|

افزونه Capability Manager Enhanced

تغییر نقش کاربران در وردپرس با Capability Manager Enhanced

سلام دوستان وردپرسی؛ همان طور که می دانید در وردپرس نقش های متفاوتی تعریف شده است. انواع نقش کاربران در وردپرس شامل نویسنده، ویرایشگر، مشارکت کننده، مشترک و مدیر است.  به صورت پیش فرض در وردپرس هر سطح کاربری از نقش‌ها و دسترسی‌های متفاوتی برخوردار است. برای مثال شما به عنوان مدیر وب‌سایت دسترسی به تمام قسمت‌ها را دارا هستید و می‌توانید تغییرات لازم را در هر بخشی که مایل هستید ایجاد نمایید. وردپرس با اینکه یک سیستم مدیریت محتوای ساده است اما بسیار قدرتمند و پرطرفدار می‌باشد. اگر شما قصد تغییر نقش کاربران در وردپرس را دارید و می‌خواهید نقش‌های کاربری خاص خود را ایجاد کنید نگران نباشید یکی از علت‌های موفقیت وردپرس همین انعطاف پذیری بالای آن می‌باشد. در این مطلب از پشتیبان وردپرس به شما آموزش می‌دهیم که چگونه با افزونه Capability Manager Enhanced به راحتی بتوانید نقش‌های کاربری خاص خود را ایجاد نمایید. با ما همراه باشید.

تغییر نقش کاربران در وردپرس با Capability Manager Enhanced

افزونه Capability Manager Enhancedافزونه Capability Manager Enhanced یکی از بهترین و حرفه‌ای ترین افزونه‌های موجود برای تغییر نقش کاربران در وردپرس می‌باشد. که تا اکنون توانسته بیش از 60000 نصب فعال و امتیاز 4.5 از 5 ستاره را در مخزن وردپرس به ثبت برساند. این افزونه توسط Jordi Canals, Kevin Behrens ساخته شده است و امکانات بی‌نظیری را برای تعیین نقش‌های جدید برای کاربران وب‌سایت در اختیار مدیر وب‌سایت می‌گذارد.

امکانات افزونه Capability Manager Enhanced

  • ایجاد نقش‌های جدید.
  • مدیریت قابلیت نقش‌ها.
  • ایجاد و تغییر قابلیت‌های جدید برای کاربران.
  • پشتیبان گیری و بازیابی نقش‌ها و قابلیت‌ها برای بازگرداندن آخرین تغییرات خود.
  • بازگردانی به حالت پیشفرض وردپرس.
  • انتقال مدیریت نقش‌ها به سطح کاربری دیگری.
  • عدم حذف نقش مدیر.

نصب و راه اندازی افزونه Capability Manager Enhanced

برای نصب و فعال‌سازی افزونه تغییر نقش کاربران در وردپرس از منوی سمت راست پیشخوان به تب افزونه ها> افزودن مراجعه کرده و اقدام به نصب و فعال سازی آن نمایید. پس از فعال کردن افزونه عبارتی تحت عنوان ” Capabilities” در زیرمنوی‌ تب کاربران ایجاد می‌شود. برای ادامه و تعیین نقش‌های جدید بر روی آن کلیک نمایید.

تغییر نقش کاربران در وردپرس با Capability Manager Enhanced

Roles and Capabilities

پس از کلیک بر روی گزینه ” Capabilities” به صفحه‌ی تنظیمات افزونه منتقل می‌شوید که از این قسمت قادر به تعیین نقش‌ها و نیز ایجاد نقش‌های جدید می‌باشد. در ادامه به توضیح کامل این بخش خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

تغییر نقش کاربران در وردپرس با Capability Manager Enhanced

این بخش که در سمت چپ تنظیمات افزونه قرار دارد مربوط به ایجاد نقش و قابلیت‌های جدید می‌باشد.

Select Role to View / Edit

از این بخش نقش‌های جدید و پیش فرضی که وجود دارند را باید برای تغییر قابلیت‌های هر کدام ابتدا انتخاب و سپس بر روی گزینه‌ی “Load” کلیک نمیاید تا صفحه‌ی تنظیمات مربوط به آن بارگذاری شود.

Create New Role:

مربوط به ایجاد نقش جدید، بخش Copy مشترک Role نیز مربوط به کپی نقش انتخاب شده و بخش آخر که Add Capability نام دارد مربوط به ایجاد قابلیت‌های جدید می‌باشد.

نکته: توجه کنید ما در این صفحه از تنظیمات نقش “مشترک” را انتخاب کرده‌ایم شما با توجه به نیاز خود می‌توانید نقش جدیدی ایجاد نمایید و یا نقش دیگری را ویرایش کنید.

Capabilities for مشترک

این بخش مربوط به ویرایش قابلیت‌های نقش انتخابی می‌باشد. در ادامه به توضح کامل این بخش می‌پردازیم.

تغییر نقش کاربران در وردپرس با Capability Manager Enhanced

Editing Capabilities

 در این قسمت قادر خواهید بود اجازه ویرایش بخش‌های مانند نوشته‌ها، برگه‌ها، دسته‌ها و برچسب‌ها را برای نقش مورد نظر تعیین نمایید.

Deletion Capabilities:

از این بخش نیز می‌توانید اجازه حذف بخش‌هایی که در مورد قبل ذکر شد را به نقش مورد نظر خود واگذار نمایید.

Reading:

این بخش مربوط به اجازه خواندن می‌باشد که با توجه به نیاز خود می‌توانید آن را پیکربندی کنید.

Other WordPress Core Capabilities:

در این قسمت دیگر امکانات مربوط به هسته وردپرس می‌باشد که می‌توانید اجازه دسترسی و ویرایش را برای نقش مورد نظر خود ایجاد نمایید.

Additional Capabilities:

بخش آخر تنظیمات نیز مربوط به ایجاد قابلیت‌های جدید برای نقش انتخابی می‌باشد. همان طور هم که قبلا گفته شد قابلیت‌های جدید را می‌توانید از بخش Add Capability در نوار سمت چپ تنظیمات این صفحه اضافه کنید.برای حذف نقش مورد نظر بر روی گزینه Delete Role در پایین صفحه کلیک کنید.در پایان بر روی گزینه‌ی Save Change کلیک نمایید تا تنظیمات مورد نظر ذخیره شوند.

توجه: دوستان شما همچنین می‌توانید با مراجعه به بخش Capability Manager از منوی ابزار‌ها در منوی سمت راست پیشخوان وردپرس از تنظیمات ایجاد شده نسخه پشتیبان تهیه نمایید و از همین بخش می‌توانید تنظیمات را به آخرین وضعیتی که پشتیبان گیری نموده اید بازگردانید.

تغییر نقش کاربران در وردپرس با Capability Manager Enhanced

نتیجه ‌پایانی

همان طور که مشاهده نمودید کار با افزونه نسبتا ساده است و تنها با چند کلیک می‌توانید نقش‌های جدید و قابلیت‌های جدید به نقش‌ها واگذار نمایید. مدیریت قابلیت نقش‌ها در وب‌سایت‌ها نقش بسزایی داشته و شما را در مدیریت هرچه بهتر وب‌سایت یاری می‌نماید. افزونه‌ای که امروز معرفی کردیم یکی از بهترین افزونه‌های موجود در تغییر نقش کاربران در وردپرس بود که با استفاده از آن به راحتی ‌می‌توانید نقش جدیدی ایجاد و به راحتی آن را کنترل نمایید.امیدواریم مطلب امروز برای شما مفید واقع شده باشید. با تشکر از همراهی شما دوستان وردپرسی. 🙂

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله