|

ارور this site ahead contains harmful programs در وردپرس

رفع خطای this site ahead contains harmful programs در وردپرس

سلام دوستان پشتیبان وردپرس ؛ آیا شما خطا this site ahead contains harmful programs را در وب‌سایت خود مشاهده کرده‌اید؟ این پیام که از سمت گوگل به شما نمایش داده می‌شود، معمولا به این معنا است که وب‌سایت مورد نظر هک شده است و یا مطالب ویروسی را منتشر می‌کند. در گاهی مواقع ممکن است که شما مشکل هک شدن وب‌سایت را برطرف کنید و ویروس‌های موجود در آن را نیز از بین ببرید، اما همچنان این ارور در هنگام ورود به وب‌سایت نمایش داده می‌شود. در این مقاله از پشتیبان وردپرس به شما نشان خواهیم داد که چگونه خطا this site ahead contains harmful programs در وردپرس را رفع نمایید.

دلایل نمایش خطا this site ahead contains harmful programs در وردپرس

اولین دلیلی که در رابطه با نمایش این خطا مطرح می‌باشد، این است که وب‌سایت شما هک شده است و احتمالا ویروس‌ها و تروجان‌ها را منتشر می‌کند. این کد‌های آلوده می‌توانند به بازدیدکنندگان وب‌سایت و یا حتی به وب‌سایت دیگری گسترش یابند. اگر گوگل متوجه وجود کد مشکوکی در وب‌سایت شود که ممکن است یک برنامه‌ی مخرب یا تروجان باشد، هشداری با این مضمون به کاربران خود نمایش می‌دهد که هنگام بازدید از این وب‌سایت مراقب باشند.نکته: در انتها دو افزونه مفید با هدف ضد تروجان و آنتی اسپم به شما معرفی خواهیم کرد.

ارور this site ahead contains harmful programs در وردپرس

دلیل دیگری که باعث نمایش این خطا در وب‌سایت می‌شود، نمایش تبلیغات از شبکه‌های تبلیغاتی با کیفیت پایین می‌باشد. این شبکه‌ها ممکن است گاهی اوقات تبلیغاتی را که توزیع می‌کنند دارای کد‌های مخرب باشند.برای یافتن کد‌های مخرب باید وب‌سایت خود را اسکن نمایید. برای اسکن کردن می‌توانید از ابزار‌ Google’s safe browsing analysis tool  استفاده نمایید.

رفع ارور Contains Harmful Program در وردپرس

قبل از شروع کار، حتما یک نسخه پشتیبان جدید از کل وب‌سایت وردپرسی خود تهیه نمایید. تا در صورت بروز هر مشکل احتمالی، وب‌سایت را به حالت قبل باز گردانی کنید. (آموزش نحوه تهیه بکاپ از وب سایت وردپرسی)پاک سازی برنامه‌ها و کد‌های مخرب و بازیابی یک وب‌سایت می‌تواند فرایندی بسیار پیچیده باشد. گاهی اوقات حتی زمانی که وب‌سایت را کاملا پاک سازی می‌کنید، کد مخرب می‌تواند بازگردد. برای جلوگیری از این امر شما باید backdoor و یا به عبارتی در پشتی موجود در وب‌سایت خود را یافته و آن را از بین ببرید.

Backdoor چست؟!

Backdoor با دور زدن احراز هویت طبیعی و به دست آوردن قابلیت دسترسی از راه دور به سرور یک وب‌سایت با متد معمول که به صورت ناشناخته باقی خواهد ماند اشاره می‌شود. پیدا کردن backdoor کار ساده‌ای نیست. زیرا می‌تواند یک رمز عبور به خطر افتاده،‌ مجوز فایل‌های موجود در سایت، و یا یک فایل هوشمنده آپلود شده به وب‌سایت باشد.

یافتن Backdoor در وب سایت

برای یافتن Backdoor موجود در وب‌سایت، باید موارد زیادی همچون جستجو در فایل‌های آپلود شده در وب‌سایت، حذف قالب‌های غیر فعال، فایل .htaccess ، فایل wp-config.php، اسکن پایگاه داده و استخراج آن برای یافتن اسپم‌ها و خیلی از موارد دیگر را بررسی نمایید.پس از این که Backdoor موجود در وب‌سایت خود را با موفقیت حذف کردید، هنوز لازم است که همه‌ی فایل‌ها و پایگاه داده خود را برای یافتن هر کد احتمالی مخرب بررسی نمایید.همان طور که مشاهده می‌کنید پاک سازی وب‌سایت آلوده وردپرسی کار بسیار سخت و خسته کننده‌ای می‌باشد. اما یک گزینه مناسب برای پاک سازی راحت‌تر استفاده از افزونه Sucuri است.

یافتن Backdoor در وب سایت

Sucuri سرویس نظارت و امنیت وب‌سایت برای کاربران وردپرس است. این سایت 24 ساعته فعالیت مشکوک صورت گرفته در وب‌سایت شما را نظارت می‌کند، و هرگونه تلاش برای هک کردن را مسدود و بد افزار‌های موجود را پاک سازی می‌نماید.

درخواست بررسی توسط گوگل

هنگامی که کاملا مطئن هستید که وب‌سایت شما کاملا پاک می‌باشد. می‌توانید از Google درخواست کنید که هشدار this site ahead contains harmful programs را از نتایج جستجو حذف نماید.برای انجام این کار شما نیاز به استفاده از ابزار Google Webmaster دارید. اگر قبلا سایت خود را به ابزار گوگل وب مستر اضافه نکرده‌اید، برای انجام این کار به آدرس زیر مراجعه کنید.https://www.google.com/webmasters/tools/پس از ورود به سایت بر روی گزینه Add a property کلیک کنید. در صفحه بعد از شما خوسته می‌شود که با افزودن یک کد HTMl به بخش header وب‌سایت و یا آپلود یک فایل به دایرکتوری ریشه وردپرس خود مالکیت وب‌سایت را تایید کنید.پس از آن، شما باید بر روی بخش مربوط به مسائل امنیتی در ابزار‌های وب مستر کلیک کنید. این صفحه از این ابزار هر گونه مسائل امنیتی را که گوگل ممکن است در وب‌سایت شما بیابد را با آدرس آن در وب‌سایت فهرست می‌کند.اگر تمام مشکلاتی که گوگل شناسایی کرده است را رفع کرده‌اید، بر روی چک باکس کلیک کرده و درخواست بازبینی وب‌سایت خود جهت رفع ارور this site ahead contains harmful programs در وردپرس را ارسال کنید.در صورتی که هیچ اخطار امنیتی در ابزار‌های Google Webmaster مشاهده نکردید، باید فرم زیر را برای گزارش نادرست بودن اخطار phishing ارسال کنید.

ارور this site ahead contains harmful programs در وردپرسامیدواریم که این مشکل هیچ گاه برای شما ایجاد نشود. اما با این حال اگر ارور this site ahead contains harmful programs در وردپرس برای شما رخ داده باشد، حداقل امیدواریم این مقاله شما را در رفع این خطای بسیار آزار دهنده یاری نماید.

ضمیمه ها + آموزش

آموزش افزونه امنیتی ضد تروجان و آنتی ویروس وردپرس

آموزش افزونه امنیتی آنتی اسپم وردپرس

پایدار باشید.

فهرست این مقاله

آموزش فشرده پشتیبانی سایت

فقط با ۲۰ ساعت آموزش یاد بگیر سایت وردپرسیت رو اصولی نگهداری کنی !!!
خوش آمدید دوست دارید خبرهای دست اول و رویدادهای وردپرسی رو به شما اطلاع دهیم؟ خیر بله