|

مشکل آپلود تصاویر

حل مشکل اپلود عکس در وردپرس

سلام دوستان عزیزم!

استفاده از رسانه ها در هر وب سایتی کاملا واجب و ضروری می باشد. استفاده از تصاویر در وب سایت ها با موضوعات مختلف باعث جذابیت و زیبایی آن وب سایت می شود و علاوه بر آن از نظر موتور های جست و جو گر وجود آن ها در وب سایت ها بسیار مهم است.

افراد زیادی همچون من و شما تمایل دارند در بخش های متفاوت وب سایت خود از رسانه ها به ویژه تصاویر مختلف بهره ببرند و سایت خود را زیباتر کنند.

اما برخی از وب مستران به ویژه وب مسترانی که وب سایت خود را با سیستم تولید محتوای وردپرس راه اندازی کرده اند، در هنگام آپلود تصاویر با خطا مواجه شده اند و متاسفانه نمی توانند تصویر مورد نظر خود را در وب سایت وردپرسی خود بارگذاری کنند و مشکل آپلود تصاویر دارند .

مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس

مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس

همانطور که شما عزیزان در جریان هستید در وردپرس در مواقعی به دلایل مختلف خطا ها و مشکلات متفاوتی ایجاد می شود که وب مستران عزیز را مورد اذیت و آزار قرار می دهد.

عدم آپلود و بارگذاری تصاویر در وردپرس نیز از مشکلاتی است که ممکن است برای هر وب سایت وردپرسی رخ دهد و حسابی وقت مدیر وب سایت را بگیردهمانطور که از نام این این خطا پیداست، مانع از آپلود و بارگذاری تصاویر در وب سایت می شود.

در این صورت دیگر شما نمی توانید تصویر جدیدی در وب سایت خود بارگذاری نمایید که این بسیار بد است! فرض کنید قرار است مقاله ای جدید در وب سایت خود نشر دهید اما بدون تصویر!

قرار است محصول جدیدی را در فروشگاه اینترنتی خود ثبت کنید اما بدون تصویر!

حتی فکر به مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس و عواقب آن نیز آزار دهنده می باشدتصویر زیر مربوط به زمانی است که این خطا در وب سایت شما رخ می دهد و مانع از بارگذاری تصاویر می شود. در هنگام این خطا نیز پیغام failed to fetch نمایان می شود.

مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس

رفع مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس

دوستان عزیز همانطور که شاید بدانید، معمولا مشکلات و خطا هایی که در وردپرس رخ می دهد دارای دلایل متنوع و زیادی هستند.

برای رفع این مشکلات به ویژه مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس باید مراحلی را یک به یک طی نمایید تا بتوانید آن را رفع کنیداگر شما عزیزان قصد دارید این مشکل را در وب سایت خود رفع کنید لازم است تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

سطح دسترسی اشتباه پوشه ها

رفع مشکل اپلود تصویر در وردپرس

همانطور که می دانید پوشه ها در وردپرس تا حدی به برخی از اجزای سایت دسترسی دارند. سطح دسترسی اشتباه پوشه های آپلود نیز می تواند از دلایل ایجاد مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس باشد.

برای رفع این مشکل از این روش اول از همه بایستی از طریق هاست خود وارد فایل منیجر و سپس وارد public_html شوید. در این بخش از طریق پوشه wp-content بایستی بر روی پوشه uploads راست کلیک کنید. پس از راست کلیک لازم است بر روی گزینه Change Premissions کلیک نمایید.

در این بخش می توانید Premissions پوشه را تعیین کنید و باید مقدار آن را برار با 744 قرار دهیدپس از این کار لازم است وارد پوشه uploads شوید و سطح دسترسی پوشه های داخل آن را نیز در صورت موجود بودن برابر 744 قرار دهید.

حذف کش و کوکی های جاوا اسکریپت وب سایت

امروزه در بیشتر قالب های وردپرسی از کد های جاوا اسکریپت (js) استفاده می شود. اگر نسخه جاوا اسکریپت وب سایت وردپرسی شما عزیزان کش شده باشد ممکن است مانع از آپلود تصاویر در وب سایت وردپرسی شما شود.

برای حذف کش جاوا اسکریپت بایستی از داخل فایل منجیر درون هاست پوشه content را پیدا کرده و  سپس وارد پوشه uploads شوید. باید مطمئن شوید در این پوشه یعنی uploads پوشه ای با عنوان js_cache وجود نداشته باشد و در صورت وجود نیز بایستی آن را کاملا حذف نمایید.

اختلال در افزونه ها

از دیگر دلایل ایجاد مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس وجود افزونه های ناسازگار با یک دیگر یا قالب وب سایت می باشد. این دلیل در خطا های زیادی در سیستم تولید محتوای وردپرس نقش دارند و باید توجه فراوانی کنید که افزونه ای ناسازگار در وب سایت شما وجود نداشته باشد.

برای رفع مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس از این روش باید ابتدا تمامی افزونه ها را غیر فعال کنید که این کار هم می تواند از طریق هاست و هم از بخش افزونه ها در پیشخوان وردپرس انجام بگیردبرای غیر فعال کردن افزونه ها تنها لازم است نام پوشه ی plugins ها را در سایت خود و در پوشه wp-contect تغییر دهید.

از طریق پیشخوان نیز بایستی به بخش افزونه ها مراجعه نمایید و به صورت کلی یا به صورت یک به یک به غیر فعال کردن افزونه ها بپردازید. دوستان و همراهان عزیز توجه کنید اگر با استفاده از این روش مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس رفع شد بایستی افزونه ی ناسازگار و مضر را پیدا کنید و آن را از وب سایت پاک کنید و دیگر افزونه ها را دوباره فعال نمایید.

خطا در mod_security سرویس میزبان

وجود مشکل و خطا در mod_security هاست و سرویس میزبان وب سایت شما ممکن است باعث ایجاد مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس باشد. برای رفع مشکل عدم بارگذاری تصاویر از طریق این روش ابتدا بهتر است با پشتیبانی هاست و فضای میزبانی خود ارتباط برقرار کنید.

همچنین اگر تمایل داشتید این مشکل را خودتان حل نمایید تنها لازم است در فایل .htaccess در روت هاست تغییراتی را اضاف نمایید. لازم است برای اعمال این تغییرات تنها کد های زیر وارد این فایل نمایید.

<IfModule mod_security.c>

SecFilterEngine Off

SecFilterScanPOST Off

</IfModule>

سخن پایانی

دوستان و همراهان گرامی ما, همانطور که گفتیم مشکلات متعدد و مختلفی در وردپرس به دلایل زیادی ایجاد می شودند که یکی از آن ها مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس می باشد که متاسفانه به شدت باعث آزار و اذیت شما وب مستران وردپرسی عزیز می شود.

رفع مشکل عدم بارگذاری و آپلود نشدن تصاویر در وردپرس نیازمند فرایند پیچیده ای نمی باشد. در این مقاله به بررسی کامل این مشکل و مراحل رفع این مشکل پرداختیم. قطعا شما می توانید با استفاده از روش های بالا این مشکل را در وب سایت وردپرسی خود رفع نمایید.

ما بیشتر هدفمان این است که به یک متخصص وردپرس تبدیل شوید برای همین در وبلاگ پشتیبان وردپرس آموزش وردپرس را به صورت رایگان در مقاله های متعدد برای شما آماده کردیم که با مطالعه آنها میتوانید به وردپرس مسلط شوید.

اگر هم میخواهید در زمینه وردپرس یک مختصص حرفه ای باشید و بتوانید از این راه کسب درامد زیادی داشته باشید میتوانید از دوره جامع آموزش پشتیبانی سایت استفاده کنید در این دوره از 0 تا 100 وردپرس را به شما توضیح داده و میتوانید به وردپرس و تمامی مباحث آن مسلط شوید.

برای ثبت نام در دوره نیاز است بر روی کلمه آموزش پشتیبانی سایت کلیک کنید.امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت لذت برده باشید

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله