|

مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس

چگونه ایمیل‌های مزاحم در وردپرس را از cPanel مسدود کنیم؟

سلام دوستان پشتیبان سایت ؛ دریافت روزانه ایمیل‌های ناخواسته بسیار آزار دهنده می‌باشد، همچنین دریافت این هرز نامه‌ها باعث می‌شود زمان زیادی برای بررسی آن‌ها از شما گرفته شود. اگر هر روز با انبوهی از ایمیل های تبلیغاتی و اسپم از سوی اشخاصی که آن ها را نمیشناسید بر خورد می‌کنید و یا این که شخصی با ارسال ایمیل‌های متعدد برای شما ایجاد مزاحمت می کند در این آموزش از پشتیبان وردپرس به شما نشان خواهیم داد تا چگونه به آسانی دریافت این ایمیل‌های ناخواسته را از cPanel مسدود کنید و دیگر این ایمیل‌ها را در صندوق دریافت ایمیل (inbox) مشاهده نکنید. برای مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس مراحل ذکر شده در زیر را دنبال نمایید.

مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس

برای مسدود سازی و عدم دریافت ایمیل های مزاحم و ناخواسته می توان با تنظیمات بسیار ساده اقدام کرد. برای این منظور دو مرحله کلی باید انجام شود که به شرح زیر است:

  1. مراجعه به Apache SpamAssassin
  2. مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس

مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس

1- مراجعه به Apache SpamAssassin

برای مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس ابتدا باید وارد کنترل پنل cPanel خود شوید. به بخش EMAIL در این صفحه مراجعه کنید. و گزینه‌ای تحت عنوان Apache SpamAssassin را بیابید.

مراجعه به Apache SpamAssassin

بر روی گزینه Apache SpamAssassin کلیک کنید تا وارد تنظیمات مربوط به مسدود سازی ایمیل‌های مزاحم در وردپرس شوید.

 

انسداد ایمیل‌های مزاحم در وردپرس

پس از کلیک بر روی گزینه‌ی Apache SpamAssassin باید وارد صفحه‌ی دیگری شوید که گزینه‌‌های مختلفی در آن موجود است. از میان آن‌ها گزینه Configure Apache SpamAssassin را یافته و بر روی آن کلیک کنید تا وارد تنظیمات مربوط مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس شوید.

2- مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس

مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس کار دشواری نیست، هنگامی که وارد صفحه‌ی تنظیمات Apache SpamAssassin شوید، متوجه خواهید شد که چگونه دریافت ایمیل‌های اسپم را مسدود کنید.

مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس

 

  1. همانطور که مشاهده می‌کنید تنظیمات پیچیده‌ای ندارد، تنها کاری که شما باید انجام دهید آن است که آدرس ایمیل‌هایی که هرزنامه برای شما ارسال می‌کنند را شناسایی کنید و آدرس آن‌ها را در این فیلد‌ها قرار دهید. برای مثال ایمیلی با آدرس email@exampleA.com برای شما هرزنامه ارسال می‌کند، کافی است آدرس آن را در فیلد‌های مشخص شده وارد کنید. به این ترتیب تمام ایمیل‌های ارسال شده از سمت email@exampleA.com مسدود خواهند شد. اما توجه داشته باشید که با وارد کردن این آدرس تمام ایمیل‌های ارسال شده از com مسدود نخواهند شد و برای مثال هنوز شما هرزنامه‌های ارسال شده از ایمیل friendEmail@exampleA.com را دریافت خواهید کرد.
  2. اما وارد کردن تمام ایمیل‌های مربوط به یک دامین کار دشواری است. برای حل این مشکل یک الگوی کلی برای جلوگیری از دریافت کردن تمام هرزنامه‌های ارسال شده از یک دامین وجود دارد که می‌تواند آدرس‌های ایمیل مربوط به آن را مسدود نماید. کافی است شما آدرس ایمیل را به صورت *@exampleB.com وارد نمایید. در این مثال تمام آدرس‌های ایمیل که با @example.com به پایان می‌رسند مسدود خواهند شد. از جمله email@exampleB.com و anotherEmail@exampleB.com.

اکنون که تمام آدرس‌های ایمیل‌های مزاحم در وردپرس را در این فیلد‌ها وارد کرده‌اید فراموش نکنید که در پایان باید دکمه ذخیره (Save) را در پایین صفحه کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شوند.


انسداد ایمیل‌های مزاحم در وردپرس

اگر فرمت‌های ایمیل‌ها را درست وارد کرده باشید، پس از کلیک بر روی دکمه Save پیامی مبتنی بر ذخیره تنظیمات دریافت خواهید کرد. در غیر این صورت از صحت فرمت ایمیل‌های وارد شده اطمینان حاصل کرده و دوباره امتحان کنید.

انسداد ایمیل‌های مزاحم در وردپرس

 

از امروز به بعد تمام تمام آدرس‌های ایمیل‌هایی را که وارد کرده‌اید در لیست سیاه قرار گرفته و تمام هرزنامه‌های ارسالی آن‌ها مسدود خواهند شد.این فرایند به منظور مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس است اما اگر از آدرس ایمیل‌های مختلف و نام‌های مختلف دامنه هرزنامه‌هایی دریافت کرده‌ید، می‌توانید مقدار پیشفرض فیلد required_score را نیز کاهش دهید. به این ترتیب فیلتر پست الکترونیک دقیق تر خواهد بود. با این حال، توجه داشته باشید که با اتخاذ قوانین سخت گیرانه با همان میزان که از دریافت هرزنامه‌ها جلوگیری می‌کنید ممکن است ایمیل‌های معتبر نیز به عنوان هرزنامه شناسایی شده و آن‌ها را دریافت نکنید، بنابراین مطمئن‌ترین شرط حفظ امتیاز به صورت پیش فرض 5 است.

جمع‌بندی پایانی

امروزه داشتن سرویس های ایمیل و دریافت و ارسال آن جزء مسائل مهم و از الزامات هر نوع وب سایتی است. به طوری که برای برقراری ارتباط و انواع تعاملات تا خرید و فروش و تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد. اما این سیستم نیازمند بررسی و مدیریت دقیقی است تا دچار خلل نشود.به عنوان مثال گاهی می بینیم که ایمیل های ناخواسته بسیاری مانند انواع اسپم ها، ایمیل های تبلیغاتی، ایمیل هایی از سوی افراد ناشناس و… دریافت می کنیم که علاوه بر مزاحمت بسیار وقت گیر و اشغال کننده هستند و مدیریت ایمیل و یا روند پاسخگویی به ایمیل های کاربرانمان را با مشکل مواجه می کنند.در این مواقع می توان اقدام به مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس کرد تا دیگر در چنین شرایطی قرار نگیریم اما رعایت دقت و احتیاط در این تنظیمات بسیار مهم است. در این آموزش به بررسی چگونگی عدم دریافت این ایمیل های مزاحم پرداختیم. همان طور که مشاهده کردید در این مقاله به راحتی با چند اقدام ساده می‌توانید مسدود کردن ایمیل های اسپم وردپرس را از طریق cPanel انجام دهید.

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله