شما نمی رسانند.  زیرا می توانید پس از تغییر نام کاربری، آنها را حذف کنید.
به سادگی می توانید یک نام کاربری جدید در فیلد مربوطه وارد کنید و نام کاربری فعلی خود را به روز رسانی کنید. در ادامه لیستی از افزونه ها مشاهده می کنید که می توانید برای تغییر نام کاربری از آن ها استفاده کنید:
 • Username Changer
 • Admin renamer extended
 • WPVN – Username Changer

3- تغییر نام کاربری وردپرس با استفاده از phpMydAdmin

دو روش قبلی بسیار ساده هستند و به شما کمک می کنند تا نام کاربری خود را به سرعت تغییر دهید. اما این روش کمی پیچیده تر از دو روش قبلی است زیرا شما باید تغییرات را مستقیم در پایگاه داده وردپرس خود اعمال کنید. توصیه می شود اگر با موارد فنی پایگاه داده آشنا نیستید، از تغییرات مستقیم در پایگاه داده اجتناب کنید.اما در بعضی موارد هیچ گزینه ای وجود ندارد و شما باید از طریق backend وارد شوید و جزئیات کاربر را به روز کنید. به عنوان مثال اگر نام کاربری و آدرس پست الکترونیک وردپرس خود را فراموش کرده اید، نمی توانید به داشبورد وردپرس دسترسی پیدا کنید پس ناچارا باید از طریق پایگاه داده اقدام کنید.مراحل تغییر نام کاربری ورپرس از طریق phpMydAdmin به صورت زیر است.

1- ورود به cPanel

تغییر نام کاربری در وردپرس -cPanel
ابتدا به cPanel وارد شوید و گزینه phpMydAdmin را از بخش Databases انتخاب کنید.

2- انتخاب پایگاه داده

پایگاه داده وب سایت خود را انتخاب کنید.

تغییر نام کاربری در وردپرس

3- انتخاب جدول wp_users

به طور پیش فرض، جداول پایگاه داده وردپرس از wp_ به عنوان پیشوند استفاده می کنند. جدول “wp_users” را پیدا کنید و سپس روی نام کاربری که می خواهید ویرایش کنید، کلیک کنید.

تغییر نام کاربری در وردپرس -

4- تغییر مقادیر

مقدار user_login را به آنچه می خواهید تغییر دهید. به عنوان مثال شما می توانید “admin” را با “نام دلخواه خود” جایگزین کنید.
 
تغییر نام کاربری در وردپرس
در آخر برای ذخیره تغییرات بر روی دکمه go کلیک کنید و مجددا به حساب خود وارد شوید.

نتیجه نهایی

اکنون می دانید که چرا و چگونه  نام کاربری در وردپرس خود را به روز کنید. اگر نمی خواهید افزونه ای را نصب کنید، به شدت توصیه می کنم از روش 1 استفاده کنید. اما باز هم توجه داشته باشید که هیچ آسیبی در هنگام استفاده از افزونه برای تغییر نام کاربری متوجه وب سایت شما نیست. هنگامی که پنل وردپرس شما قفل شده و گزینه دیگری ندارید، فقط یک روش وجود دارد و که دسترسی به پایگاه داده وردپرس و تغییر دادن مقادیر است.
موفق باشید.
[gap height=”50px”] [button text=”افزایش امنیت وردپرس” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/wordpress-malware-removal-service/” target=”_blank”]
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله