|

اسکن وردپرس

نحوه اسکن وردپرس برای تشخیص کدهای مخرب و پچ آسیب‌پذیری امنیتی

سلام دوستان پشتیبان وردپرس ؛ امنیت یکی از نکات کلیدی در هر نوع وب‌سایتی است. حفظ محتوا وب‌سایت در برابر خطرات احتمالی و اشخاص سودجو بسیار مهم است. به سادگی می‌توان گفت که در دنیای دیجیتال جرایم اینترنتی بسیار بیشتر از جرایم خیابانی به چشم می‌خورد. باید بدانید که وردپرس محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است و بیش از 30 درصد وب‌سایت‌ها را پشتیبانی می‌کند بنابراین افزایش سطح ایمنی و اسکن وردپرس و انجام اقدامات امنیتی در برابر حملات احتمالی و هکرها بسیار حائز اهمیت است.

 اهمیت اسکن وردپرس و تشخیص آسیب‌پذیری‌های امنیتی

همان‌طور که میدانید 30 در صد از وب‌سایت‌ها بر پایه وردپرس راه‌اندازی شده‌اند.  هر سیستمی دارای حد مطلوبی از امنیت است اما باز هم می‌توان این سطح از امنیت را ارتقا داد. در بین وب‌سایت‌های وردپرسی حدود 7.5 میلیون حمله در ساعت وجود دارد این آمار بسیار عجیب نشان می‌دهند که کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند موجب نابودی کل زحمات و از دست رفتن داده‌ها خواهند شد. سایت‌های وردپرسی به سادگی می‌توانند قربانی حملات هکرها می‌شوند و اگر به مقوله امنیت آن‌ها توجه نشود ممکن است مورد سوءاستفاده قرار گیرند بنابراین توجه به امنیت وب‌سایت و افزایش سطح ایمنی بسیار مهم است. به کمک اسکن وردپرس می‌توانید میزان امنیت وب‌سایت خود را بالاتر برده  و از خطرات احتمالی آگاه شوید.

 اهمیت اسکن وردپرس و تشخیص آسیب‌پذیری‌های امنیتی

با اسکن وردپرس از وجود خطرات و آسیب‌پذیری‌های احتمالی قبل از آن‌که هکر‌ها آگاه شده و فرصت نفوذ به وب‌سایت و از بین بردن اطلاعات را بدست آورند، آگاه می‌شوید. همچنین اسکن مرتب و زمان‌بندی شده‌ی وردپرس این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا زمان لازم برای یافتن بهترین راه‌حل برای رفع خطرات و آسیب‌پذیری‌های وب‌سایت خود را بیابید. مورد دیگری که اهمیت اسکن وردپرس و یافتن آسیب‌پذیری‌های آن را دو چندان می‌کند، تنبیهی است که توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو برای سایت‌های ناامن در نظر گرفته شده است. گوگل و سایر موتور‌های جستجو تمام وب‌سایت‌های موجود در وب را کاوش کرده و اگر متوجه شوند که وب‌سایت شما ناامن است آن را در لیست سیاه خود قرار داده و در این حالت مرورگر‌ها وب‌سایت شما را به عنوان یک وب‌سایت مخرب و آسیب‌پذیر به کاربران معرفی می‌کنند.

با آسیب پذیری های امنیتی وردپرس آشنا شوید.

 

راهنمایی‌های اولیه برای حفظ امنیت وب‌سایت

ابتدا در این بخش راهنمایی‌های اولیه و مقدماتی درباره حفظ امنیت وب‌سایت را خدمت شما عزیزان عرض می‌کنیم. البته توجه داشته باشید برخلاف مقدماتی بودن، این نکات از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در صورتی که موارد یاد شده را رعایت نکنید، احتمالا وب‌سایت شما مثل آب خوردن هک خواهد شد.

 1. اطلاعات شخصی مانند ایمیل یا هر اطلاعاتی که از حساسیت بالایی برخوردار می‌باشد را به صورت عمومی منتشر نکنید.
 2. به طور مرتب نسخه وردپرس خود را به آخرین نسخه منتشر شده بروزرسانی نمایید.
 3. همیشه سعی کنید رمزعبور منحصر به فرد و پیچیده‌ای برای پنل ورود به پیشخوان مدیریت خود انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم جهت ساخت رمز‌های عبور قوی راهنمای انتخاب پسورد مناسب در وردپرس را مطالعه بفرمایید.
 4. برای همیشه از یک رمزعبور استفاده نکنید، سعی کنید حداقل به طور مداوم و در بازه‌های زمانی مشخص اقدام به تعویض رمزعبور خود نمایید.
 5. از نام‌کاربری “admin” و “administrator” به هیچ عنوان استفاده نکنید. سعی کنید نام‌کاربری را برای ورود به پیشخوان مدیریت انتخاب کنید که به هیچ عنوان قابل حدس زدن نباشد.
 6. برای نام‌گذاری پیشوند جداول پایگاه داده از موارد پیشفرض استفاده نکنید.
 7. برای فایل‌های غیر ضروری مجوز صادر نکنید.
 8. یک سرور قوی و امن را برای میزبانی وب‌سایت خود برگزینید.

اسکن وردپرس و سرور وب‌سایت

در ظاهر یک سایت آلوده به Malwares نیز ممکن است به درستی کار کند و هیچ مشکلی نداشته باشد. وجود این کد آلوده در وب‌سایت ممکن است اطلاعات خصوصی کاربران شما را به سرقت برده و از آن سوءاستفاده نماید. یک هک و نفوذ موفقیت‌آمیز ممکن است اطلاعات مهمی مانند آدرس IP شما، کپی کوکی‌ها و فایل‌ها را در اختیار هکر قرار دهد. بنابراین همیشه برای یافتن این کد‌های مخرب وب‌سایت وردپرسی خود را به طور مرتب اسکن کنید.

تشخیص کد مخرب در قالب و افزونه وردپرس

 

معرفی ابزار‌های آنلاین برای اسکن وردپرس و تشخیص کد‌های مخرب

جالب است بدانید وب‌سایت‌هایی جهت بررسی امنیتی وردپرس وجود دارند و شما به راحتی با استفاده از این وب‌سایت‌ها می‌توانید از آسیب‌پذیری‌های موجود در وب‌سایت خود آگاه شوید. در ادامه بهترین سایت‌های رایگان و غیر رایگان در این حوزه را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

 1. Sucuri Site Check
 2. WP Scan
 3. WordPress Security Scan
 4. Acunetix

با استفاده از وب‌سایت‌های یاده شده در بالا، به راحتی وب‌سایت وردپرسی خود را اسکن کرده و وجود آسیب‌پذیری‌های موجود در وب‌سایت خود اگاه شوید.

استفاده از افزونه های امنیتی وردپرس برای اسکن وردپرس

وردپرس سیستم مدیریت محتوای قدرتمند و بزرگیست و یکی از مزایا آن وجود افزونه‌های مختلف برای انجام بسیاری از کار‌ها در آن می‌باشد. با توجه به استقبال گسترده از وردپرس در سطح جهان و افزایش نیاز به بهبود و حفظ امنیت وب‌سایت‌های وردپرسی، شرکت‌های بزرگ دست به کار شده و افزونه های امنیتی وردپرس را ایجاد و در مارکت وردپرس در دسترس عموم گذاشته‌اند. با نصب افزونه امنیتی خیلی ساده و بدون دردسر وب‌سایت وردپرسی خود را از وجود هر گونه کد‌های مخرب و آسیب‌پذیری‌ها پاک نموده و امنیت وب‌سایت خود را افزایش دهید.

در ادامه چند افزونه بسیار موثر جهت اسکن وردپرس را خدمت شما عزیزان معرفی می‌کنیم:

1- افزونه Wordfence Security

یکی از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس، افزونه Wordfence Security می‎باشد. این افزونه با اسکن وردپرس و تمام فایل‌های اصلی هسته وردپرس، قالب و افزونه‌ها وجود هرگونه عامل مخرب در وب‌سایت شما را شناسایی کرده و در صورت مشاهده فایلی مخرب در وردپرس آن را به شما نشان خواهد داد.

Wordfence Security

 

2- افزونه All in One WP Security

این افزونه نیز در بین افزونه‌های حفظ امنیت وردپرس از محبوبیت بالایی برخوردار است. یکی از ویژیگی‌هایی که باعث جذب کاربران به استفاده از این افزونه‌ی امنیتی شده است، وجود محیط کاربری ساده و در عین حال کارایی بسیار بالای آن می‌باشد. این افزونه اسکن وردپرس تمام بخش‌های موجود در سایت را از نظر امنیت درجه‌بندی کرده و به شما نمایش خواهد داد که چه بخش‌هایی از امنیت پایین‌تری برخوردار می‌باشند.

افزونه All in One WP Security

 

3- افزونه iThemes Security

این افزونه امنیتی در دو نسخه رایگان و پرمیوم در دسترس است. افزونه امنیتی iThemes Security با بررسی کامل وب‌سایت وردپرسی شما تمام اعمال صورت گرفته در وب‌سایت را تحت نظارت خود دارد. همچنین مانند سایر افزونه‌های امنیتی با اسکن وردپرس، در صورت وجود نقص امنیتی آن را به شما نمایش می‌دهد.

افزونه iThemes Security

 

4- افزونه Sucuri Scanner

یکی از بهترین افزونه‌های امنیتی ساخته شده برای وردپرس، افزونه Sucuri Scanner می‌باشد. این فزونه با دارا بودن ابزار‌های امنیتی فوق‌العاده، در اسکن وردپرس و یافتن فایل‌های مخرب بسیار دقیق عمل می‌کند. همچنین با استفاده از این افزونه بر تمام منابع سرور خود نظارت داشته باشید.

افزونه Sucuri Scanner

 

5- افزونه Anti-Malware Security

افزونه Anti-Malware Security یکی از بهترین افزونه‌های امنیتی وردپرس است. این افزونه قادر است تروجان ها، ویروس ها، آسیب پذیری های موجود و سایر تهدیدات امنیتی در وب سایت وردپرسی شما را جستجو کرده. و به شما کمک می کند تا آن ها را برطرف نمایید.

افزونه Anti-Malware Security

 

جمع‌بندی

در این مقاله از پشتیبان وردپرس سعی کردیم مهم‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌های حفظ و ارتقا سطح امنیت وردپرس را خدمت شما دوستان عزیز بیان کنیم. همچنین با معرفی بهترین و مورد استقبال‌ترین افزونه‌های موجود برای افزایش سطح امنیت و همچنین اسکن وردپرس جهت یافتن فایل‌های مخرب موجود در وردپرس را معرفی کردیم. می‌توانید با میل خود یکی از افزونه‌های بالا را انتخاب کرده و در وردپرس خود پیکربندی نمایید. پیشنهاد می‌کنیم از ابزارهای آنلاین شروع کنید و به اسکن وردپرس بپردازید سپس بسته‌های امنیتی وردپرس را فراموش نکنید. در صورت وجود هرگونه مشکل امنیتی می‌توانید از بخش‌های پشتیبانی سایت درخواست راهنمایی کنید.

موفق باشید. 😉

[gap] [button text=”افزایش امنیت و پاکسازی کدهای مخرب وردپرس” color=”alert” radius=”10″ expand=”true” link=”https://wphelper.ir/wordpress-malware-removal-service” target=”_blank”]

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله