مدت زمان تخمینی مطالعه: 13 دقیقه

امروزه وردپرس به اصلی ترین سایت ساز دنیا تبدیل شده و سایتهای بسیاری با استفاده از وردپرس رشد کرده و از این طریق به موفقیت‌های عالی برسند. یکی از بهترین سایت هایی که با وردپرس ایجاد شده، وبلاگ بزرگ ناسا است که افتخار بسیار بزرگی برای وردپرس به حساب می آید، در واقع وردپرس به یک سیستم مدیریت محتوا بسیار گسترده تبدیل شده است که در حال حاضر بیش از ۳۳ درصد از سایت های دنیا با استفاده از وردپرس ایجاد شده اند.

شما با استفاده از این سیستم مدیریت محتوا هیچ محدودیتی ندارید و می‌توانید به صورت کاملا رایگان برای خود سایت ایجاد کرده و فعالیت خود را در اینترنت شروع کنید، اما به همین سادگی ها هم نیست و ممکن است شما سایتی که با وردپرس ایجاد می کنید در هنگام فعالیت در این سایت با مشکلاتی مواجه شوید که در این مقاله قصد داریم به برخی از این مشکلات اشاره کنیم تا آشنایی بییشتری با این سیستم مدیریت محتوا و مشکلات آن داشته باشید.

اولین سوالی که در این مقاله ممکن است ذهن شما را مشغول کند این است که خدمات وردپرس چیست و ما چرا به آن نیاز داریم؟

در واقع خدمات وردپرس به یک سری اقدامات، تامین و نگهداری وب سایت وردپرسی گفته میشود که پشتیبان سایت شما در قالب یک چک لیست منظم بر روی وب سایت شما انجام می‌دهد.

خدمات وردپرس چیست

پشتیبان گیری از سایت

یکی از اصلی‌ترین مواردی که شما باید در مدیریت سایت خود بسیار به آن توجه داشته باشید این است که باید به صورت مداوم از سایت خود پشتیبان گیری داشته باشید و همیشه یک نسخه بک آپ کامل از سایت خود در دسترس داشته باشید که زمانی سایت شما با مشکل مواجه شد بتوانید سایت خود را به حالت اولیه بازگردانی کنید.این پشتیبان گیری از سایت یکی از خدمات وردپرس است که باید پشتیبانی سایت شما به شما ارائه بدهد.

افزودن فونت جدید به سایت

ممکن است فونت سایت شما برای کاربران جذاب نباشد و شما خود هم این تخصص را نداشته باشید که فونت سایت را تغییر دهید، در این مواقع شما نیاز به خدمات وردپرس دارید.دومین موردی که در خدمات وردپرس باید به شما ارائه دهند این است که بتوانید درخواست کنید تا فونت جدید به سایت شما اضافه کنند و سایت زیباتر و بهینه‌تری داشته باشید.

بررسی و رفع خطاهای گوگل سرچ کنسول

همانطور که می‌دانید گوگل کنسول یکی از مهم‌ترین مواردی است که شما اصلا نباید آن‌را دست کم بگیرید، اگر شما سایت خود را در گوگل کنسول ثبت نکنید ممکن است گوگل سایت شما را دیر تر پیدا کند و آنرا در نتایج قرار دهد، علاوه بر این مورد هم شما با استفاده از گوگل کنسول آمار های خاصی را نسبت به بازدید ها و یا مشکلات سایت خود دارید که بسیار برای شما مفید خواهند بود.

رفع خطا های گوگل کنسول

خدماتی که برای سایت شما ارائه می‌دهند باید شامل رفع خطا‌های گوگل کنسول هم باشد که باید فرد و یا شرکت پشتیبان شما کاملا به وردپرس مسلط باشد و خیلی تخصصی در این زمینه فعالیت داشته باشد تا بتواند این مشکلات را رفع کند، این مشکلات توسط گوگل در سایت شما دیده میشود و هر مشکلی در سایت خود دارید که در گوگل کنسول گزارش شده را باید خیلی سریع رفع کنید تا کاهش رتبه را در سایت خود تجربه نکنید.

افزایش سرعت سایت

سرعت وب سایت یکی از عوامل بسیار مهم در سئو سایت است و شما باید توجه بسیار ویژه‌ای به آن داشته باشید، گوگل پیشنهاد میدهد که اگر میخواهید یک سایت پر سرعت داشته باشید باید سرعت سایت را به زیر 3 ثانیه برسانید.

در صورتیکه سرعت سایت شما پایین باشد کاربران باید بیشتر صبر کنند تا سایت برای آن‌ها اجرا شود و این امر حس خوشایندی برای کاربران شما ایجاد نخواهد کرد، زیرا کاربران حوصله ندارند که صبر کنند سایت شما اجرا شود و به محض اینکه کمی صبر کنند سایت برای آن‌ها اجرا نشود سریعا سایت شما را ترک خواهند کرد و دیگر هم به سراغ سایت شما نخواهند آمد.

افزایش سرعت سایت وردپرسی

شما در خدمت پشتیبانی وب سایت میتوانید این درخواست را داشته باشید که سرعت سایت شما را افزایش دهند تا این اصل بسیار مهم سئو را در سایت خود رعایت کرده باشید و توسط گوگل جریمه نشوید.

پاک سازی اسپم‌ها

یک سری ربات ها هستند که به وب سایت شما حمله کرده و به ارسال پیام اسپم میکنند، برای مثال در مقالات سایت شما به صورت گسترده دیدگاه های نامربوط ارسال میکنند که شما برای اینکه بتوانید دیدگاه های خود را به خوبی مدیریت کنید این اسپم ها را باید حتما حذف کنید.پشتیبان وب سایت یکی دیگر از وظایفی که دارد این است و باید برای شما اسپم‌ها را کاملا پاکسازی کند و ابزاری برای شما فراهم کند تا دیگر این پیام ها و دیدگاه های مزاحم را در سایت نداشته باشید.

نصب و راه‌اندازی افزونه‌های مورد نیاز

پشتیبان سایت شما باید سایت شما را بررسی کرده و افزونه‌هایی که در سایت خود نیاز دارید را برای شما نصب و فراهم کند تا از نظر امکانات مشکلی نداشته باشید و بتوانید به خوبی سایت خود را مدیریت کنید، البته یک سری افزونه هستند که کاربردی بوده و برای هر سایت مورد نیاز هستند که پشتیبان سایت باید این مورد را رعایت کند و هر افزونه مورد نیازی که در سایت واجب است را در سایت شما نصب و فعال‌سازی کند.

ساخت قالب فرزند

سایت شما یک قالب اصلی دارد که آن‌را در سایت خود فعال‌سازی کردید و از آن استفاده می‌کنید اما یک‌سری قالب‌ها هم هستند با عنوان قالب‌های فرزند که بسیار کاربردی میباشند. قالب‌های فرزند اصولاً زمانی استفاده می‌شوند که بخواهیم علاوه بر سفارشی‌سازی و ایجاد تغییرات در قالب، در هنگام به‌روزرسانی مانع از دست رفتن تغییرات شویم.شما میتوانید در خدمات وردپرس درخواست کنید که قالب فرزند را برای وب سایت شما ایجاد کنند و به استفاده از آن بپردازید.

حل مشکل صفحه سفید

اگر تا‌کنون تجربه مدیریت سایت داشته‌اید حتما با این مشکل مواجه بودید که وقتی یک افزونه جدیدی را نصب می‌کنید و یا یک افزونه قدیمی در سایت‌تان را حذف می‌کنید و یا اصلا فعالیتی در سایت دارید که به صورت ناگهانی سایت به صفحه سفید خالی تبدیل می‌شود که به این صفحه صفحه مرگ می‌گویند و شما باید هرچه سریع‌تر این مشکل را در سایت خود رفع کنید تا کاربران خود را از دست ندهید.پشتیبان سایت این کار را برای شما انجام خواهد داد و سریعا باید این موارد را به پشتیبانی سایت خود اطلاع دهید.

حل مشکلات ایجاد شده بعد از بروزرسانی هسته وردپرس

وردپرس هر چند وقت یک‌بار یک نسخه جدید از خودش ارائه خواهد داد که شما باید سایت خود را آپدیت کنید تا اگر مشکلاتی در نسخه های قبلی وجود دارد را رفع کنید و یا یک سری امکانات جدید را در دسترس خود داشته باشید.

رفع مشکلات بروزرسانی وردپرس

اما چون برخی از افزونه‌ها و یا قالب سایت شما ممکن است با نسخه جدید هسته اصلی وردپرس سازگاری نداشته باشد و این می‌تواند سایت شما را با مشکلات زیادی روبرو کنند و همین هم باعث خواهد شد که سایت شما از کار افتاده شود.

افزایش امنیت سایت وردپرسی

امنیت سایت همیشه برای مدیر آن‌ بسیار مهم بوده و باید شما بتوانید در سایت خود امنیت بسیار خوبی را فراهم کنید تا هر کسی نتواند به سایت شما نفوذ کند و اطلاعات سایت شما را به سرقت ببرد، امنیت وردپرس هم به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که شما باید آن‌ها را رعایت کنید تا سایت ایمنی داشته باشید.

گاهی اوقات چون کد نویسی سایت غیر اصولی است ممکن است مشکلات امنیتی را ایجاد کند. اصلی‌ترین موردی که پشتیبان سایت شما در خدمات وردپرس باید به شما ارائه دهد این است که امنیت سایت شما را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد تا شما بتوانید فعالیت مستمر و خوبی را در سایت خود داشته باشید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید.

پاک سازی کدهای مخرب

این کد‌های مخرب از طریق افزونه‌های نامعتبر ممکن است به سایت شما تزریق شوند به همین دلیل است که همیشه توصیه کردیم افزونه‌های سایت خود را از مارکت‌های فروش افزونه و قالب معتبر خریداری کنید.این کد های مخرب در سایت ممکن است که تمامی اطلاعات را برای هکر ها ارسال کنند، پشتیبان وردپرس کد های سایت شما را بررسی کرده و مشکلاتی که از نظر امنیت در کد نویسی باشد را رفع خواهد کرد.

نصب افزونه‌های کش کننده

افزونه‌های کش سایت بسیار مهم هستند و بسیار می‌توانند بر روی سئو سایت شما و سرعت سایت شما تاثیر بگذارند، این افزونه‌ها اغلب امکانات بسیار زیادی دارند و ممکن است شما که با این افزونه‌ها آشنا نیستید نتوانید آن‌ها را در سایت خود نصب و یا تنظیم کنید.پشتیبان سایت شما حتما این کار را برای شما انجام خواهد داد و مدیریت کش شما را به عهده خواهد گرفت.

نصب favicon سایت

FavIcon یک لوگو 16*16 پیکسل است که وقتی کاربر سایت شما را مشاهده می‌کند می‌تواند از طریق تب مروگر خود این لوگو را مشاهده کند، اصلی ترین قابلیت این Favicon هم برای این است که وقتی کاربر 20 صفحه را در مرورگر خود اجرا میکند دیگر نام سایت شما برایش مشخص نیست و فقط همین Favicon به او نمایش داده می‌شود که میتواند سریع تر شما را شناسایی کند.ما در پشتیبان وردپرس این کار را هم برای شما انجام خواهیم داد و لوگو شما را در سایت نصب خواهیم کرد که کاربران بتوانند به خوبی آن‌را مشاهده کنند.

تغییرات ظاهری در هدر، سایدبار و فوتر سایت

ممکن است شما بخواهید بخشی از سایت خود را در وردپرس تغییر دهید و تخصص کد نویسی هم نداشته باشید، این مورد نیاز به تخصص دارد و شما نباید بدون تخصص قبلی تغییراتی در کد‌های سایت خود ایجاد کنید، چون ممکن است به کلی سایت خود را نابود کنید.

ما می‌توانیم این کار را در خدمات وردپرس انجام دهیم و شما هر تغییراتی که نیاز داشتید را طبق تخصصی که داریم برای شما انجام دهیم و یک سایت مطابق با درخواست شما به شما تحویل دهیم تا با ظاهر جدید سایت به استقبال کاربران بروید.

