این یک مسابقه زمان دار است. در هر سوال 15 ثانیه به شما داده می شود. حاضری?

15
0%

کلمات کلیدی و توضیحات متا برای نمایش اطلاعات سایت به موتورهای جستجو استفاده می شوند؟

درست! غلط !

همانطور که می دانید موتورهای جستجو سایت شما را بررسی می کنند، اطلاعاتی را از عنوان، سرتیترها، مطالب و متا تگ هایی مانند توضیحات یا کلمات کلیدی جمع آوری کرده آنها را مقایسه کرده و با کلمات کلیدی که کاربر جستجو کرده مطابقت داده و براساس آن به وب سایتها رتبه می دهد. با قرار دادن کلمات کلیدی و توضیحات متا در سایت موتورهای جستجوگر سریعتر و راحت تر می توانند سایت را بررسی کرده و به کاربران پیشنهاد دههند.

آیا می توان در ویرایش سریع نامک را تغییر داد؟

درست! غلط !

این کار به دلیل مرسوم بودن در وردپرس برای تغییر سریع نامک بصورت اختصاصی در ویرایش سریع قرار دارد تا صاحب سایت بتواند در سریعترین زمان آن را تغییر دهد.

افزونه WP Rocket یک افزونه ــــــــــــــــ است.

درست! غلط !

افزونه WP Rocket یک افزونه کشینگ و بهینه سازی عملکرد برای بهبود سرعت بارگذاری وب سایت های وردپرس است. در کمتر از ۳ دقیقه می توانید WP Rocket را نصب و پیکربندی کنید.

پیشوند جداول وردپرس به طور پیش فرض چیست؟

درست! غلط !

در فایل wp-config.php ، صاحب سایت وردپرس می تواند پیشوند جداول پایگاه داده را تعریف کند. به طور پیش فرض ، پیشوند "wp_" است ، اما شما باید در زمان نصب آن را تغییر داده و اگر سایت شما قدیمی است و با این پیشوند نصب شده است حتما از طریق دیتابیس یا افزونه آن را تغییر دهید.

فیلد سفارشی در وردپرس چیست؟

درست! غلط !

وردپرس این امکان را دارد که نویسندگان بتوانند فیلدهای سفارشی را به یک پست اختصاص دهند. این اطلاعات اضافی دلخواه به عنوان متا داده شناخته می شود.

پیوند یکتا چیست ؟

درست! غلط !

پیوندهای یکتا URL های دائمی برای صفحات و پست های سایت و همچنین بایگانی دسته و برچسب شما هستند. پیوند یکتا آدرس اینترنتی است که برای پیوند دادن به محتوای سایت شما استفاده می شود. URL هر نوشته باید دائمی باشد و هرگز تغییر نکند.

از کجای وردپرس می توانید کاری کنید که موتورهای جستجو سایت را ایندکس نکنند؟

درست! غلط !

موتورهای جستجو صفحات وب سایت شما را برای ایندکس کردن بررسی می کنند. به طور کلی، بیشتر صاحبان وب سایت از اینکه موتورهای جستجو می توانند صفحه ای را که می خواهند خزیده و ایندکس کنند، خوشحال هستند. اما شرایطی وجود دارد که شما نمی خواهید صفحات ایندکس شوند. مخصوصاً در زمان تغییر قالب و افزونه های اساسی سایت.

کدام یک از موارد زیر نقش وردپرس نیست؟

درست! غلط !

وردپرس شش نقش از پیش تعریف شده دارد: مدیرکل، مدیر، ویرایشگر، نویسنده، مشارکت کننده و مشترک. هر نقش مجاز به انجام مجموعه ای از وظایف به نام توانایی ها است.

ابزارک چیست ؟

درست! غلط !

ابزارک های وردپرس، محتوا و امکاناتی را به نوارهای کناری شما اضافه می کنند. به عنوان مثال ابزارک های دسته ها، ابر برچسب، جستجو و ... بصورت پیش فرض همراه وردپرس هستند. افزونه ها اغلب ابزارک های خاص خود را اضافه می کنند.

افزونه تازه نصب شده سایت شما را خراب می کند و هیچ دسترسی به داشبورد ندارید حالا چه کار می کنید؟

درست! غلط !

وقتی نام پوشه افزونه ای که باعث خرابی سایت شده است را تغییر می دهیم، وردپرس به طور خودکار افزونه تغییر نام یافته را غیرفعال می کند.

نقش مشارکت کننده چه کاری می تواند انجام دهد؟

درست! غلط !

نقش مشارکت کننده در وردپرس می تواند نوشته ها را حذف کند، نوشته ها را ویرایش کرده و آنها را بخواند.

کدام فایل مهمترین فایل در وردپرس است؟

درست! غلط !

یکی از مهمترین فایل ها در وردپرس، فایل wp-config.php است. این فایل در ریشه فهرست پرونده های وردپرس شما قرار دارد و شامل جزئیات پیکربندی پایه وب سایت شما مانند اطلاعات اتصال به پایگاه داده است.

وردپرس از کدام نوع پایگاه داده استفاده می کند ؟

درست! غلط !

وردپرس از MySQL به عنوان سیستم مدیریت پایگاه داده خود استفاده می کند. MySQL نرم افزاری است که برای ایجاد پایگاه داده، ذخیره و دریافت داده در صورت درخواست استفاده می شود.

فایل wp-config.php در کجا قرار دارد؟

درست! غلط !

