|

سلام دوستان پشتیبان وردپرس ؛ امروزه سرعت بارگذاری وب سایت یکی از مسائل مهم در دنیای وب می باشد. هر اندازه که وب سایت شما زمان بیشتری برای بارگذاری از کاربر بگیرد همان اندازه شما ضرر کرده اید. زیرا در اکثر مواقع کاربران با برخورد با چنین وب سایت هایی خیلی سریع آن وب سایت را ترک کرده و سراغ وب سایت دیگری می روند. همچنین این کندی بارگذاری باعث کاهش محبوبیت وب سایت شما در موتور های جستجو مانند گوگل می شود. بنابراین باید به میزان سرعت بارگذاری صفحات وب سایت خود توجه لازم را داشته باشید. امروز در این مطلب قصد معرفی یکی از بهترین افزونه های افزایش سرعت در وردپرس به نام افزونه  WP Asset CleanUp  را داریم که به وسلیه ی آن قادر خواهید بود به راحتی با چند اقدام ساده سرعت بارگذاری وب سایت وردپرسی خود را تا حد چشمگیری بهبود دهید.

افزایش سرعت در وردپرس و بهینه سازی صفحات با WP Asset CleanUp

 

افزایش سرعت در وردپرس و بهینه سازی صفحات با WP Asset CleanUp 

WP Asset CleanUp یکی از بهترین افزونه های موجود برای افزایش سرعت در وردپرس می باشد که می توانید با استفاده از آن با چند اقدام ساده سرعت وب سایت خود را به بالاترین حد ممکن آن برسانید. این افزونه که توسط Gabriel Livan توسعه داده شده تا اکنون بیش از 5000 نصب فعال را در مخزن وردپرس ثبت کرده است.

امکانات افزونه

نصب و راه اندازی WP Asset CleanUp

برای نصب افزونه ی WP Asset CleanUp از منوی پیشخوان وردپرس به افزونه> افزودن مراجعه کرده و اقدام به نصب و فعال سازی آن نمایید. پس از فال کردن افزونه گزینه ای با عنوان WP Asset Clean Up در منوی پیشخوان وردپرس ایجاد می شود.

 

نصب و راه اندازی WP Asset CleanUp

 

آموزش افزونه ی WP Asset CleanUp را از بخش Settings  آن آغاز می کنیم.

زیر منوی Settings

در این بخش سه گزینه مشاهده می کنید که در ادامه به تشریح آنها خواهیم پرداخت.

زیر منوی Settings

 

Manage in the Dashboard: این گزینه باعث ویرایش فایل های Assets در متا باکس شده و تمام سبک ها و اسکریپت هایی که مورد استفاده قرار گرفته اند را بازبینی می کند.Assets Retrieval Mode (if managed in the Dashboard): اگر گزینه ی قبل را انتخاب کرده اید در این بخش دو روش مختلف برای بازایابی assets را می توانید به اختیار برگزینید.Direct: این گزینه با ایجاد یک تماس Ajax مستقیم در URL باعث بازایابی Assets شده و سپس برای پردازش لیست یک تماس اضافی Ajax نیز ایجاد می کند.گاهی اوقات به دلیل برخی از عوامل امنیتی ممکن است درخواست Ajax مسدود شود و باید روش دیگری را برگزید.WP Remote Post: این گزینه یک تماس Ajax وردپرس ایجاد می کند و سورس کد HTML را از طریق wp_remote_post() دریافت می کند. این روش احتمال این که مسدود شود کمتر است.Manage in the Front-end: اگر تمایل دارید که افزونه در بخش front-end کار کند. برای فعال سازی گزارش ها و تنظیمات در front-end این گزینه را انتخاب کنید.تنظیمات را در این بخش ذخیره کنید و به تب بعدی مراجعه نمایید.

زیر منوی Home Page

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید افزونه WP Asset Clean Up فایل های اصلی وردپرس را نشان می دهد.

 

بهینه سازی و افزایش سرعت در وردپرس با افزونه WP Asset CleanUp

 

هر پرونده ای که توسط افزونه یافت شده سه گزینه برای آن در دسترس می باشد. توصیه می شود قبل از هر اقدامی یک نسخه ی پشتیبان از وب سایت خود تهیه کنید.Unload on this page: در این صفحهUnload Everywhere: در همه جاLoad it on this: بارگزاری در این صفحه، این گزینه در صورتی که هر کدام از گزینه های بالا انتخاب شده باشد کار میکند.

 

زیر منوی Bulk Unloads

اگر شما گزینه ی Unload Everywhere و یا Unload in All Pages of Post Type را انتخاب کرده باشید لیست assets های موجود در این بخش نمایش داده می شود و شما می توانید آنها را در هنگام نمایش صفحات وب سایت خود مدیریت کنید.

نتیجه پایانی:

همان طور که مشاهده کردید کار با افزونه نسبتا ساده است. اما دقت داشته باشید قبل هر اقدامی دقیقا بدانید دارید چه کاری انجام می دهید.گاهی اوقات علت اصلی کندی در بارگذاری صفحات وب سایت افزونه و یا کد ها و استایل های غیر استاندارد و سنگین می باشد. که برای یافتن آن ها باید زمان زیادی را صرف کنید. WP Asset Clean-up صفحات وب سایت شما را به طور کامل اسکن کرده و هر چیزی را که می تواند باعث کاهش سرعت شود را لیست جدا می کند. و شما را قادر می سازد تا از بارگذاری آن ها در صفحات و یا پست ها جلوگیری نمایید. بنابراین با کاهش بار صفحات شما و نیز کاهش تعداد در خواست HTTP، سرعت بارگذاری وب سایت شما افزایش چشمگیری را خواهد داشت.

اگر وب سایت شما هم به کندی بارگذاری می شود افزونه ی WP Asset Clean-up گزینه ی مناسبی برای بررسی و افزایش سرعت در وردپرس و بهینه سازی سرعت بارگذاری صفحات می باشد.