|

کوتاه کننده لینک در وردپرس

2 ترفند ساده برای بازگردانی دکمه کوتاه کننده لینک در وردپرس

سلام دوستان پشتیبان سایت ؛ تا به حال پیش آمده که بخواهید از پست های وبلاگ خود یک لینک کوتاه تهیه کنید؟ لینک های کوتاه یا اصطلاحا short link وردپرس برای اشتراک در ایمیل ها، پیام های فیس بوک یا حتی پیام های متنی مفید هستند. این ویژگی به صورت پیش فرض تا نسخه 4.4 در وردپرس موجود بوده است. کاربران بسیاری برای دریافت آدرس های کوتاه وردپرس از ابزارهای کوتاه کننده لینک در وردپرس کمک می گیرند اما باید بدانید این ویژگی توسط خود وردپرس ارائه شده و نیازی نیست آدرس خود را به کمک ابزارها کوتاه کنید تنها کافی است این قابلیت وردپرسی را در حالت فعال قرار دهید سپس از دکمه کوتاه کننده لینک در وردپرس کمک بگیرید.

کوتاه کننده لینک در وردپرس

کوتاه کننده لینک در وردپرس

دکمه کوتاه کننده لینک در وردپرس چیست؟ کوتاه کننده لینک در وردپرس یک ویژگی وردپرسی است که به شما اجازه می دهد تا به راحتی یک لینک کوتاه از پست یا صفحه وردپرس خود دریافت کنید. این مورد در کنار بخش پیوندهای یکتا در بخش ادیت نوشته و برگه‌ها قرار دارد. توجه کنید اکنون این ویژگی را در سایت وردپرسی خود مشاهده نخواهید کرد زیرا پس از وردپرس نسخه 4.4 حذف شد. ولی می توانید این قابلیت را مجددا فعال کنید. اگر می خواهید قابلیت شورت لینک را در سایت وردپرسی خود فعال کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

کوتاه کننده لینک در وردپرس

روش های فعال سازی دکمه کوتاه کننده لینک در وردپرس

برای فعال سازی این قابلیت جذاب وردپرسی و تهیه لینک کوتاه، دو روش در اختیار دارید که عبارت اند از:

  1. کمک گرفتن از افزونه WP Bitly
  2. فعال کردن دکمه کوتاه کردن لینک‌ها در وردپرس

روش اول: فعال سازی دکمه کوتاه کننده لینک در وردپرس با افزونه WP Bitly

WP Bitly  یک افزونه کوتاه کننده لینک وردپرس است. این روش بسیار ساده و برای اشخاصی که تمایلی به کار کردن و گشتن بین کدها ندارند توصیه می شود. این روش به شما امکانی می دهد تا آدرس های مختلف را به سادگی کوتاه  دریافت کنید.اولین چیزی که برای کوتاه کردن لینک‌ها در وردپرس باید انجام دهید این است که افزونه WP Bitly را دانلود سپس به محیط وردپرس مراجعه کرده از طریق منوی افزونه ها و زیرمنوی افزوذن را نصب وفعال کنید. پس از فعال شدن افزونه به برگه یا نوشته مورد نظر خود کع قصد دریافت لینک کوتاهی از ان دارید رجوع کنید. همان طور که می بینید به طور خودکار دکمه Get Shortlink در صفحه ویرایش پست شما اضافه خواهد شد.

کوتاه کننده لینک در وردپرس

نکته: دقت کنید حتما در قسمت ویرایش برگه یا نوشته خود باشید. این دکمه در زیر فیلد عنوان و در کنار بخش پیوندهای یکتا قرار دارد.هنگامی که روی این دکمه کلیک می کنید، لینک کوتاهی از پست ها و صفحات وردپرسی شما نمایش می دهد. این لینک کوتاه را می توانید در ایمیل ها و پیام های خود به اشتراک بگذارید، بنابراین مخاطبان شما می توانند به طور مستقیم به صفحه مورد نظر دسترسی پیدا کنند.

کوتاه کننده لینک در وردپرس

روش دوم: فعال کردن دکمه کوتاه کردن لینک‌ها در وردپرس با درج کد

در این روش تنها باید یک قطعه کد مخصوص برای فعال سازی دکمه کوتاه کننده لینک را به یکی از فایل های وردپرسی خود اضافه کنید. برای شروغ کار از طریق یک سرویس دهنده FTP به وب سایت خود متصل شوید. سپس به مسیر WP-CONTENT/THEMES  رجوع کنید. به دایرکتوری قالبی که در حال حاضر فعال است، وارد شوید. به دنبال یک فایل به نام functions.php باشید. در نهایت ان را باز کنید و قطعه کد زیر را در آن درج کنید.

add_filter( 'get_shortlink', function( $shortlink ) {return $shortlink;} );

این قطعه کد موجب می شود که یک سری فیلتر شورت لینک به قالب وردپرسی شما اعمال شده و در نهایت دکمه کوتاه کننده لینک در وردپرس در کنار بخش پیوندهای یکتا نمایش داده شود. می توانید روی این دکمه کلیک کنید و یک لینک کوتاه از برگه یا نوشته خود دریافت کنید این لینک های کوتاه در مواقع مختلف مانند درج لینک در خبرنامه، ایمیل، شبکه های اجتماعی و… گاربرد  دارند مهم تر از همه این که دیگر نیازی نیست تا از ابزارهای خارج از محیط وردپرس کمک بگیرید.

جمع بندی نهایی

در مواقع مختلفی از جمله هنگام اشراک گذاری محتوا، اراسل ایمیل، انتشار پست در شبکه ها و… به شورت لینک ها یا همان لینک های کوچک از نوشته های خود نیاز پیدا می کنیم. اکثر افراد در چنین مواقعی از ابزارهای کوتاه کننده لینک کمک می گیرند اما جالب است بدانید که خود وردپرس چنین قابلیتی را دارد اما این قابلیت از نسخه 4.4 به بعد غیر فعال شد. برای فعال شدن دکمه دریافت لینک کوتاه پست و نوشته تنها کافی است قطعه کد مخصوصی را به فایل functions.php  قالب وردپرس خود اضافه کنید یا از افزونه WP Bitly برای فعال سازی دکمه دریافت شورت لینک کمک بگیرید.امیدواریم که از اموزش شما را یاری کرده باشد. در صورت وجود هر گونه مشکل از بخش پشتیبانی وردپرس با ما در ارتباط باشید.

موفق باشید. 😉

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله