|

رفع خطای ERR_TOO_MANY_REDIRECTS در وردپرس

سلام دوستان پشتیبان سایت ؛ در حال توسعه وب‌سایت وردپرسی خود ممکن است با چندین خطا مواجه شوید. اما یکی از خطاهای معروف ERR_TOO_MANY_REDIRECTS در وردپرس می‌باشد که در مرورگرهای مختلف شکل و شمایل متفاوتی دارد. برای مثال در گوگل کروم به صورت This webpage has a redirect loop و در مرورگر موزیلا به صورت The page isn’t redirecting properly نمایش داده می‌شود. 

 

رفع خطای ERR_TOO_MANY_REDIRECTS در وردپرس

خطای ERR_TOO_MANY_REDIRECTS در وردپرس نشان می‌دهد که تنظیمات وردپرس شما اشتباه است و وب‌سایت شما درون یک حلقه (loop) افتاده است و نمی‌تواند مسیر هدایت از یک صفحه به صفحه‌ی دیگر را متوقف کند. معمولا این خطا توسط افزونه‌های وردپرس ایجاد می‌شود. نگران نباشید در این مقاله از پشتیبان وردپرس سریع‌ترین راه حل‌های ممکن برای رفع این خطا را به شما آموزش خواهیم داد.

 

رفع خطای ERR_TOO_MANY_REDIRECTS در وردپرس

1- تنظیمات URL وب‌سایت خود را بررسی کنید

برای شروع عیب یابی این خطا، ابتدا تنظیمات URL خود را بررسی کنید.

  • بررسی تنظیمات URL با استفاده از پیشخوان مدیریت وردپرس

در بخش مدیریت وردپرس، روی تنظیمات کلیک کنید. تنظیمات عمومی شما به طور پیش فرض باید ظاهر شود. آدرس وردپرس (URL) و آدرس سایت (URL) را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که آدرس شما درست است. اگر محل نصب وردپرس شما در مسیر /public_html/wp/ می‌باشد، بنابراین آدرس اینترنتی به این صورت است. www.example.com/wpبه بخش تنظیمات همگانی وردپرس رجوع کنید و اگر تغییراتی در این بخش ایجاد کردید، در پایان بر روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

  • بررسی و تغییر تنظیمات URL به صورت دستی

ممکن است شما به بخش پیشخوان مدیریت وب‌سایت وردپرسی خود دسترسی نداشته باشید. در این مورد، شما می‌توانید تنظیمات URL خود را با کمک فایل wp-config.php خود تغییر دهید. برای انجام این کار با استفاده از File Manager و یا FTP وارد هاست میزبانی وب‌سایت وردپرسی خود شوید و سپس فایل wp-confing.php را انتخاب کرده و بر روی ویرایش (edit) کلیک نمایید.

 

رفع خطای ERR_TOO_MANY_REDIRECTS در وردپرس

 

خطوط زیر را به فایل اضافه کنید و نیز اطمینان حاصل کنید آدرس سایت‌ (http://example.com) را با URL‌ هایی که وردپرس شما استفاده می‌کند جایگذین کنید. برای مثال اگر شما وردپرس خود را در پوشه روت (/public_html/) نصب کرده باشید، تنها آدرس اصلی وب‌سایت خود را وارد کنید. اما اگر در زیر پوشه‌ی /public_html/wp نصب کرده‌اید باید URL خود را به صورت http://example.com/wp وارد کنید. شما می‌توانید خط کد‌های زیر را بعد از تمام کد‌های موجود اضافه کنید:

define(‘WP_HOME’,’http://example.com’);

define(‘WP_SITEURL’,’http://example.com’);

در پایان بر روی دکمه Save کلیک کنید و سپس وب‌سایت خود را بررسی کنید که آیا با تغییر URL خطای ERR_TOO_MANY_REDIRECTS برطرف شده است و یا خیر.

