|

سلام دوستان؛ در این سری از آموزش های پشتیبان سایت قصد داریم مورد مهمی را به چالش بکشیم: چگونه زمان بارگذاری سایت را به زیر یک ثانیه برسانیم؟ یکی از رایج ترین جستجو هایی که در منحنی جستجوهای وردپرس داریم این است که “آیا می توانیم سرعت وب سایت را افزایش دهیم؟” توجه به سرعت وب سایت به دلایل مختلفی مهم است. در اینجا 4 دلیل اصلی را بیان می کنیم:

 

تاثیر هاست بر سرعت وبسایت -speed

دلیل آخر مهم ترین دلیل است. در این آموزش از پشتیبان وردپرس، چندین عمل را انجام می دهیم تا سرعت را بسنجیم. قصد داریم وب سایت را به طور کامل بررسی کرده و در آخر یک سری اقداماتی را معرفی کنیم که چگونه زمان لود را به زیر یک ثانیه برسانیم. همچنین دلایل اصلی کند شدن سایت را بیان می کنیم سپس می توانید دریابید که باید بر روی کدام مورد کار کنید تا سرعت صفحات بهبود یابد. دریابید که چگونه می توان سرعت بارگذاری را به زیر یک ثانیه رساند، قبل و بعد از اقدامات خود، نتیجه را کامل ارزیابی کنید. دراینجا برخی از نتایج نمایش داده شده است. در این آموزش قصد داریم تاثیر هاست بر سرعت وبسایت را بررسی کنیم.

تاثیر هاست بر سرعت وبسایت -wordpress_speed

در ابتدا سایت ما سریع بالا می آید و زمان بارگذاری آن کوتاه است اما مانند بسیاری از وب سایت ها، در طی زمان به آن موارد و افزونه ها و افزودنی های متعددی اضافه کرده ایم و وزن آن را بالا برده ایم. وقتی تصمیم می گیریم تا به درستی بر روی سایت سرمایه گذاری کنیم، واضح است که باید مجدد و به طور کامل توسعه داده شود.نتایج بالا، 5.2 ثانیه است که فقط برای تجارت ها کوچک قابل قبول است. ولی ما زمان زیر یک ثاینه می خواهیم. توجه داشته باشید که نتایج بالا وقتی به دست می آید که ما سرور شخصی مجازی خود را داشته باشیم و کش و ابزارهای تحویل محتوا شبکه cdn را اجرا کنیم. بدون کش کردن تا 10 ثانیه می باشد. در اینجا نتیجه به این صورت به نظر می رسد و تاثیر هاست بر سرعت وبسایت را مشاهده می کنید.

تاثیر هاست بر سرعت وبسایت -wordpress_speed

توجه داشته باشید که ابزار تست سرعت Pingdom می تواند کمی ناپایدار باشد ولی ما زمان ثابتی را در زیر یک ثانیه هدف قرار می دهیم که با انجام یک سری موارد خاص به این زمان می رسیم. مورد اول تاثیر هاست بر سرعت وبسایت است. بسیار خب شروع می کنیم به توضیح روش های سرعت بخشیدن به سایت:

تاثیر هاست بر سرعت وبسایت

از آنجا که تاثیر هاست بر سرعت وبسایت بسیار زیاد است. سریع ترین و ساده ترین روش این است که از میزبانی های ارزان قیمت به هاست مدیریت شده ی وردپرس ارتقا پیدا کنیم. هاست های ارزان برای شروع خوب هستند ولی برای کارایی بهتر با میزبان وردپرس سازگاری ندارند. حتی وقتی مشتریان ما با سرور اختصاصی یا VPS ثبت نام می کنند برای هماهنگی با هاست مدیریت شده، مشکل دارند.از نتایج بالا می توانید ببینید که تنها داشتن سرور به این معنی نیست که سایت شما سریع تر اجرا می شود. ارتقا یک سری سایت از میزبانی رایگان به میزبانی وردپرس را بررسی کردیم و طبق نتایج بهبود 54 درصدی سرعت را داشته ایم. این نوع هاست ها راهی هوشمند برای مدیریت سایت های وردپرس دارند. آن ها افزونه های خاصی را محدود کرده و راه هایی برای مدیریت کش، بازنشانی و ساختن CDN داشته اند که تصاویر و سایر فایل ها را با سرعتی سبک ارائه می دهد. قبل از آن وردپرس را بر روی VPS و همراه با یک CDN نیز تست کردیم و از افزونه های کش نیز کمک گرفتیم. بنابراین بهبود 54 درصدی قابل توجه است.برای بررسی سرعت هاست، دو ابزار تست سرعت وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. ابزار PageSpeed Insights یک ابزار بسیار مناسب است که وب سایت را ارزیابی کرده و میزان سرعت آن را در نسخه موبایل و دسکتاپ را بررسی می کند.  همچنین چندین راه حل ارائه می دهد که می توانید آن را بررسی کنید. بخش هایی که نیاز به بهبود دارند به همراه راه حل ارائه می شود.

تاثیر هاست بر سرعت وبسایت -server_response_timeزمان بارگذاری نزدیک 5 ثانیه قطعا مشکل بزرگی خواهد بود. این زمان زیاد به دلیل این است که منتظر می ماند تا از سرور پاسخی را دریافت کند، حال شما تصور کنید اگر این زمان دریافت پاسخ باشد زمان بارگذاری سایت چه میزان خواهد بود؟ مورد دوم ابزار تست سرعت Pingdom است که اطلاعات سریعی از سرعت سایت به شما انتقال می دهد و به سرعت سرور مربوط نمی باشد.

تاثیر هاست بر سرعت وبسایت و بررسی زمان بارگذاری

نکته: این زمان بارگذاری می تواند متاثر از عوامل بسیاری باشد که تاثیر هاست بر سرعت وبسایت نیز بسیار اهمیت دارد. ولی اگر به زیر 2 ثانیه رسیده اید با تعویض هاست به تغییر چندانی نمی رسید. پس اگر سرعت بارگذاری وبسایت شما پایین است در ابتدا هاست خود را به طور کامل بررسی کنید. در جلسات آتی به بررسی تمام موارد خواهیم پرداخت که در صورت رعایت آن ها زمان بارگذاری وبسایت به زیر یک ثانیه خواهد رسید. همچنین جهت افزایش سرعت وب سایت خود می توانید از خدمات مجموعه ما استفاده نمائید.

پایان جلسه اول

موفق باشید. 😉

[gap] [button text=”افزایش سرعت سایت وردپرسی” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/wordpress-speed-optimization” target=”_blank”]
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله