|

انجمن وردپرسدسته بندی: قالب وردپرسعدم بروزرسانی برگه بعد از ویرایش و اضافه کردن المان به حالت اولیه بر میگردد
sup.datacss پرسیده شده 3 سال قبل
سلام ، مشکل عدم بروزرسانی و عدم تغییر برگه بعد از تغییرات و اضافه کردن المان در صفحه و بعد از بروزرسانی صفحه برای ویرایش به حالت اولیه بر میگردد ، قالب سایت betheme و هاست سایت plesk میباشد و ازنظر سرعت لود نیز پایین میباشد . افزونه های کش و CDN و Gzip نیز نصب شده است ممنون میشم راهنمایی کنید ، ضروریه !
1 پاسخ
ادریس شاهی جان پاسخ داده شده3 سال قبل

سلام، برای حل مشکل شما لازمه موارد زیادی بررسی بشه و ممکنه جواب قطعی برای این مورد پیدا نکرد ولی به عنوان راه حل و مسیری که برای حل این مشکل باید طی کنید موارد زیر رو انجام بدین:

 

  • از منوی ابزارها » سلامت سایت را کلیک کنید و چک کنید اگر مورد مهمی بود سریعتر اقدام کنید.
  • این نوع خطاها اکثرا به خاطر تداخل پلاگین ها به وجود میان پس باید شروع کنید و پلاگین هایی که باعث این مشکل شده اند رو پیدا کنید. برای این کار ابتدا در نظر داشته باشید اگر سایت هم اکنون بازدید دارد حتما کل سایت رو به یک ساب دامنه از دامنه اصلی خودتون انتقال بدین و پس از تهیه بکاپ کامل ( با duplicator)  شروع به غیر فعال کردن همه پلاگین ها کنید.
  • حالا قالب سایت را به یکی از قالب های پیشفرض وردپرس مثل 2020 تغییر بدید و به صفحه ویرایش برگه مراجعه کنید و پس از اعمال تغییرات در برگه آنرا ذخیره کنید.
  • اگر برگه ذخیره نشد و مشکلی پیش اومد، احتمالا از طرف هاستینگ شما مشکل وجود دارد. البته از آپدیت بودن نسخه وردپرس خود مطمئن باشید.
  • اگر برگه به درستی ذخیره شد و تغییرات اعمال شده بودند، حالا قالب خود را فعال کنید و مجددا برگه را تغییر داده و ذخیره کنید.
  • اگر در این حالت برگه ذخیره شد که قالب مشکلی ندارد ولی اگر تغییرات ذخیره نشدند حتما مشکل از قالبتون هست و باید با توسعه دهنده قالب تماس بگیرید که مشکل شما را حل کند.
  • در صورتی که از قالب هم مطمئن شدیم و مشکلی از طرف قالب نبود، حالا  پلاگین ها را یک به یک فعال کنید و همزمان صفحه برگه را ویرایش و ذخیره کنید تا پلاگین/هایی که باعث این مشکل شده اند را پیدا کنید.
  • اگر به پلاگینی برخوردید که این مشکل از طرف اونه، حتما با توسعه دهنده پلاگین تماس بگیرید و مشکل را گزارش دهید و یا اینکه نسخه آخر پلاگین را نصب و فعال سازی کنید.
  • اگر حرفه ای هستید و بلد هستید با inspect مرورگر کار کنید، می توانید در صفحه ویرایش برگه با رفتن به بخش inspect و باز کردن تب console خطاهایی که پیش اومده رو ببینید و خیلی راحت تر افزونه یا موردی که باعث مشکل شده است را پیدا کنید.
  • اگر با php و عیب یابی در وردپرس و php آشنایی دارید می توانید کد زیر را به فایل wp-config,php اضافه کنید و لیست خطاهایی که برای سایت شما پیش اومده رو در مسیر /wp-content/debug.log مشاهده کنید.


// START FULL DEBUG IN 'WP-CONTENT/debug.log'
define( 'WP_DEBUG', true );
define( 'WP_DEBUG_LOG', true );
define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false );
@ini_set( 'display_errors', 0 );
// END FULL DEBUG IN 'WP-CONTENT/debug.log'

 

نکته بسیار مهم: حتما حتما قبل از هر کاری از سایت خود بکاپ کامل تهیه کنید تا سایت شما با مشکل مواجه نشود.