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی سایت یکی از اقداماتی است که در جهت افزایش سرعت اجرا سایت انجام می‌دهند و بسیار هم مهم است و شما باید آن‌را در سایت خود رعایت کنید، یکی از خدمات وردپرس همین بهینه سازی تصاویر سایت است که توسط ابزار‌های مختلفی مانند افزونه‌ها و یا ابزار‌های آنلاین انجام می‌شود و هم فضای کمتری در هاست شما اشغال می‌شود و هم سرعت سایت شما بسیار بیشتر خواهد بود.

بروزرسانی قالب و افزونه‌های سایت

بروزرسانی‌های وردپرسی بسیار مهم هستند و شما همیشه باید یک سایت بروز داشته باشید تا مشکلاتی از قدیمی بودن سایت خود نداشته باشید، یکی از اقدامات مهمی که پشتیبان سایت به شما ارائه خواهد داد این است که شما می‌توانید درخواست کنید تا قالب و افزونه سایت را برای شما بروزرسانی کنند و اگر بعد از بروزرسانی هم برای سایت شما مشکلی پیش آمد سریع این مشکل را رفع کنند.

اضافه کردن قابلیت های سفارشی به افزونه

ممکن است شما یک قابلیتی را در افزونه خود نیاز داشته باشید که در افزونه وجود نداشته باشد، اگر از خدمات وردپرسی پشتیبان وردپرس استفاده کنید می‌توانید این درخواست را داشته باشید تا هر قابلیتی را که میخواهید در افزونه برای شما اضافه کنند و شما بتوانید به خوبی از افزونه استفاده کنید.

طراحی سایت جدید

شما باید سعی داشته باشید تا سایت خود را هر چند وقت یکبار آپدیت کنید و ظاهر جدید برای سایت خود خلق کنید، و یا شاید هم قصد داشته باشید که قابلیت‌های جدیدی در سایت خود ایجاد کنید تا بتوانید به کاربران خدمات بیشتر و بهتری را ارائه دهید، پس شما با کمک داشتن یک پشتیبان سایت می‌توانید این کار را برای خود انجام داده و به صورت حرف‌های یک سایت جدید با قابلیت‌های بسیار ویژه‌تر و بهتر برای خودتان داشته باشید.

ایجاد افزونه جدید براساس نیاز کاربر

افزونه‌های بسیار متعددی در وردپرس وجود دارد که شما با استفاده از هر کدام این افزونه‌ها قابلیت‌های جدیدی را در دسترس خود دارید و می‌توانید یک سری بخش‌های جدیدی و المان‌های جدیدی را در سایت خود اضافه کنید، اما برای برخی از کار‌ها که نیاز دارید ممکن هست که افزونه‌ای وجود نداشته باشد و شما نتوانید آن‌را اجرا کنید. اگر از خدمات وردپرس استفاده کنید می‌توانید سفارش افزونه نویسی دهید و بر اساس نیاز شما ایجاد شود تا بتوانید از آن استفاده کنید و بخش جدیدی که نیاز دارید را در سایت خود ایجاد کنید.

رفع ایراد ووکامرس و افزونه های مرتبط با آن

اگر یک سایت فروشگاهی دارید حتما ووکامرس برخی موارد را برای شما مشکل خواهد ساخت و شما را بسیار اذیت میکند، این مشکل در سایت‌های فروشگاهی بسیار رایج است و افرادی که در این زمینه تخصص هم نداشته باشند بسیار برایشان سخت است که این مشکلات را رفع کنند، اما اصلا نگران نباشید فقط نیاز است که شما یک پشتیبان داشته باشید تا سریعا برای شما این موارد را رفع کند.

ریسپانسیو کردن قالب موجود برای موبایل و تبلت

شما می‌توانید با استفاده از این خدمات وردپرسی درخواست داشته باشید که پشتیبان سایت شما سایت را ریسپانسیو کند و شما بتوانید سایت خود را در تمامی دستگاه‌های موجود به درستی در دید کاربران قرار دهید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید، توجه داشته باشید که ریسپانسیو سایت بر روی سئو هم تاثیر خوبی دارد.

