|

خطای اتصال به پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرسی

علت خطای اتصال به پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرسی چیست و راه حل آن

زمانی که کاربر قادر به ورود به پیشخوان سایت وردپرسی خود نبوده و با باز کردن آدرس ورود به پیشخوان وردپرس
(wp-admin) خطای Database Connection یعنی خطای اتصال به پایگاه داده به شما میدهد. دلایل مختلفی میتواند علت بوجود آمدن این خطا و ایجاد مشکل در سایت وردپرسی شما بشود در ادامه علت بروز این خطا و چگونگی رفع خطای اتصال به پایگاه داده در هنگام ورود به سایت وردپرسی را به شما دوستان خواهم گفت لطفا با پشتیبان وردپرس همراه باشید.

خطای اتصال به پایگاه داده

علت بوجود آمدن خطای اتصال به پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرسی

یکی از مواردی که باعث بروز این مشکل می شود این است که حجم هاست سایت پر می شود و اتصال به پایگاه داده با اختلال مواجه می شود لذا در هنگام ورود به پیشخوان و نیز در موارد دیگری مانند فرآیند خرید خطای اتصال پایگاه داده را میبینیم. حال باید دید چطور این مشکل را در سایت می شود رفع کرد؟؟؟؟

علت بوجود آمدن خطای اتصال به پایگاه داده

راه حل رفع خطای اتصال به پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرسی

با همین فرض و با دسترسی SSH از طریق SFTP و با نرم افزار WINSCP وارد مدیریت فایل های سایت می شویم و فایل های اضافی ایجاد شده از قبیل فایل های کش ناشی از افزونه Wp Rocket و همچنین فایل های بکاپ قدیمی ناشی از افزونه updraft plus را حذف می کنیم .
ذکر این نکته ضروری است که پس از انجام این فرآیندها باید مدتی صبر کنیم سرور حجم آزاد شده هاست را دریابد و پس از مدتی دسترسی به دایرکت ادمین فراهم شود چرا که در هنگام بروز این خطا، شما به کنترل پنل هاست (در این جا دایرکت ادمین) دسترسی ندارید و با اطلاعات درست نیز به شما اجازه لاگین شدن نمی دهد. سپس وارد بخش مدیریت دیتابیس (phpmyadmin) می شویم و دیتابیس مربوط به سایت را پیدا می کنیم و جدول wp-options را بهینه سازی می کنیم تا مشکل سایت رفع شود.

راه حل رفع خطای اتصال به پایگاه داده

نتیجه گیری

در این سبک خطاها باید حتما روش عیب یابی مشکل را کاملا درک کنیم چرا که با درک این روش عیب یابی ، فرآیند حل این مشکلات حداکثر یک ساعت خواهد بود ، درغیراینصورت واقعا زمان بر و طاقت فرسا هستند. مورد دیگر این است که باید با دسترسی remote و اتصال به سرور حتما آشنا باشیم و نحوه پوشه بندی فایل ها در سرور درک کنیم تا سریعتر به محل فایل های سایت برسیم.
امیدوارم این مقاله به شما در رفع خطای بوجود آمده در سایت تان کمک کند ، اگر دوستی دارید که این مقاله میتواند به او کمک کند برایشان به اشتراک بگذارید و اگر تجربه ای در این زمینه دارید در پایین همین صفحه بخش نظرات برای ما بنویسید تا دیگران از تجربه شما استفاده کنند.

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله