|

سلام دوستان پشتیبان سایت ؛ آیا می خواهید پست های محبوب را با روز و هفته و ماه و تمامی زمان ها در وردپرس نمایش دهید؟ نمایش پست های محبوب این امکان را به بازدیدکنندگان می دهند تا به سرعت محتواهای محبوب و پر بازدید را بیابند و به صاحب وب سایت این امکان را می دهد تا پست را به صورت مجدد در معرض نمایش کاربران قرار دهد و بازدید و محبوبیت بیشتری کسب کند. همیشه نمایش پست‌های محبوب در ورپرس توصیه می شود به طوری که امروزه جزء تکنیک های برتر وب سایت ها شده است. در این مقاله از پشتیبان وردپرس، قصد داریم به چگونگی نمایش پست‌های محبوب در ورپرس به صورت  روزانه، هفتگی، ماهانه و سایر زمان ها بپردازیم.

 

نمایش پست‌های محبوب در ورپرس

دلایل نمایش نمایش پست‌های محبوب در ورپرس

وقتی کار محتوا گذاری بلاگ وردپرس را آغاز می کنید، محتوای زیادی ندارید و می توانید به صورت دستی پست های انتخابی را در قسمت کناری نمایش دهید.هرچه وب سایت شما رشد می کند، درمی یابید که مقاله های قدیمی شما نمایش زیادی ندارد. با ویترینی کردن محتوای مهم خود می توانید این امکان را به کاربران بدهید که خیلی سریع بهترین مقاله های وب سایت را پیدا کنند. این امر به میزان ماندن کاربر در وب سایت را بیشتر کرده و به مرور تعداد بازدید کننده ها را افزایش می دهد.حال، مسئله اینجاست که اگر همیشه مقاله های محبوب را نمایش می دهید، تعداد محدودی مقاله در معرض نمایش قرار می گیرد. شما می توانید مقاله ها را با نمایش پست های محبوب در روز، هفته و ماه متنوع سازید. بیایید ببینیم که چگونه به نمایش پست‌های محبوب در ورپرس بپردازیم.

1- نمایش پست‌های محبوب در ورپرس با Relevant

ابتدا باید افزونه Relevant را برای نمایش پست‌های محبوب در ورپرس نصب و فعال سازی کنید. برای این منظور به پنل مدیریتی وردپرس رجوع کرده و از منوی افزونه ها و زیر منوی افزودن اقدام به نصب وفعال سازی افزونه کنید.

Relevant یکی از بهترین افزونه ها برای وردپرس است و گزینه های فراوانی مانند محدوده ی زمانی، پست های منتخب، تصاویر شاخص، شمارنده ی بازدید و غیره را دارد.پس از نصب وفعال سازی منوی جدیدی تحت عنوان Relevant Posts به پنل مدیریتی وردپرس شما اضافه خواهد شد.

 

نمایش پست‌های محبوب در وردپرس -Relevant Posts

بعد از فعال سازی برای پیکربندی باید به منوی Relevant Posts و زیر منوی settings رجوع کنید.

 

نمایش پست‌های محبوب در وردپرس -Relevant Posts

 

شما می توانید نحوه نمایش را بر اساس”روز” و تحت محدوده ی زمانی 24 ساعته تعیین کنید. سپس گزینه های نمایشی را مرور کرده و بر اساس نیاز خود تنظیم کنید. فراموش نکنید که بر روی دکمه ی save changes کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید علاوه بر نمایش پست‌های محبوب در ورپرس امکان نمایش پست های دیگر را نیز خواهید داشت. از جمله:

در واقع این افزونه شامل یک پکیج کامل و جامع هست که هر نوع نیازی را رفع خواهد کرد. حتی می توانید ظاهر آن را بر اساس سلیقه خود سفارشی سازی کنید تنها کافی است که کدهای css خود را در سربرگ css تعبیه کنید.

2- ایجاد تب بندی برای نمایش پست‌های محبوب در ورپرس

در ادامه به معرفی روش دوم می پردازیم که به کمک آن می توانید یک نمایه ی نواری برای سایدبار  وردپرس ایجاد کنید که به شما این امکان را می دهد تا انواع پست ها را بر اساس نوع دسته بندی و ویژگی درون یک تب بندی نمایش دهید. ظاهر این نمایه بسیار جذاب است.برای شروع کار ایتدا باید افزونه Ultimate Tabbed Widget را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی، به بخش نمایش» ابزارک ها رجوع کرده مشاهده می کنید که ابزارک جدیدی با برچسب ‘Default Tabbed Widget Area’ اضافه شده است.

 

 ایجاد تب بندی برای نمایش پست‌های محبوب در ورپرس

سپس این ابزارک را درگ کرده و به محل مورد نظر خود جهت نمایش منتقل کنید. اصولا این نوع ابزارک ها در سایدبار قرار می گیرند. در این تنظیمات،عنوانی برای نمایه پست های محبوب تنظیم کنید. از فیلد دوم عبارت Default tabbed widget area را انتخاب کنید و در نهایت بر روی دکمه Save کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند. در نهایت خروجی مشابه تصویر زیر خواهید داشت. می توانید برای زیباتر شدن عناوین را به صورت ارسی درج کنید.

 ایجاد تب بندی برای نمایش پست‌های محبوب در ورپرس

پس از ذخیره تمامی تنظیمات اگر به وب سایت خود رجوع کنید می بینید که بخشی با ماهیت تب بندی به وب سایت شما اضافه شده و به کمک آن می توان مطالب محبوب را مشاهده کرد. برای تغییر ترتیب تب ها می توانید نوارهای درون ابزارک را به سمت بالا و پایین درگ کنید و آن را مرتب کنید.

جمع بندی نهایی

امروزه با توجه به میزان اهمیت کاربرپسند بودن وب سایت ها باید امکانات متعددی رادر اختیار کاربران قرار داد. یکی از روش هایی که وب سایت را کاربر پسند تر می کند و همچنین موجب افزایش بازدید مطالب و ماندن بازدیدکنندگان در وب سایت می شود تکنیک نمایش پست‌های محبوب در ورپرس است. علاوه بر آن می توانید پست های مرتبط را نیز به کاربران خود معرفی کنید. در این آموزش به معرفی دو روش براین نمایش پست‌های محبوب در ورپرس پرداختیم.موفق باشید.

[gap][button text=”سفارش افزونه نویسی وردپرس” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3″ target=”_blank”]