در زمان دانلود وردپرس از مخزن، فایل wp-config.php وجود ندارد. در روند راه اندازی وردپرس بر اساس اطلاعاتی که ارائه می دهید، یک فایل به نام wp-config.php برای شما توسط نصاب وردپرس ایجاد می شود.با قرار دادن فایل نمونه با نام "wp-config-sample.php" (این فایل در کنار فایلهای اصلی هسته وردپرس است) و ویرایش آن در صورت لزوم و سپس ذخیره آن با نام wp-config.php ، می توانید به صورت دستی یک پرونده wp-config.php ایجاد کنید.

شما دسترسی به بخش مدیریت وردپرس را از دست داده اید و نمی توانید آن را با ایمیل بازیابی کنید. حالا چه کار می کنید؟

درست! غلط !

اگر این اتفاق بیافتد، برای دسترسی مجدد به بخش مدیریت، باید یک حساب مدیریت جدید ایجاد کنید. شما باید این کار را با ورود به بخش سی پنل هاست و با تعامل مستقیم با پایگاه داده انجام دهید.

با استفاده از کدام بخش می توانید پوسته وردپرس خود را تغییر دهید؟

درست! غلط !

منوی نمایش به شما امکان می دهد تا پوسته های سایت خود را مدیریت کنید. این بدان معناست که می توانید پوسته ها را نصب، بررسی، حذف و یا پوسته ها را فعال و به روزرسانی کنید.

تفاوت نوشته با برگه در وردپرس در چیست ؟

درست! غلط !

نوشته ها اطلاعاتی هستند که به ترتیب زمانی معکوس در صفحه اصلی سایت یا در صفحه نوشته ها لیست شده اند ، در صورتی که از منوی تنظیمات در بخش خواندن تنظیم کرده باشید. اگر پست سنجاق شده ای ایجاد کرده باشید، این نوشته ها قبل از سایر نوشته ها نمایش داده می شوند. نوشته ها را می توان در بایگانی، دسته ها، نوشته های اخیر و سایر ابزارک ها یافت.برگه ها ثابت هستند و بر اساس تاریخ لیست نمی شوند. برگه ها از برچسب یا دسته استفاده نمی کنند. برگه تماس با ما مثال عمومی استفاده از برگه ها می باشد.

پوسته وردپرس چیست ؟

درست! غلط !

پوسته ها فایلهایی هستند که نحوه نمایش سایت وردپرسی شما را کنترل می کنند. این فایل ها اطلاعات را از پایگاه داده MySQL وردپرس شما گرفته و کد HTML را تولید کرده و به مرورگر وب ارسال می کند.

چند نوشته و برگه می توانید در وردپرس ایجاد کنید؟

درست! غلط !

هیچ محدودیتی در تعداد نوشته ها یا برگه ها که می توانید داشته باشید وجود ندارد. پس حالش رو ببرید !

وردپرس چیست ؟

درست! غلط !

وردپرس یک نرم افزار سورس باز است که می توانید برای ایجاد یک وب سایت، وبلاگ یا اپلیکیشن زیبا از آن استفاده کنید. وردپرس در سال ۲۰۰۳ با یک سری کدنویسی ساده برای نوشتن روزانه برای بلاگرها و با تعداد کاربران کمتر از تعداد انگشتان دست و پا شروع به کار کرد. از آن زمان به بعد بزرگترین ابزار وبلاگ نویسی در جهان است که در میلیون ها سایت مورد استفاده قرار گرفته و هر روز ده ها میلیون نفر از آن استفاده می کنند.

وردپرس به چه زبان برنامه نویسی نوشته شده است؟

درست! غلط !

وردپرس در هسته اصلی خود یکی از رایج ترین زبان های برنامه نویسی در وب یعنی PHP را استفاده کرده است. این برنامه از Html ، Css و Javascript در بخشهای مختلف خوداستفاده می کند.

آزمون مهارت وردپرس
سطح مبتدی
دوست من تلاش شما قابل ستایش است و سپاسگزارم که در این آزمون شرکت کردی. نتیجه آزمون نشان می دهد که سطح دانش شما از وردپرس پایین بوده و نیاز دارید که سطح خود را بهبود دهید.

برای مشاوره آموزشی می توانید به شماره ۰۹۱۹۰۴۳۳۵۰۴ در واتساپ پیام دهید.

مشاوره آموزشی

سطح متوسط
دوست من تلاش شما قابل ستایش است و سپاسگزارم که در این آزمون شرکت کردی. نتیجه آزمون نشان می دهد که سطح دانش شما از وردپرس متوسط بوده و نیاز دارید که سطح خود را بهبود دهید.

پیشنهاد ما شرکت در دوره جامع آموزش پشتیبانی سایت است.
سطح حرفه ای
دوست من تلاش شما قابل ستایش است و سپاسگزارم که در این آزمون شرکت کردی. نتیجه آزمون نشان می دهد که سطح دانش شما از وردپرس خوب بوده و نیاز دارید که آموزشهای تکمیلی و به روز داشته باشید.

پیشنهاد ما شرکت در دوره جامع آموزش پشتیبانی سایت است.

فقط به ما بگویید چه کسی نتایج شما را ببیند

محصول جدید
افزونه پیشرو لاگین

افزونه ورود و عضویت، بهترین جایگزین افزونه دیجیتس
این افزونه توسط تیم توسعه پشتیبان وردپرس تولید شده است.
بستن
نمایش مجدد