سلام عزیزان پشتیبان وردپرس؛ استفاده از فرم­ نظرسنجی در وب­سایت اهمیت ویژه ­ای دارد. شما با استفاده از فرم نظرسنجی علاوه بر احترام به نظر کاربران خود، باعث آشنایی بیشتر با علایق و نظرات آن­ ها خواهید شد. این روش کمک شایانی به بهبود وضعیت وب­سایت شما می کند. روش­ ها و افزونه­ های متعددی برای ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس وجود دارد که ما امروز در این مطلب قصد معرفی یکی از بهترین افزونه­ های موجود جهت ایجاد فرم نظرسنجی افزونه WP-Polls را داریم. با ما همراه باشید.

 

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس

افزونه WP-Polls یکی از بهترین و پرطرفدارترین افزونه­ های ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با بیش از 100000 نصب فعال و امتیاز 4 از 5 در مخزن وردپرس می­باشد. این افزونه که توسط Lester ‘GaMerZ’ Chan توسعه داده شده است، شما را قادر می­سازد که خیلی ساده فرم نظرسنجی با استایل مناسبی در وب­سایت وردپرسی خود ایجاد نمایید.

امکانات افزونه WP-Polls

  • امکان ایجاد بی­ نهایت فرم نظرسنجی در وب­سایت.
  • قرار دادن فرم نظرسنجی در هر گوشه­ ای از قالب.
  • درج فرم نظرسنجی با استفاده از ابزارک.
  • امکان نمایش فرم­ های نظرسنجی به صورت تصادفی.
  • مدیریت کامل بخش­ های مختلف افزونه.
  • قابلیت محدود کردن دسترسی برای سطح­ های کاربری مختلف.

نصب و راه­ اندازی افزونه WP-Polls

برای نصب و فعال سازی افزونه از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس به تب افزونه> افزودن مراجعه کرده و اقدام به نصب و فعال سازی آن نمایید. پس از فعال کردن افزونه عبارتی تحت عنوان WP-Polls در منوی سمت راست پیشخوان ایجاد می­شود.

 

نصب و راه­ اندازی افزونه WP-Polls

شروع کار با افزونه افزونه WP-Polls

ابتدا مروری بر تنظیمات افزونه داشته و سپس به چگونگی ایجاد فرم نظرسنجی با استفاده از این افزونه خواهیم پرداخت.

Poll Options

در این بخش می­توانید استایل و کارایی فرم نظرسنجی را به دلخواه خود شخصی سازی نمایید.

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

Poll Bar Style

در این قسمت می­توانید نوع استایل و اندازه نوار نشانگر میزان نظرات را مشخص کنید.

Polls AJAX Style

Show Loading Image With Text: نمایش تصاویر درحال بارگذاری به همراه متن.Show Fading in And Fading Out Of Poll: از این گزینه می­توانید حالت Fading in و Fading out را فعال و یا غیر فعال کنید.

Sorting of Poll Answers

نحوه ­ی چیدمان متن نظر سنجی را می­توانید از این بخش تعیین کنید.

Sorting of Poll Results

نحوه چیدمان نتایج را نیز از این بخش می­توانید تعیین کنید.

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

Allow to Vote

از این بخش قادر خواهید بود تعیین کنید که چه سطح کاربری اجازه شرکت در نظرسنجی را دارا می­باشد.در پایان بر روی گزینه­ ی “Save Change”  کلیک نمایید.

Add Poll

این بخش مربوط به وارد کردن سوال و جواب­ های نظرسنجی می­باشد.

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

Poll Question

در فیلد ” Question ” باید سوال خود را وارد کرده و در فیلدهای زیرین آن که شامل فیلدهای “Answer” می­باشد جواب­ های مورد نظر خود را وارد نمایید.همواره می­توانید با کلیک کردن بر روی گزینه­ ی “Add Answer” فیلد جدیدی اضافه کرده و یا با کلیک بر روی گزینه ­ی “Remove” در مقابل هر فیلد، آن را حذف نمایید.

Poll Multiple Answers

با قرار دادن گزینه­ ی ” Allows Users To Select More Than One Answer ” بر روی “yes”، شما این اجازه را به کاربران خواهید داد که بتوانند بیش از یک پاسخ را انتخاب نمایند. و تعداد مجاز انتخابی را می­توانید از گزینه ” Maximum Number of Selected Answers Allowed ” تعیین نمایید.

Poll Start/End Date

از این بخش زمان شروع و پایان نظرسنجی درون وب­سایت خود را می­توانید تعیین نمایید.در پایان بر روی گزینه­ ی “Add Poll” کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه پیامی تحت عنوان ” added successfully” در بالای همین بخش ظاهر می­شود.

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Pollsشورت کد را کپی کرده و سپس به صفحه افزودن نوشته و یا افزودن برگه مراجعه کنید.شورت کد را همانند تصویر در بخش مورد نظر قرار داده و سپس بر روی گزینه­ ی انتشار کلیک نمایید.ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

همانطور که مشاهده می­کنید فرم نظرسنجی مورد نظر ما ایجاد شده است.

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

درج فرم نظرسنجی با ابزارک ­ها

برای درج نظرسنجی با استفاده از ابزارک ابتدا از منوی پیشخوان وردپرس به تب نمایش> ابزارک­ ها مراجعه فرمایید.ابتدا از منوی ابزارک­ های در دسترس ابزارک “Polls” را یافته و با عمل کشیدن و رها کردن آن را به مکان مورد نظر خود منتقل نمایید.

درج فرم نظرسنجی با ابزارک ­ها

در فیلد Title عنوان نظرسنجی را وارد کنید و سپس از منوی Poll To Display نظرسنجی که قصد نمایش دارید را انتخاب کنید. در پایان بر روی گزینه “دخیره” کلیک نمایید.همانطور که مشاهده می­فرمایید نظرسنجی مورد نظر ما در سایدبار وب­سایت ایجاد شده است.

ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس با افزونه WP-Polls

نتیجه پایانی

ایجاد نظرسنجی درون وب­سایت علاوه بر احترام گذاشتن به کاربران، باعث تعامل و ارتباط بیشتر با آن­ها می­شود. شما با استفاده از نظرسنجی می­توانید کیفیت مطالب موجود وب­سایت خود را بهبود بخشیده و در نتیجه باعث رشد کسب کار خود شوید.بدون شک افزونه ­ای که امروز معرفی کردیم یکی از بهترین افزونه­ های موجود برای ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس می­باشد که با ارائه دو روش ساده و کاربردی (استفاده از شورت کد و ابزارک) و امکانات بی­نظیر دیگر برای درج و کنترل کامل نظرسنجی درون وب­سایت آن را به یکی از پرطرفدار ترین افزونه­ ها تبدیل نموده است. اگر شما هم قصد ایجاد یک فرم نظرسنجی درون وب­سایت خود دارید پیشنهاد ما به شما افزونه WP-Polls می­باشد.

با تشکر از همراهی شما.