2- غیرفعال کردن افزونه‌ها

دلیل دیگری نیز که می‌تواند باعث ایجاد خطای ERR_TOO_MANY_REDIRECTS در وردپرس شود، وجود افزونه‌ای مخرب در وردپرس شما می‌باشد. برای بررسی این که آیا افزونه‌ی مخربی در وردپرس شما وجود دارد یا خیر ابتدا تمام آنها را غیر فعال کنید. اگر به پیشخوان مدیریت وردپرس خود دسترسی ندارید به راحتی با دسترسی به به محل نصب وردپرس خود در هاست میزبانی وردپرس، شما می‌توانید به سرعت تمام افزونه‌های خود را غیرفعال نمایید.

  1. ابتدا با استفاده از File Manager به کنترل پنل هاست خود وارد شوید.
  2. در محل نصب وردپرس پوشه wp-content را یافته و وارد آن شوید.
  3. سپس پوشه plugins را انتخاب کرده و نام آن را با کلیک بر روی Rename برای مثال به plugins_backup تغییر دهید. توجه کنید مهم نیست به چه نامی تغییر می‌دهید. هیچ نگران نباشید تمام افزونه‌های شما حفظ خواهند شد. شما قادر خواهید بود دوباره نام آن را به plugins برگردانید.

 

 

  1. رفع خطای ERR_TOO_MANY_REDIRECTS در وردپرس
  2. با کلیک بر روی گزینه‌ی Save تنظیمات را در این بخش ذخیره کنید.رفع خطای ERR_TOO_MANY_REDIRECTS در وردپرس

 

حال سعی کنید که به وب‌سایت خود دسترسی پیدا کنید. اگر ارور از بین رفته باشد، بنابراین می‌تواند با اطمینان بیان کرد که یک افزونه عامل ایجاد این خطا بوده است. سعی کنید بعضی از افزونه‌های قدیمی خود را خذف نمایید و پوشه خود را نیز به plugins تغییر دهید.برای حذف افزونه‌ها می‌توانید با استفاده از file Manager یا FTP به پوشه wp-content/plugins دسترسی پیدا کرده و افزونه‌های که می‌خواهید حذف کنید، به راحتی پوشه آن را انتخاب کرده و با کلیک بر روی Delete آن را حذف نمایید.

رفع خطای ERR_TOO_MANY_REDIRECTS در وردپرس

3- غیرفعال کردن فایل .htaccess

یک احتمال دیگر این است که برخی از تنظیمات در فایل .htaccess شما باعث می شود وب‌سایت شما به یک حلقه هدایت وارد شود. در این حالت، شما می‌توانید فایل .htaccess خود را غیر فعال کنید و سپس وب‌سایت خود را بررسی نمایید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال نمایید:

  1. با استفاده از File Manager یا FTP به هاست میزبانی خود وارد شوید.
  2. فایل .htaccess را یافته و نام آن را به طور دلخواه برای مثال .htaccess1 تغییر دهید.
  3. سپس وب‌سایت خود را بررسی کنید.

اگر با انجام این عمل وب‌سایت شما به درستی بارگذاری شد، پس فایل htaccess. شما مشکل دارد. اگر نمی‌دانید که چگونه آن را تصحیح کنید می‌توانید پیکربندی آن را به حالت پیشفرض بازگردانید.

# BEGIN WordPress

<IfModule mod_rewrite.c>

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteRule ^index.php$ – [L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule . /index.php [L]

</IfModule>

# END WordPress

برای این کار تمام محتوای درون فایل .htaccess1 را انتخاب کرده و دستورهای بالا را جایگزین آن نمایید. سپس دوباره نام آن را به .htaccess بازگردانید. اگر وب‌سایت شما با تنظیمات پیش‌فرض به درستی کار کرد. پس می‌توان نتیجه گرفت که این مشکل توسط پیکربندی نادرست فایل .htaccess ایحاد شده است.در این آموزش سه راحل حل ممکن برای رفع خطای ERR_TOO_MANY_REDIRECTS در وردپرس معرفی شد که امیدواریم شما را در رفع این مشکل یاری کرده باشد.

[button text=”خدمات تحلیل و عیب یابی وردپس” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/analysis-and-troubleshooting/” target=”_blank”]

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله