|

افزونه WP-Polls

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

سلام عزیزان پشتیبان وردپرس؛ استفاده از فرم­ نظرسنجی در وب­سایت اهمیت ویژه ­ای دارد. شما با استفاده از فرم نظرسنجی علاوه بر احترام به نظر کاربران خود، باعث آشنایی بیشتر با علایق و نظرات آن­ ها خواهید شد. این روش کمک شایانی به بهبود وضعیت وب­سایت شما می کند. روش­ ها و افزونه­ های متعددی برای ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس وجود دارد که ما امروز در این مطلب قصد معرفی یکی از بهترین افزونه­ های موجود جهت ایجاد فرم نظرسنجی افزونه WP-Polls را داریم. با ما همراه باشید.

 

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس

افزونه WP-Polls یکی از بهترین و پرطرفدارترین افزونه­ های ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با بیش از 100000 نصب فعال و امتیاز 4 از 5 در مخزن وردپرس می­باشد. این افزونه که توسط Lester ‘GaMerZ’ Chan توسعه داده شده است، شما را قادر می­سازد که خیلی ساده فرم نظرسنجی با استایل مناسبی در وب­سایت وردپرسی خود ایجاد نمایید.

امکانات افزونه WP-Polls

  • امکان ایجاد بی­ نهایت فرم نظرسنجی در وب­سایت.
  • قرار دادن فرم نظرسنجی در هر گوشه­ ای از قالب.
  • درج فرم نظرسنجی با استفاده از ابزارک.
  • امکان نمایش فرم­ های نظرسنجی به صورت تصادفی.
  • مدیریت کامل بخش­ های مختلف افزونه.
  • قابلیت محدود کردن دسترسی برای سطح­ های کاربری مختلف.

نصب و راه­ اندازی افزونه WP-Polls

برای نصب و فعال سازی افزونه از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس به تب افزونه> افزودن مراجعه کرده و اقدام به نصب و فعال سازی آن نمایید. پس از فعال کردن افزونه عبارتی تحت عنوان WP-Polls در منوی سمت راست پیشخوان ایجاد می­شود.

 

نصب و راه­ اندازی افزونه WP-Polls

شروع کار با افزونه افزونه WP-Polls

ابتدا مروری بر تنظیمات افزونه داشته و سپس به چگونگی ایجاد فرم نظرسنجی با استفاده از این افزونه خواهیم پرداخت.

Poll Options

در این بخش می­توانید استایل و کارایی فرم نظرسنجی را به دلخواه خود شخصی سازی نمایید.

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

Poll Bar Style

در این قسمت می­توانید نوع استایل و اندازه نوار نشانگر میزان نظرات را مشخص کنید.

Polls AJAX Style

Show Loading Image With Text: نمایش تصاویر درحال بارگذاری به همراه متن.Show Fading in And Fading Out Of Poll: از این گزینه می­توانید حالت Fading in و Fading out را فعال و یا غیر فعال کنید.

Sorting of Poll Answers

نحوه ­ی چیدمان متن نظر سنجی را می­توانید از این بخش تعیین کنید.

Sorting of Poll Results

نحوه چیدمان نتایج را نیز از این بخش می­توانید تعیین کنید.

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

Allow to Vote

از این بخش قادر خواهید بود تعیین کنید که چه سطح کاربری اجازه شرکت در نظرسنجی را دارا می­باشد.در پایان بر روی گزینه­ ی “Save Change”  کلیک نمایید.

Add Poll

این بخش مربوط به وارد کردن سوال و جواب­ های نظرسنجی می­باشد.

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

Poll Question

در فیلد ” Question ” باید سوال خود را وارد کرده و در فیلدهای زیرین آن که شامل فیلدهای “Answer” می­باشد جواب­ های مورد نظر خود را وارد نمایید.همواره می­توانید با کلیک کردن بر روی گزینه­ ی “Add Answer” فیلد جدیدی اضافه کرده و یا با کلیک بر روی گزینه ­ی “Remove” در مقابل هر فیلد، آن را حذف نمایید.

Poll Multiple Answers

با قرار دادن گزینه­ ی ” Allows Users To Select More Than One Answer ” بر روی “yes”، شما این اجازه را به کاربران خواهید داد که بتوانند بیش از یک پاسخ را انتخاب نمایند. و تعداد مجاز انتخابی را می­توانید از گزینه ” Maximum Number of Selected Answers Allowed ” تعیین نمایید.

Poll Start/End Date

از این بخش زمان شروع و پایان نظرسنجی درون وب­سایت خود را می­توانید تعیین نمایید.در پایان بر روی گزینه­ ی “Add Poll” کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه پیامی تحت عنوان ” added successfully” در بالای همین بخش ظاهر می­شود.

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Pollsشورت کد را کپی کرده و سپس به صفحه افزودن نوشته و یا افزودن برگه مراجعه کنید.شورت کد را همانند تصویر در بخش مورد نظر قرار داده و سپس بر روی گزینه­ ی انتشار کلیک نمایید.ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

همانطور که مشاهده می­کنید فرم نظرسنجی مورد نظر ما ایجاد شده است.

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

درج فرم نظرسنجی با ابزارک ­ها

برای درج نظرسنجی با استفاده از ابزارک ابتدا از منوی پیشخوان وردپرس به تب نمایش> ابزارک­ ها مراجعه فرمایید.ابتدا از منوی ابزارک­ های در دسترس ابزارک “Polls” را یافته و با عمل کشیدن و رها کردن آن را به مکان مورد نظر خود منتقل نمایید.

درج فرم نظرسنجی با ابزارک ­ها

در فیلد Title عنوان نظرسنجی را وارد کنید و سپس از منوی Poll To Display نظرسنجی که قصد نمایش دارید را انتخاب کنید. در پایان بر روی گزینه “دخیره” کلیک نمایید.همانطور که مشاهده می­فرمایید نظرسنجی مورد نظر ما در سایدبار وب­سایت ایجاد شده است.

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

نتیجه پایانی

ایجاد نظرسنجی درون وب­سایت علاوه بر احترام گذاشتن به کاربران، باعث تعامل و ارتباط بیشتر با آن­ها می­شود. شما با استفاده از نظرسنجی می­توانید کیفیت مطالب موجود وب­سایت خود را بهبود بخشیده و در نتیجه باعث رشد کسب کار خود شوید.بدون شک افزونه ­ای که امروز معرفی کردیم یکی از بهترین افزونه­ های موجود برای ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس می­باشد که با ارائه دو روش ساده و کاربردی (استفاده از شورت کد و ابزارک) و امکانات بی­نظیر دیگر برای درج و کنترل کامل نظرسنجی درون وب­سایت آن را به یکی از پرطرفدار ترین افزونه­ ها تبدیل نموده است. اگر شما هم قصد ایجاد یک فرم نظرسنجی درون وب­سایت خود دارید پیشنهاد ما به شما افزونه WP-Polls می­باشد.

با تشکر از همراهی شما.

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله