|

با توجه به اینکه مقوله سرعت برای کاربران و موتورهای جستجو دارای اهمیت بالایی است و رقابت بین وب سایت ها بسیار شدید شده برای حفظ بقای کسب و کار خود و برتری گرفتن از رقبا باید تمام جوانب سایت از جمله رابط کاربری، کارایی وب سایت، سرعت، کیفیت ارائه محصولات و خدمات و… در بهترین سطح ممکن باشد. برای افزایش کارایی وبسایت روش های متعددی وجود دارد.

افزایش کارایی وبسایت

افزایش کارایی وبسایت

بهترین و موثرترین راه افزایش کارایی وبسایت این است که علاوه بر حفظ کیفیت، خدمات مناسب و با کیفیت ارائه دهیم.

بررسی سرعت سایت

در گام اول باید سرعت سایت خود را بررسی کنید. ابزارهای متعددی برای بررسی سرعت سایت وجود دارد. هر کدام از این ابزارها جوانب مختلف سایت شما را بررسی کرده و راه حل هایی برای افزایش کارایی وبسایت ارائه می دهند. با مطالعه این توصیه ها و رفع نواقص می توانید عملکرد سایت خود را بهبود دهید.به عنوان مثال ابزار Google PageSpeed Insight  بسیار مناسب است. زیرا فاکتورهای مورد نظر گوگل را در تحلیل خود گنجانده و بر اساس موارد مورد نظر خود، سایت شما را بررسی می کند به این صورت با انجام توصیه های پیشنهادی در نظر گوگل محبوب تر خواهید شد. به این صورت می توانید کارایی را تا حد زیادی بهبود ببخشید.

بررسی سرعت سایت

ارزیابی عناصر و صفحات

راه حل دیگر برای افزایش کارایی وبسایت این است که بخش های مختلف سایت را بررسی کنید صورتی که صفحه ای با عناصر بصری سنگین دارید آن را مجددا ارزیابی کنید.

برای این کار در پنل مدیریتی وردپرس خود به بخش تنظیمات و سپس بخش گفت و گو و رجوع کنید. در این صفحه می توانید تعداد دیدگاه های قابل نمایش را مشخص کنید. این کار علاوه بر اینکه موجب بهبود حافظه مصرفی می‌شود سرعت بارگذاری صفحات با دیدگاه های زیاد را افزایش می‌دهد به این صورت موجب افزایش کارایی وبسایت و بهبود سرعت آن خواهید شد.

ارزیابی عناصر و صفحات

بررسی پایگاه داده

روش دیگر این است که پایگاه داده وب سایت خود را به طور مرتب ارزیابی کنید. در آموزش های قبلی چندین تکنیک برای تمیز کردن پایگاه داده وردپرس ارائه دادیم که با مطالعه آن می‌توانید کارای وب سایت خود را افزایش دهید.از آنجایی که به طور مداوم در حال نصب افزونه های متعددی هستید و یا فایل هایی را حذف می کنید ممکن است در گوشه هایی از پایگاه داده اطلاعاتی زائد و بلا استفاده ذخیره شده باشد. عدم پاک سازی پایگاه داده و نگهداری اطلاعات غیرضروری می تواند موجب بروز مشکل در عملکرد سایت شود.

حذف موارد غیر کاربردی و بلا استفاده

موارد غیر قابل استفاده و غیر کاربردی مانند:

انجام این اینگونه موارد علاوه بر اینکه موجب افزایش کارایی وب‌سایت می‌شود، امنیت را در حد زیادی بهبود می بخشد.می توانید php وب سایت خود را ارتقا دهید نسخه php در سرعت وب سایت تاثیر بسزایی دارد.

بررسی حجم فایل های تصویری

از جمله تکنیک های معروف این است که روی حجم فایل های تصویری و… نظارت کنید افزونه های مختلفی با هدف بهینه سازی تصاویر در دسترس هستند که می توانید از آنها کمک بگیرید.

بررسی حجم فایل های تصویری

هاست مناسب

اگر وب سایتی با میزان بازدید بالا دارید توصیه می‌کنیم از هاست های اشتراکی استفاده نکند این سرویس ها منابع را بین چند وبسایت تقسیم می‌کنند به همین دلیل ممکن است کارایی وب سایت شما کاهش یابد و یا نتواند چندین بازدیدکننده را به طور همزمان پشتیبانی کند. به همین دلیل بر عملکرد سایت تاثیر مستقیمی دارد.

امنیت، رابط کاربری، تجربه کاربری

از دیگر مواردی که کارایی وبسایت شما را بهبود می بخشد این است که در برقراری امنیت، تجربه کاربری خوب، برقراری امنیت فروشگاه اینترنتی، پشتیبانی وب سایت، ظاهر وب سایت، انتخاب قالب مناسب، ارائه امکانات و… بکوشید.برای افزایش کارایی وبسایت سعی کنید تمام بخش ها و جوانب مختلف وب سایت را به بهترین کیفیت ارتقاء دهید در این میان سعی کنید به مفهوم سرعت و امنیت توجه بیشتری داشته باشید به این صورت با افزایش کارایی وبسایت میزان بازدید، نرخ تبدیلات، میزان ورودی های دریافتی از موتورهای جستجو و… به حد چشم گیری افزایش می یابد.

تهیه قالب و افزونه از منابع معتبر

چندین توصیه برای برقراری امنیت دارد همیشه سعی کنید که از موارد سازگار استفاده کنید. قالب و افزونه های خود را از منابع معتبر تهیه کنید از موارد نال شده اجتناب کنید.

دلیل اجتنباب از قالب وافزونه نال شده

پشتیبان گیری های منظم

پشتیبان گیری های زمان بندی شده را فراموش نکنید. صرفا به نسخه بکاپ سرور متکی نباشید.

پشتیبان گیری از وردپرس

جمع بندی نهایی

امیدواریم که از این آموزش راضی بوده باشید موفق باشید.   😉

[button text=”آنالیز تخصصی وردپرس” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/analysis-and-troubleshooting” target=”_blank”]