|

سئو هنری است که موجب می‌شود موتورهای جستجوی وب سایت شما را بهتر درک کنند. در صورتی که محتوای شما توسط موتورهای جستجو درک شود، احتمال اینکه در نتایج ابتدایی گوگل قرار بگیرید افزایش می‌یابد. هنگام جستجوی موضوعی توسط بازدیدکنندگان، گوگل میلیون‌ها نتیجه را لیست می کنند اما فقط 10 نتیجه در صفحه اول نمایش داده میشود این 10 نتیجه اول در  گوگل می توانند بیشترین احتمال فروش و بازدید را دریافت کنند بنابراین بسیار مهم است که به بهینه سازی وبسایت خود توجه کنید. اما چه راه هایی داریم که بتوانیم جزو ۱۰ نتیجه ی اول در گوگل باشیم؟

10 نتیجه اول در  گوگل

سئو سایت

تمامی این موارد در موقعیت و و رتبه بندی وب سایت تاثیر دارند. برای بهبود رتبه بندی باید روی کیفیت و تامین نیاز کاربران تمرکز کنید. تمام فاکتورهای گوگل در نهایت به یک گزینه ختم می‌شوند و آن هم رضایت کاربران است. بنابراین سعی کنید محتوای خود را به گونه ای ارائه دهید که بازدیدکنندگان شما توقع دارند! در صورتی که محتوا با کیفیت باشد خود به خود میزان بازدید و رتبه بندی آن بهبود می یابد.

انواع سئو از نظر فضای پیاده سازی

  1. سئو داخلی
  2. سئو خارجی

استراتژی های سئو

هر وب سایتی با توجه به صنعت، رقبای خود، شرایط و مخاطبان هدف یک نوع استرتژی را در نظر می گیرد. امروزه تکنیک بازاریابی محتوا به شدت رو به رشد و تاثیر بسیار چشم گیری بر رشد سایت دارد. انواع استراتژی هایی که برای رشد سئو سایت در نظر گرفته می شود به شرح زیر است:

 

 

آموزش سئو سایت

سئو محتوا چیست؟

همان طور که گفتیم امروزه از تکنیک محتوا گذاری برای جذب مخاطب و بهبود سئو سایت کمک گرفته می شود.

عوامل مورد نظر برای بهینه سازی محتوا

کلمات کلیدی محتوا

کلمات کلیدی در محتوا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند. می توانید از ابزارهای سنجش کلمات کلیدی کمک بگیرید. سعی کنید بهترین و مرتبط ترین کلمه را در ارتباط با موضوع خود استفاده کنید.می توانید چند کلمه کلیدی مفید را انتخاب کنید سپس بررسی کنید که کدام یک توسط کاربران بیشتر جستجو شده اند.  دقت کنید کلمه کلیدی بیشترین جستجو را در موتورهای جستجو داشته باشد. برای این منظور می توانید کلمات مورد نظر خود را در موتور جستجوی گوگل سرچ کنید و سپس ببینید کدام یک نتیجه ای بیشتری را به خود اختصاص داده است.

عنوان محتوا

در مرحله بعد باید عنوان مناسبی برای محتوا در نظر بگیرید. عنوانی که جامع، گویای موضوع و برای کاربران جذاب باشد. این عنوان باید برای کاربران جالب باشد تا به مطالعه آن ترغیب شوند. درج کلمه کلیدی در عنوان مزیت فوق العاده ای محسوب می شود.سئو وردپرس

امنیت و سرعت وب سایت

سرعت بارگذاری صفحات و امنیت سایت آن به طور مستقیم روی سئو سایت تاثیر مستقیمی دارد. در صورتی که وب سایت شما به عنوان اسپم شناسایی شود، کم کم از نتایج جستجو حذف خواهید شد.

لینک سازی

سعی کنید از تکنیک های لینک سازی کمک بگیرید. به منابع معتبر خارجی لینک دهید. همچنین می توانید به لینک سازی داخلی بپردازید. سعی کنید با هدف راهنمایی بیشتر کاربران، به محتوای محتوای داخلی سایت خود لینک دهید. سعی کنید اسپم سازی نکنید بلکه تنها به محتوای مرتبط و با هدف راهنمایی بیشتر، این کار را انجام دهید. لینک سازی تاثیر بسیار خوبی بر سئو سایت شما خواهد داشت.

طول محتوا

طول محتوا بر جایگاه محتوا در نتایج جستجو تاثیر مستقیمی دارد. سعی کنید محتوایی کامل و مناسب تهیه کنید.

افزونه های سئو محتوا

افزونه ها و ابزارهای مختلفی برای بهینه سازی و سئو سایت وجود دارد. می توانید از افزونه های سئو برای بهینه سازی و بهتر شدن وضعیت سایت کمک ب گیرید.دو افزونه yoast seo  و All in One SEO Pack جزء معروف ترین افزونه های موجود هستند. می توانید در زمان تولید محتوا از آنها کمک بگیرید.

عنوان و توضیحات جذاب

همیشه سعی کنید توضیحات و عنوان جذابی برای محتوای بنویسید زیرا کاربران در موتور جستجو به دنبال محتوای مناسب هستند و در نگاه اول تنها عنوان سئو و پاراگرافی به عنوان توضیحات مشاهده می کنند و بر اساس آن تصمیم می‌گیرند که روی کدام محتوا کلیک کنند و به چه سایتی هدایت شوند. بنابراین سعی کنید بهترین و جذاب ترین عنوان و توضیحات را برای محتوای خود در نظر بگیرید.فرض کنید که اگر به جای آن کاربر بودید چه چیزی شما را ترغیب می‌کرد که کلیک کنید؟ و سپس بنویسید…

سئو سایت چیست

طریقه صحیح برچسب گذاری محتوا

اشتباه بسیار بزرگی است که به صورت نامحدود از برچسب‌ها کمک بگیرید. برچسب‌ها بهتر است پر تکرار باشند.  برچسب ها برای دسته بندی داخلی محتوای منتشر شده در وبسایت استفاده می شوند.برخی تصور می‌کنند برچسب‌ها باید به گونه ای نشان دهنده ی موضوع محتوای آنها باشد. سعی کنید به صورت کلی و با هدف دسته بندی داخلی از برچسب ها کمک بگیرید. هدف از وجود برچسب تنها دسته‌بندی داخلی است و هیچ تأثیری در جستجوی محتوای شما و نمایش آن به کاربر نخواهد داشت.

تصاویر

تصاویر بخش اعظمی از محتوای شما را تشکیل می‌دهند. سعی کنید تصاویر مناسب و مرتبطی را در متن بگنجانید تا کاربر خسته و کسل نشود. همچنین سعی کنید از ویژگی alt برای تصاویر خود استفاده کنید تا در نتایج جستجوی تصویری نیز ظاهر شوید.

موفق باشید. 😉