خیلی خب تمامی مواردی که شما در خدمات وردپرسی دریافت می‌کنید را ما به صورت کامل برای شما بیان کردیم تا کالا با این خدمات آشنا شوید و بتوانید با استفاده از این خدمات سایت خود را به خوبی در وضعیت عالی نگهدارید و در فضای اینترنت بدرخشید، ما پیشنهاد می‌کنیم که حتما یک پشتیبان وردپرس برای خود داشته باشید تا بتوانید با استفاده از این پشتیبان‌های وردپرس همیشه در دسترس باشید و وقتی که برای سایت شما مشکلی به وجود آمد کاربران زیادی را از دست ندهید.

خدمات وردپرس برای چه افرادی مناسب است؟

شاید این سوال هم ذهن شما را درگیر کرده باشد که اصلا خدمات وردپرس برای شما مناسب است یا خیر ؟ در کل ما پیشنهاد می‌کنیم که اگر یک سایت وردپرسی دارید و خودتان وقت ندارید که مشکلات آن‌را رفع کنید حتما از خدمات وردپرس استفاده کنید، در واقع خدمات وردپرسی برای همه سایت ها میتواند مناسب باشد. اما اگر خودتان یک متخصص وردپرس هستید و وقت کافی برای ارتقا و بهبود سایت را همیشه دارید نیاز نیست که از خدمات وردپرس استفاده کنید و می‌توانید با استفاده از دانش خود سایت خود را همیشه پشتیبانی کنید و همیشه یک سایت عالی برای خود داشته باشید.

جمع بندی: ما در این مقاله قصد داشتیم به شما توضیح دهیم که اصلا خدمات وردپرس شامل چه مواردی می‌شود و شما اگر یک پشتیبان وردپرس برای خود داشته باشید باید چه خدماتی را از او دریافت کنید تا سایت بهتری داشته باشید، در ادامه هم توضیحاتی درباره اینکه چه افرادی به پشتیبان وردپرس نیاز دارند به شما ارائه دادیم تا به خوبی تصمیم بگیرید که اصلا پشتیبان برای سایت خود نیاز دارید یا خیر. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کافی را نسبت به خدمات وردپرس به دست آورده باشید، در ضمن شما هر سوالی درباره خدمات وردپرس داشته باشید می‌توانید از طریق قسمت نظرات همین مقاله با ما سوال خود را در میان بگذارید تا سریعا پاسخگو شما باشیم.

سوالات متداول خدمات وردپرس

✅پشتیبان گیری از سایت
✅افزودن فونت جدید به سایت
✅بررسی و رفع خطاهای گوگل سرچ کنسول
✅افزایش سرعت سایت
✅پاک سازی اسپم‌ها
✅نصب و راه‌اندازی افزونه‌های مورد نیاز
✅ساخت قالب فرزند
✅حل مشکل صفحه سفید
✅حل مشکلات ایجاد شده بعد از بروزرسانی هسته وردپرس
✅افزایش امنیت سایت وردپرسی
✅پاک سازی کدهای مخرب
✅نصب افزونه‌های کش کننده
✅نصب favicon سایت
✅تغییرات ظاهری در هدر، سایدبار و فوتر سایت
✅بهینه سازی تصاویر
✅بروزرسانی قالب و افزونه‌های سایت
✅اضافه کردن قابلیت های سفارشی به افزونه
✅طراحی سایت جدید
✅ایجاد افزونه جدید براساس نیاز کاربر
✅رفع ایراد ووکامرس و افزونه های مرتبط با آن
✅ریسپانسیو کردن قالب موجود برای موبایل و تبلت

✅پشتیبان گیری از سایت و بروزرسانی ها
✅بررسی و رفع خطاها
✅افزایش سرعت سایت
✅افزایش امنیت سایت
✅تغییرات ظاهری در سایت

✅نصب و راه‌اندازی افزونه‌های مورد نیاز
✅اضافه کردن قابلیت های سفارشی به افزونه
✅ایجاد افزونه جدید براساس نیاز کاربر
✅نصب افزونه‌های کش کننده
✅بروزرسانی افزونه ها

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای